شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قم
ساعت: 10:12 منتشر شده در مورخ: 1394/04/03 شناسه خبر: 346574
هم زمان با دور آخر مذاکرات هسته ای؛

حمایت قاطع مردم قم از گزاره برگ ملی هسته ای + تصاویر

حمایت قاطع مردم قم از گزاره برگ ملی هسته ای + تصاویر
مردم قم به همراه زائران روزه دار عصر امروز با امضای طومار گزاره برگ ملی هسته ای بار دیگر خواستار احقاق حقوق هسته ای خود در مذاکرات هسته ای شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانابه نقل از پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، این روزها در حالی دور آخر مذاکرات هسته ای در وین بین تیم هسته ای جمهوری اسلامی ایران و وزاری خارجه و نمایندگان کشورهای 1+5 در جریان است، که مردم ایران اسلامی در سراسر کشور با امضای طومار گزاره برگ ملی هسته ای بار دیگر خواستار احقاق حقوق هسته ای خود شدند.

مردم قم نیز به همراه زائران حرم حضرت معصومه(س)و مسجد مقدس جمکران با امضای طومار گزاره برگ هسته ای خواستار رعایت خطوط قرمز نظام در مذاکرات و توافقنامه احتمالی شدند.

در بخشی از گزاره برگ ملی هسته ای که 8 خرداد ماه در حاشیه مراسم تجلیل از خانواده شهدای هسته ای کشور رونمایی شد، با تاکید بر این موضوع که عهدشکنی های مکرر آمریکا در طول مذاکرات هسته ای بویژه طی دوسال گذشته بارها نمایان شده است، آمده است:ما ملت ایران با تأسی به رهبر حکیم خود و با تاکید بر مواضع صریح دیگر مقامات عالی کشور  با انتشار این گزاره برگ ملی، شرط هرگونه توافق هسته ای را رعایت اصول زیر می دانیم:
اصل یک: تمام تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران باید یکجا و همزمان با امضاء توافقنامه کاملاً لغو(نه تعلیق) شود.
اصل دوم: دستاوردهای هسته ای در حد نیازهای واقعی کشور باید حفظ و تقویت شود.
اصل سوم: هیچ مانعی برای استمرار تحقیقات و پیشرفت های علمی و فنی در امور هسته ای و هیچ محدودیتی برای دانشمندان مربوط وجود نداشته باشد.
اصل چهارم: هیچ نظارتی فراتر از مقررات و عرف بین المللی اعمال نشود.
اصل پنجم: هیچ گونه نظارت و اعمال محدودیت بر نیروهای مسلح و مراکز نظامی و امنیتی پذیرفته نیست.
اصل ششم: توافق هسته ای باید بازگشت پذیر باشد و در صورت نقض عهد دشمن ما هم بتوانیم به شرایط قبل از توافق برگردیم.

ما اعلام می داریم منافع و عزت کشور و شش اصل فوق باید در توافقنامه هسته ای رعایت شود وگرنه مصداق توافق بد است و یک قرارداد تحمیلی، استعماری و غیرقانونی و نامشروع است و هیچ کس از طرف ملت ایران اجازه امضای قراردادی بدون رعایت اصول 6 گانه فوق را ندارد.»


انتهای پیام/پ

https://www.dana.ir/346574
ارسال نظر
نظرات