شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان ایلام
ساعت: 14:34 منتشر شده در مورخ: 1394/03/20 شناسه خبر: 335823
بازتاب گزاره برگ ملی در استان ایلام

غیرت مردمی در تأیید گزاره برگ ملی/ مسئولان باز هم از مردم جا ماندند

غیرت مردمی در تأیید گزاره برگ ملی/ مسئولان باز هم از مردم جا ماندند
انتشار فکت شیت ملی در استان ایلام با بازتاب هایی همراه بود، به طوری که غیرت مردمی در گزاره برگ ملی تأیید شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از گروه سیاسی ایلام بیدار، بعد از بیانیه به اصطلاح مطبوعاتی لوزان طرف مقابل در مذاکرات و بخصوص امریکا اقدام به انتشار فکت شیت مربوط به قواعد نظام خود کرد؛ فکت شیتی که تنها برای طرف مقابل امتیاز داشت و در قبال آن حق آنچنانی که باید و شاید به ایران اسلامی قائل نشده بود.

بر همین منوال طرف دیگر که تیم مذاکره کننده ایران است برخلاف طرف مقابل از انتشار گزاره برگ یا همان فکت شیت ایرانی صرف نظر می کند و تا ماه ها از اعلام ان دولت طفره می رفت.

همین امر باعث شد تا مقام معظم رهبری در سخنانی صریح بخواهند که جزئیات مذاکره برای مردمی که محرم هستند اعلام گردد تا همگان از آن مطلع شوند.

اما علی رغم تأکیدات صریح مقام معظم رهبری اعلام فکت شیت از سوی تیم مذاکره کننده و دولت با تعلل هایی همراه شد و گویا قرار نبود که فکت شیت ایرانی به طور دقیق منتشر شود.

این بود که ملت در یک حرکتی خودجوش در تمامی استان های کشور اقدام به انتشار گزاره برگ ملی هسته ای کردند؛ موضوعی که در بعد ملی و بین المللی دارای اهمیت بود به طوری که از آن بعنوان یک "رفراندوم ملی" یا دشده است.

در استان ایلام نیز این اقدام با بازتاب های بسیاری همراه شد به طوری که در تمامی شهرستان های استان مردم با امضای های طومار خود نسبت به حفظ خطوط قرمز نظام تأکید ویژه ای داشتند.

در شهر ایلام نیز تعداد قلیلی از مسئولان همراه با مردم گزاره برگ را امضا کردند اما در این میان و در نگاهی به امضاهای درج شده در گزاره برگ مشاهده شده هیچ کدام از مسئولان ارشد استان پای این گزاره برگ را امضا نکردند.

آری، مردم همیشه بابصیرت ایلام در تمامی صحنه های حساس همواره حضوری فعال داشته و پای آرمان های انقلاب ایستاده اند و نمی گذارند به راحتی دستاوردهای این خطه به دست نااهلانش بیافتد.

یکی از حاشیه های زیبای امضای این طومار در ایلام حضور چهره هایی متفاوت بود به طوری که می توانستی در هنگام مشاهده امضا چهره نوجوانانی را ببینی که پای ارزش های نظام ایستاده اند یا بزرگانی را رؤیت کنی که همچون زمان پر تلاطم حضرت روح الله و در دوران انقلاب اسلامی عشق خود را به دستاوردهای نظام نشان می دادند.

 

 

در این میان بزرگترین طومار امضا شده به شهرستان ایلام تعلق داشت که در آن به موضوعات مهمی که معظم له به آن در سخنرانی های اخیرشان تأکید داشتند در کنار شش اصل مطرح شده در گزاره برگ پرداخته شده بود.

 

یکی دیگر از حاشیه های امضای این طومار این بود که هنگام امضا کردن پرچم امریکا و اسرائیل در زیر پاهای امضاکنندگان قرار داشت به طوری که فضای خاصی را برای عکاسان ایجاد کرده بود.

اما موردی که باید در امضای این گزاره برگ بدان اشاره داشت پیام هایی بود که امضاکنندگان در طومار به آن تأکید داشتند از جمله اینکه" شرف ایران حفظ اسلام و انقلاب است و در غیر این صورت خیانت به اسلام است" و یا اینکه " ما عزت اسلامی خود را با نان نمی فروشیم".

 

اما این تنها گزاره برگ منتشر شده نبود آنگونه که بعد از انتشار اولین گزاره برگ از سوی مردم ایلام سایر اقشار مردم با امضای طومارهای جداگانه ای حمایت خود را اعلام کردند.

قشر دانشگاهیان، جامعه زنان، دانش آموزان و دانشجویان، هنرمندان استان، حوزه های علمیه، اصحاب رسانه و مطبوعات از جمله این اقشار بودند.

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ر

https://www.dana.ir/335823
ارسال نظر
نظرات