شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 05:15 منتشر شده در مورخ: 1394/08/04 شناسه خبر: 511907

حرف های جالب رونالدو در مورد اهدای خون

حرف های جالب رونالدو در مورد اهدای خون
مهاجم پرتغالی تیم فوتبال رئال مادرید اسپانیا گفت: بدون تردید اهدای خون یک وظیفه مسلم و روشن انسانی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  کریستیانو رونالدو ابرستاره فوتبال پرتغال و بازیکن کلیدی تیم فوتبال رئال مادرید اسپانیا با حضور در مرکز کمپین اهدای خون Abbott از همه هواداران خود خواست در زمینه اهدای خون سالم، مصمم، با برنامه و جدی باشند.

 

وی در صحبتهای مهم خود در این باره گفت: 6 سال پیش یکی از هم تیمی‌های من به خاطر بیماری کودکش نیاز جدی به خون داشت و به خوبی به یاد دارم که در آن زمان چقدر سختی کشید، در همان مقطع زمانی تصمیم گرفتم در این باره بیشتر بدانم، خود من در ابتدا اطلاعات زیادی نداشتم و حتی نمی‌دانستم که آیا اهدای خون یک فرد مهم است یا نه اما اکنون متوجه شده‌ام که این کار یک وظیفه روشن و مسلم انسانی است و یک شهروند متعهد باید در خصوص این موضوع مهم، حساس و پیگیر باشد.

 

رونالدو در بخش دیگری از سخنان خود گفت: خود من یک پسر دارم و کسی از آینده با خبر نیست، خوشحالم که فرزندم سالم است و من وظیفه دارم به فکر هم نوع خود باشم، آن طور که دوستانم در این کمپین به من گفته‌اند در سال بیش از 234 میلیون جراحی پیشرفته صورت می‌گیرد که طی آن به خون سالم و تازه نیاز جدی وجود دارد. 

 

وی افزود: با هر بار اهدای خون، جان 3 انسان را در شرایط دریافت اضطراری خون نجات می‌دهیم. این چیز کمی نیست. از همه جوانان می‌خواهم در این کمپین یا در هر مرکز مشابهی که همین فرایند را اجرا می‌کند عضو بشوند و به صورت منظم و جدی، اهدای خون داشته باشند. لااقل یک بار امتحان کنید تا متوجه شوید که این کار چقدر خوب است و چقدر در زندگی شما تفاوت ایجاد می‌کند. من بارها این کار را انجام داده‌ام و اکنون به صورت منظم برای این کار برنامه دارم.

طبق ادعای مدیر این کمپین این حرکت به صورت جهانی به ثبت رسیده و سازمان ملل نیز رونالدو را به صورت حامی معنوی این کمپین معرفی کرده است. در سال بیش از 108 میلیون بار اهدای خون صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/ب

https://www.dana.ir/511907
ارسال نظر
نظرات