شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 18:20 منتشر شده در مورخ: 1394/08/01 شناسه خبر: 509867
از سوی دانشکده اطلاعات

همایش ملی روش‌های تحلیل اطلاعات برگزار میشود

همایش ملی روش‌های تحلیل اطلاعات برگزار میشود
معاونت پژوهش دانشکده اطلاعات (واجا) گفت: همایش ملی روش‌های تحلیل اطلاعات توسط دانشکده اطلاعات واجا برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس اجتماعی  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛همایش ملی روش های تحلیل اطلاعات آذرماه جاری از سوی دانشکده اطلاعات وزارت اطلاعات برگزار می شود.

معاون پژوهشی دانشکده اطلاعات صبح امروز طی یک نشست خبری، با بیان اینکه همایش ملی روش‌های تحلیل اطلاعات، آذرماه سال جاری برگزار خواهد شد، گفت: این همایش با هدف شناخت حوزه معرفتی تحلیل اطلاعات در جامعه ملی و شناخت حوزه‌های معرفتی این دانش و همچنین شناخت تحلیلگران و حوزه‌های جدید و نوپدید تحلیل اطلاعات، برگزار می‌شود.

معاونت پژوهش دانشکده اطلاعات ادامه داد: موضوع تحلیل اطلاعات به عنوان یکی از ارکان و پایه‌های اصلی علم اطلاعات به شمار می‌رود و مسئله اصلی این است که تحلیل اطلاعات را در چه حوزه‌هایی به کار بگیریم.

وی تأکید کرد: هدف از این همایش شناخت حوزه معرفتی تحلیل اطلاعات در جامعه علمی کشور است و از سوی دیگر نیز شناخت حوزه معرفتی این دانش و شناخت تحلیل‌گران تا بتوان به یک جمع علمی رسید.

معاونت پژوهش دانشکده اطلاعات در ادامه تصریح کرد:۳۰ مرکز اعم از دانشگاه‌ها و مراکز علمی و انجمن‌های پژوهشی معتبر در این همایش به صورت رسمی ما را همراهی می‌کنند.

وی با اشاره به محتوای همایش به موضوع معرفت‌شناسی در تحلیل اطلاعات تاکید کرد و گفت: نظریه‌های محلل بر اطلاعات و امنیت، تحلیل‌گر و فرآیند این اطلاعات، عدم قطعیت و تحلیل اطلاعات و خطاهای ادراکی بر تحلیل اطلاعات از محتوای این همایش است.

مسئول معاونت پژوهش دانشکده اطلاعات با اشاره به سابقه تاسیس این دانشگاه، افزود: دانشکده اطلاعات از ابتدای تأسیس خود در سال 1365 و به دست مقام معظم رهبری که آن زمان ریاست جمهوری را بر عهده داشتند، با این هدف آغاز بکار کرده که بتواند در سطوح جامعه اطلاعاتی و امنیتی کشور نیروی انسانی مناسبی تربیت کند. در همین راستا نیز هم اکنون در این دانشکده رشته‌های مختلف اطلاعات و امنیت ملی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در حال تدریس است.

وی اضافه کرد: به گذشته که نگاه می‌کنیم طیف متعددی از مقامات کشوری و لشکری سابقه تحصیل یا تدریس در دانشکده وزارت اطلاعات را دارند و اکنون در این دانشکده مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته‌های مختلف امنیت ملی در حال ارائه است و دانشجویان متعددی در حال تحصیل هستند.

دبیر همایش نیز در ادامه این نشست گفت: برای شرکت در این همایش، درج عنوان کامل مقاله، نام نویسنده یا نویسندگان، داشتن چکیده، واژگان کلیدی، بیان دقیق مساله و رعایت سایر قواعد یک تحقیق روشمند و علمی ضروری اعلام شده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: علاقه مندان می توانند برای اطلاع از مصوبات شورای سیاستگذاری و کمیته علمی این همایش ملی به وب سایت www.c-iam.ir مراجعه کنند.

وی افزود: همچنین علاقه مندان دانشجو و اساتید دانشگاه ها می توانند مقالات خود را به صندوق پستی 1438 - 16765 یا از طریق رابطین دانشگاهی ارسال کنند.

آخرین مهلت ارسال چکیده مقالات تا 10 آبان ماه است و سایت c-iam.ir نیز با محوریت این همایش راه‌اندازی شده است.

 

همچنین سلسله نشست های علمی با حضور اساتید دانشگاهی در دانشگاه های سراسری تهران، بهشتی، علامه و ... در فاصله زمانی مانده به همایش برگزار می شود. 

https://www.dana.ir/509867
ارسال نظر
نظرات