شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: دین و اندیشه
ساعت: 15:47 منتشر شده در مورخ: 1394/03/20 شناسه خبر: 336015
حاج حسین هوشیار:

پایمان در مذاکرات به دره‌های خطرناک هم نزدیک شد ولی با هشدارهای رهبری به خط برگشتیم/گزاره برگ ملی کف خواسته‌های جمهوری اسلامی است

پایمان در مذاکرات به دره‌های خطرناک هم نزدیک شد ولی با هشدارهای رهبری به خط برگشتیم/گزاره برگ ملی کف خواسته‌های جمهوری اسلامی است
حاج حسین هوشیار گفت: گاهی اوقات در مذاکرات پایمان به دره های خطرناک سقوط هم نزدیک شده که با هشدارهای مقام معظم رهبری توانسته ایم به خط برگردیم. یعنی بازگشت به خطوط قرمز را مدیون دستورات حضرت آقا هستیم که تعارف را کنار گذاشتند و کسانی که با رفتار دیپلماتیک اصولی را که می خواستند معامله کنند را دیدیم که ایشان برگرداندند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از بسیج مداحان، حاج حسین هوشیار در گفت‌وگو با خبرنگار بسیج مداحان اظهار داشت: دشمنان جمهوری اسلامی همیشه نشان دادند که هرگز قابل اعتماد نیستند در برهه‌های تاریخ مختلف انقلاب ما شاهد این ماجرا بودیم در ایام دفاع مقدس و بعد از آن حتی در زلزله بم هم شما دیدید که قول های داده شد ولی عملی نشد. حتی در کمک های انسان دوستانه، بارها و بارها به ما ثابت شده است که دشمنان نظام ما به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند چه برسد به این که در ماجرای انرژی هسته ای؛ این طور وانمود می‌کنند که منافع آنها هم به این ماجرا گره خورده اما اینطور نیست که در مقابل ما کوتاه بیایند و سابقه کار ما را محکوم می‌کنند. 

 

وی افزود: بنابراین به هیچ وجه نباید زمینه سو استفاده را به دشمن بدهیم و به آنها خوشبین نباشیم. این مواردی که در گزاره ملی هست تضمین کننده کف خواسته‌های جمهوری اسلامی است و معتقد هستم باید برای تیم مذاکره کننده هسته‌ای لازم‌الاجرا باشد.

مداح با اخلاص اهل بیت در خصوص برآورده شدن توقعات مقام معظم رهبری گفت: اگر توقعات برآورده شده بود که ما شاهد ابراز ناراحتی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نبودیم. ایشان به طرز لطیفی و در عین حال با قاطعیت، هم دغدغه های خود را مطرح کردند و هم از تیم مذاکره کننده هسته ای حمایت کردند. ما هم باید به همین شیوه عمل کنیم. از طرفی باید قبول کنیم که مذاکرات بسیار سخت و پیچیده است و تاکنون پیشرفت های خوبی حاصل شده است و گاهی اوقات پایمان به دره های خطرناک سقوط هم نزدیک شده که با هشدارهای مقام معظم رهبری توانسته ایم به خط برگردیم. یعنی بازگشت به خطوط قرمز را مدیون دستورات حضرت آقا هستیم که تعارف را کنار گذاشتند و کسانی که با ژست دیپلماتیک اصولی را که می‌خواستند معامله کنند را دیدیم که ایشان برگرداندند.

 


هوشیار در رابطه با بازرسی‌های غیر معمول از مراکز هسته‌ای گفت: بخشی که در متن مذاکرات هست و ما از تیم مذاکره کننده هسته ای شنیدیم، بازرسی های متعارف است نه نامتعارف و در چهارچوب پرتکول الحاقی و آنچه ما بعدا متوجه شدیم و از صحبت های صریح سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا شنیدیم و آنها به صراحت عنوان می کنند، بازرسی های نامتعارف است. چیزی که تا الان در هیچ کشوری رخ نداده است و ما جلوی این زیاده خواهی ایستاده ایم ولی اگر ما جزو MPT باشیم تمام کشورهای عضو MPT بازرسی‌های متعارفی را در طول سال دارند. زمانی که زیاده‌خواهی دشمن مبنی بر بازرسی‌های نامتعارف مطرح شد که حضرت آقا با آن تعبیر محکم "اجازه نخواهم داد" که خیلی هم پر معنا بود یعنی اگر هر کسی هم کوتاه بیاید من کوتاه نخواهم آمد. این اخطار را هم به ما دادند و هم به دشمن که حواس دوستان جمع باشد و دشمن هم عاقبت کار خودش را بداند که خیال هر دو طرف را راحت کردند.

 

 

مداح اهل‌بیت در خصوص آینده مذاکرات گفت: به مذاکرات خوشبین نیستم. با شناختی که از دشمن و زیاده‌خواهی آنها پیدا کردیم به نظر می‌رسد انرژی هسته‌ای به حاشیه رفته است یعنی بهانه‌ای شده برای تست ماندن دو طرف روی آرمان‌های خود من اعتقاد دارم که مسائل فنی هسته‌ای در درجه دوم اهمیت است. امروز ما شاهد یک چالش بین آرمان‌های دو طرف هستیم که یک طرف آرمان مستکبرانه، زورگویی و لجاجت. یک طرف هم آرمان انقلابی ما که بر استقلال و شرف ما تاکید می‌کند چون دو طرف برروی این آرمان ها پافشاری می‌کنند به نظر می‌آید هیچ کدام حاضر نیستند کوتاه بیایند. ما حتماً کوتاه نمی‌آیم مگر اینکه تحولات منطقه‌ای ظرف ماه‌های آینده به سمتی پیش برود که دشمن به خیال خودش بین بد و بدتر مجبور به انتخاب بد شود که امیدوارم به همین سمت برود و آنها کوتاه بیایند.

 

 

حاج حسین هوشیار در پایان عناون کرد: عزیزان مداح و واعظ تشریح این موارد و توضیح منافع ملی و انقلابی ما و آرمان ها ما در بحث مذاکرات هسته‌ای جز واجبات هست. نه در قالب مستقیم و حتی مستقیم امروز اشعار انقلابی خوبی را از شاعران انقلاب می‌بینم که در روزهای اخیر منتشر شده و دعوت می‌کنم به جهت روشنگری ذهن عموم مردم حتماً استفاده کنند.

انتهای پیام/خ

https://www.dana.ir/336015
ارسال نظر
نظرات