شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 13:37 منتشر شده در مورخ: 1394/03/19 شناسه خبر: 334918

موج حمایت اقشار مردم لرستان از گزاره برگ ملی+ تصویر

موج حمایت اقشار مردم لرستان از گزاره برگ ملی+ تصویر
اصول شش گانه ایرانیان در مذاکرات هسته ای، کلیت گزاره برگی بود که ناگهان صدایش در همه چای کشور پیچید و لرستانی ها نیز همانند بخش های مختلف کشور، مهر و امضای خود را پای چنین سندی نهادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از سفیرافلاک، انتشار خبر گزاره برگ ملی ایرانیان، آغازی بود برای استانها و شهرهای متعدد ایران که با قرار دادن امضاهای خود زیر این گزاره برگ، سعی کنند به معنای واقعی، جلوه ای ملی به آن داده و اصولی شش گانه را که برآمده از منویات رهبر معظم انقلاب بود، به عنوان معیاری همیشگی، به مذاکره کنندگان هسته ای یادآوری کنند.

 از همان روز آغازین انتشار گزاره برگ ملی، یعنی هشتم خردادماه، لرستانی ها هم همانند دیگر استانها، با امضای طومارهایی به حمایت از این گزاره برگ برخاستند. آغاز ماجرا به مرکز استان و شهر خرم آباد مربوط می شد.

 ماجرایی که باز هم بصیرت جوانان و مردم مومن این شهرستان ها را به حمایت از سخنان مقام معظم رهبری و دست آوردهای هسته ای کشور نشان داد و مردم خرم آباد با امضای طومار و شرکت در راهپیمایی های پس از اقامه نماز به مقابله با زیاده خواهی های غرب پرداختند.

 در این تجمع مردم شهرستان خرم آباد با سردادن شعارهای "نه تحمیل نه تحقیر/ قطع مسیر ذلت"، "اینست شعار ملت/ قطع مسیر ذلت"، "مسیر بی نتیجه/ باید پایان پذیرد"،" توافق بد ما /نافی عزت ما"، "نظارت نظامی /عجب خیال خامی"، "منفعت ملی ما- مقابله با آمریکا"، نه سازش نه تسلیم، "اصلاح اقتصادی- نه تسلیم نظامی" زیاده خواهی های آمریکا را محکوم کردند.

  " مردم باغیرتیم دلواپس عزتیم"، " مصالحه باشیطان خیانت است به قرآن"، "سازش با آمریکا یک خواب بی تعبیر است"، "این آخرین کلام است/هیهات منا الذله" و"مذاکره با ذلت توهین به رای ملت" از دیگر شعارهای تجمع کنندگان بود.

 

دانشجویان خرم آبادی نیز همگام با مردم خرم آباد با امضای طوماری در حمایت از گزاره برگ ملی پرداختند و به رعایت شش اصل مهم در این مذاکرات تاکید کردند.

  

 امضای طومارهای حمایتی از گزاره برگ، نخستین اتفاق بود و بعد از آن رسانه های استان نیز وارد کار شده و در حمایت از گزاره برگ ملی، مصاحبه و تولیدات خبری دیگری را منتشر کردند.

 رسانه های استان لرستان مانند بازتاب بروجرد، بیان روز، آسوبان، خبر افلاک، خبر آزاد، دلفان امروز و... انتشار گزاره برگ ملی را برآمده از اراده واقعی ملت ایران توصیف کردند که در آن چیزی غیر از خواسته های مردم و رهبر انقلاب مطرح نبود. بر همین اساس باید به صورت جدی در دستور کار همیشگی مذاکره کنندگان هسته ای قرار گیرد.

 سایت بازتاب بروجرد، طی یادداشتی در خصوص این گزاره برگ، شهروندان لرستانی را به حمایت هرچه بیشتر از آن دعوت کرد. همچنین سایت الشتر نیز، گزارش هایی را از حضور پرشور مردم در امضای گزاره برگ ملی منتشر کرد.

 بیان روز، سایت محلی شهرستان پلدختر نیز، حضور شهروندان این شهر در امضای گزاره برگ ملی را به طور کامل پوشش داد و طی یاداشتی با عنوان ملت ایران زیر بار زور نمی رود عنوان کرد: آمریکایی ها قصد دارند با دبه کردن ،افکار عمومی را به سمتی هدایت کنند که ایران در نهایت مذاکرات را به هم زده است و به همین خاطر که هرزگاهی مسائلی را بعنوان بازدید از مراکز نظامی و مصاحبه با دانشمندان هسته ای بیان می کند.

 حجت الاسلام محمد سوری امام جمعه پلدختر نیز با تاکید بر اینکه ملت ایران زیر بار زور نمی رود اظهار داست: تیم مذاکره کننده هسته ای بر اساس منش امام(ره) باید عمل کنند تا موفق شوند.

لرسو از سایت های محلی شهرستان الشتر نیز واکنش مردم و دانشجویان را نسبت به مذاکرات هسته ای پوشش داد؛ در این گزارش دانشجویان الشتری با بیان اینکه خطوط قرمز نظام در مذاکرات هسته‌ای باید رعایت شود تاکید کردند: تیم مذاکره‌کننده را امین و دلسوز می‌دانیم اما باید مراقب بود تا خطوط قرمز نظام کاملاً رعایت شود و اگر توافقی صورت گرفت، عزتمند باشد.

 امام جمعه الشتر نیز با حمایت از گزاره‌برگ ملت ایران که در شش بند آمده است، آن را مطالبه عمومی دانست و با برشمردن بندهای این گزاره برگ افزود: ما در همه حال از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای حمایت کرده و آنان را امین می‌دانیم و اعتقاد داریم که تیم مذاکره‌ کننده در راستای تأمین منافع ملی، همه تلاش خود را بکار بسته‌اند تا توافقی عزتمند حاصل شود ولی در عین حال نسبت به آمریکا بسیار بدبین هستیم.

 وی ادامه داد: دستاوردهای هسته‌ای در حد نیازهای کشور باید حفظ شود و هیچ مانعی نباید سد راه استمرار تحقیقات و پیشرفت‌های علمی و فنی در امور هسته‌ای قرار بگیرد ضمن آنکه هیچ محدودیتی برای دانشمندان مربوط نیز نباید وجود داشته باشد.

  

یکی از بزرگ ترین طومارهای حمایت از گزاره برگ ملی در استان لرستان، به شهرستان دلفان مربوط می شد که طی آن، شهروندان این شهر، اصول شش گانه حاکم بر مذاکرات هسته ای را امضا کردند و پایگاه خبری تحلیلی دلفان امروز به پوشش این موضوع پرداخت.

 

آسوبان از سایت های محلی شهرستان کوهدشت نیز با تهیه گزارش های تصویری، واکنش های مردم را نسبت به زیاده خواهی های غرب پوشش داد. مردم کوهدشت خواستار رعایت خطوط قرمز نظام در مذاکرات شدند.

 

 همچنین نمایندگان مجلس و دیگر فعالان سیاسی استان نیز طی مصاحبه ها و سخنرانی هایی، انتشار گزاره برگ ملی را تذکری مناسب به تیم مذاکره کننده توصیف کردند.

  در این باره نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: غربی ها قصد لغو هیچ گونه تحریم اساسی ندارند و تنها حرف می زنند. او در این مصاحبه به دفاع از گزاره برگ ملی پرداخت.

 انتهای پیام/ر

https://www.dana.ir/334918
ارسال نظر
نظرات