شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 13:08 منتشر شده در مورخ: 1394/05/25 شناسه خبر: 392985
وعده هایی در انتظار که خاک می خورند؛

سفری که تمام شد دردی که جا ماند

سفری که تمام شد دردی که جا ماند
تنها بیمارستان شهرستان بهارستان با توجه به تاکید وزیر راه و شهر سازی بر تکمیل در پایان خرداد سال جاری هنوز در کما است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از  قدس خبر- سال گذشته اسفند ماه شهرستان بهارستان شاهد حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهر سازی بود و در این سفر وی از چند پروژه و همچنین زیرساختهای این شهربازدیدی به عمل آورد.
وی در این حضور در محل احداث بیمارستان 64 تخت خوابی شهرستان بهارستان حضور پیدا کرد و طی بازدید از این پروژه و اطلاع پیدا کردن ازمیزان پیشرفت در گفتگو هایی که با رسانه های مختلف داشت بیان کرد که در خرداد ماه سال 94 بیمارستان تکمیل و در تیر ماه تحویل وزارت بهداشت خواهد شد.
اما اینک با توجه به سفری که رئیس جمهور به این شهرستان داشت و همچنین نیازی که در شهرستان بهارستان و رباط کریم با توجه به جمعیت ای که این منطقه دارد این بیمارستان با اینکه از پیشرفت قابل توجهی برخوردار بود به نتیجه نرسیده و افتتاح نشد.
یکی دیگر از موضوعاتی که لازم است بیان کرد این است که شهرستان رباط کریم و بهارستان و همچنین دیگر شهرستانهای غرب استان تهران هر کدام در نوع خود به اندازه برخی از استانهای کشور در خود جمعیت گنجانده است اما به اندازه کافی از داشته ها و زیر ساختها در بیشتر حوزه علل الخصوص بهداشت و درمان کمبود دارد.
کمبود این شهرستانها در حوزه بهداشت و درمان آنچنان زیاد است که میزان جمعیت آنها با تخت های موجود همخوانی ندارد و اینک شهروندان این شهرستان در زمان لزوم احتیاج به خدمات بهداشتی و درمانی باید به شهرستانهای همجوار بروند .
گفتنی است در زمان حضور رئیس جمهور شهرستانهای اسلامشهر رباط کریم و بهارستان تنها مبلغی برای تکمیل بیمارستان شهرستان بهارستان تخصیص داده شد و همچنان تکمیل این بیمارستان در کما ماند.
یک دیگر از موضوعاتی که باید بیان کرد این است که در سفری که انجام شد میزان قابل توجهی بودجه به شهرستان اسلامشهر در حوزه بهداشت و درمان تخصیص داده شده است اما نیاز شهرستان رباط کریم و بهارستان به این حوزه کمتر دیده شد و این مهم ناپسند است که شهرستانهایی با جمعیت استانی از کمترین زیرساختها برخوردار باشند.
حال مردم شهرستان بهارستان باید به این موضوع دل خوش باشند که قرار است تا پایان شهریور این مجموعه درمانی تحویل وزارت بهداشت و درمان شود تا بعد از تجهیز وتکمیل مورد بهره برداری قرار بگیرد البته با توجه به این مهم و افتتاح و بهره برداری از این مجموعه دردی از حوزه بهداشت و درمان این شهرستان کم نمی‌کند چرا که جمعیت این شهرستان و وجود شهرک های صنعتی بیش از این به تخت بیمارستانی نیازمند است.
دکتر حاجی میر اسماعیل رئیس دانشگاه علوم پزشکی در گفتگو با قدس خبر در خصوص تجهیز بیمارستان 64 تخت خوابی بهارستان اظهار کرد: این بیمارستان قرار بود تا قبل ار تیرماه تحویل شود تا دانشگاه علوم پزشکی به تجهیز و تکمیل آن از لحاظ تجهیزات و پرسنل بپردازد .
وی ادامه داد: مجموعه دانشگاه علوم پزشکی مدت ها است که نیروها ی این مجموعه را اماده کرده ایم و در صورت تحویل این مجموعه در کمترین زمان ممکن تجهیزات لازم برای بیمارستان فراهم و پرسنل در این مجموعه به مردم شهرستانهای بهارستان و رباط کریم که از محروم ترین شهرستانهای در حوزه درمانی و بهداشتی هستند ارائه خدمات کند.
وی خاطر نشان کرد: این بیمارستان طی آخرین اطلاعاتی که از آن کسب کردیم به میزان 94 درصد پیشرفت داشته است که این مهم با پیگیری های مجموعه های مربوطه به طور حتم زمان کمی برای تکمیل طی خواهد کرد و انجام این مهم باعث تکریم شهروندان این شهرستان خواهد بود.

IMG_1919

2537091

انتهای پیام/ج

https://www.dana.ir/392985
ارسال نظر
نظرات