شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 10:17 منتشر شده در مورخ: 1394/08/22 شناسه خبر: 529521
حمیدرضا ترقی:

اشخاصی در زمان قرارداد الجزایر می گفتند از آمریکا می ترسیم/ مراقب نباشیم، سابقه ی تلخ قرارداد الجزایر تکرار می شود

اشخاصی در زمان قرارداد الجزایر می گفتند از آمریکا می ترسیم/ مراقب نباشیم، سابقه ی تلخ قرارداد الجزایر تکرار می شود
رئیس مرکز بین الملل حزب موتلفه اسلامی گفت: طبق تاکید مقام معظم رهبری، در ترکیب هیئت نظارت بر اجرای برجام باید افرادی از قوای سه گانه حضور داشته باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمیدرضا ترقی در گفتگو با خبرنگار سیاسی صبح توس، درباره ترکیب و عملکرد هیئت نظارت بر اجرای برجام توسط دولت گفت: طبق تاکید مقام معظم رهبری، در ترکیب هیئت نظارت بر اجرای برجام باید افرادی از قوای سه گانه حضور داشته باشند.

 

رئیس مرکز بین الملل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: هیئتی که برای نظارت بر اجرای برجام تشکیل می شود، باید مراقب باشند که سابقه ی تلخ قرارداد الجزایر که آمریکایی آن را نقض کردند دوباره تکرار نشود.

 

ترقی تصریح کرد: افرادی که قرارداد الجزایر را امضاء و پیگیری کردند نتوانستند حقوق ملت ایران را به طور کامل تامین کنند.

 

وی با بیان اینکه این افراد از آمریکا ترسیده بودند، گفت: اشخاصی مانند بهزاد نبوی در زمان قرارداد الجزایر به صراحت اعلام کردند که ما از آمریکا می ترسیم و همین سبب عدم پیگیری این قرارداد شد.

 

رئیس مرکز بین الملل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: قرارداد الجزایر نشان می دهد که باید افرادی محکم، قوی و پایبند به اصول و آرمان های انقلاب در ترکیب هیئت نظارت بر اجرای برجام باشند و به هیچ عنوان مرعوب غربی ها و به خصوص آمریکایی ها نباشند.

 

ترقی بیان کرد: هیئت نظارت بر اجرای برجام باید از هوشیاری، توان علمی و کارشناسی بالا برای مراقبت از مسائل فنی در رصد این توافق برخوردار باشند تا بتوانند وظیفه خود را به درستی انجام دهند.

 

وی در پابان به خسارت های احتمالی ناشی از عدم نظارت بر اجرای برجام اشاره و تاکید کرد: همانطور که مقام معظم رهبری در نامه خود به رئیس جمهور اشاره کردند، اگر این نظارت به درستی انجام نشود، ما علاوه بر خسارت از بین بردن و از دست دادن تعداد 13 هزار سانتریفوژ و بیش از 9 تن و 700 کیلو اورانیوم غنی شده ای که در اختیار داریم یک فرصت بسیار مهم در رابطه با بازگشت به نقطه صفر را نیز از دست خواهیم داد و این ها خسارت هایی است که به صدها میلیارد دلار کشور وارد می شود و قابل بازگشت و جبران به این سادگی نیستند.

انتهای پیام/پ

https://www.dana.ir/529521
ارسال نظر
نظرات