شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 14:25 منتشر شده در مورخ: 1394/09/01 شناسه خبر: 539624
در گفتگوهایی مطرح شد؛

استقبال علمای اهل سنت کرمانشاه از شبکه اجتماعی جدید ایرانی/ نرم افزار "سلام" می‌تواند نبض فضای مجازی را در دست بگیرد

استقبال علمای اهل سنت کرمانشاه از شبکه اجتماعی جدید ایرانی/ نرم افزار "سلام" می‌تواند نبض فضای مجازی را در دست بگیرد
علمای اهل سنت استان کرمانشاه در گفتگوهایی از آغاز به کار شبکه اجتماعی ایرانی سلام استقبال کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد، با ورود شبکه های اجتماعی به زندگی مردم، لزوم راه اندازی یک شبکه اجتماعی تماما ایرانی که بتواند نیازهای مردم را نیز برطرف کند به شدت احساس می شد.

 

در روزهای گذشته با رونمایی از نرم افزار موبایلی "سلام"  استقبال عمومی نسبت به استفاده از نرم افزار بیانگر این است که مردم به اهمیت ایرانی بودن نرم افزارها و تکیه به توان داخلی واقف هستند.

 

در استان کرمانشاه نیز اقشار مختلف مردم نسبت به رونمایی از این نرم افزار استقبال کردند. بر همن اساس علمای اهل سنت استان کرمانشاه نیز در گفتگوهایی بر اهمیت استفاده از این نرم افزار های تاکید کرده و خواستار توجه به توان داخلی در حوزه نرم افزاری شدند.

 

لزوم استفاده از شبکه اجتماعی سلام در راستای تقویت بنیه های دینی، فرهنگی و اجتماعی

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، ماموستا ملا احمد فخری در گفتگو با جوانرود هه وال اظهار داشت: امروز غرب به عناوین مختلف در صدد دشمنی با دنیای اسلام و نشان دادن چهره ای خشن و غیر واقعی از دین مبین اسلام است و به طور قطع از هر تکنولوژی ساخته و پرداخته دست خود در این راه استفاده می کند. امروز فضای مجازی و شبکه های اجتماعی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

 

امام جمعه شهرستان جوانرود افزود: نکته بسیار مهم اینجاست که ما نیز باید از دستاوردهای خود در حوزه های مختلف بخصوص در فضای مجازی در راه تقویت بنیه های دینی، فرهنگی و اجتماعی خود استفاده کنیم و لازم است مردم مسلمان ایران اسلامی نیز در این راستا از نرم افزارهای تولیدی خود مثل نرم افزار سلام که از سلامت لازم محتوایی بخصوص برای نوجوانان و جوانان برخوردار است استفاده نمایند.

 

وی تاکید کرد: در این راستا توصیه بنده به مسلمانان ایران اسلامی استفاده از شبکه های اجتماعی خودمان مثل نرم افزار اجتماعی سلام است.

 

ماموستا فخری تصریح کرد: من به شخصه از گوشی ساده استفاده می کنم و اگر از گوشی های با قابلیت لازم بهره بگیرم از نرم افزارهای سالم داخلی استفاده خواهم کرد.

 

وی با بیان اینکه می بایست به منافع اسلامی توجه شود، گفت: مسلمانان باید این نکته را مد نظر داشته باشند که توجه و استفاده از اینگونه موارد به طور قطع در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و اعتقادی منافعی را برای جامعه اسلامی به همراه خواهد داشت و مهمتر از آن یک نوع دفاع از دین و ارزش های دینی است.

 

وی خاطر نشان کرد: نوجوانان و جوانان به واسطه فطرت پاک خود و راهی که برای آینده جامعه در پیش دارند، باید بیشتر مراقب بوده و نباید خود را دنباله رو دسیسه های رنگارنگ دشمنان دین نماید و در حفظ خود در قبال این موارد کوشا تر باشند.

 

شبکه اجتماعی ایرانی "سلام" می‌تواند نبض فضای مجازی را در دست بگیرد

 

به گزارش  شبکه اطلاع رسانی مرصاد، ماموستا یحیی شهبازی دبیر شورای روحانیت شهرستان روانسر در گفتگو با خبرنگار سراب روانسر اهمیت شبکه‌ها و فضای مجازی را بسیار زیاد برشمرد و اظهار داشت: فضای مجازی امروزه بیش از هر زمان دیگری نیازمند کنترل است.

 

شهبازی بابیان اینکه فضای مجازی یک مسیر دوطرفه را پیش رو خواهد داشت، افزود: استفاده و یا سوءاستفاده از این فضا و شبکه‌های اجتماعی گاه می‌تواند مسیر و هدف یک زندگی را تغییر دهد.

 

وی بابیان اینکه فضای مجازی برای دانش آموزان خطرناک‌تر از اعتیاد است، افزود: باید به داد مردم و دانش آموزان رسید چراکه جنگِ امروز یک جنگ نرم است که مقام معظم رهبری بارها بدان اشاره داشته‌اند.

 

عضو شورای روحانیت شهرستان روانسر افزود: اگر نتوان این فضا را کنترل کرد دشمن اذهان جوانان و دانش آموزان ما را که خام هستند به همان سمت و سویی خواهد برد که در جبهه‌های دیگر به دنبال آن بوده و حوادث پس از انتخابات سال 1388، به‌ روشنی نقش شبکه‌های اجتماعی مجازی در جنگ نرم غرب با ایران را نشان داد.

 

دبیر شورای روحانیت شهرستان روانسر فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اینترنتی را یکی از مهم‌ترین ابزارها برای نمایان شدن اثرات جهانی‌شدن دانست و تصریح داشت: فضای مجازی زمانی می‌تواند ایمن باشد که بافرهنگ و عرف جامعه اسلامی ما مطابقت داشته باشد که امیدواریم شبکه اجتماعی ایرانی "سلام" بتواند فضا را در دست بگیرد.

 

شهبازی در پایان نقش خانواده را در کنترل رفتارهای فرزندان در تمامی زمینه‌ها بسیار مهم برشمرد و افزود: والدین باید بر رفتار فرزندان اشراف کامل داشته باشند و آن‌ها را از وجود آسیب‌هایی که می‌تواند دامن‌گیر آن‌ها شود بر حذر دارند.

 

نرم افزار سلام فضای مناسب و سالمی برای مردم فراهم می کند

 

به گزارش  شبکه اطلاع رسانی مرصاد، امام جمعه شهر ازگله در گفتگو با خبرنگار شاخ شمیران اظهار داشت: وجود شبکه های اجتماعی به خودی خود یک امر مهم و پسندیده و از ضروریات جامعه امروزی است.

 

ملا محمد براتی نقش شبکه های در زندگی روز مره را بسیار مهم خواند و گفت: این شبکه ها اگر به صورت صحیح از آنها استفاده شوند تاثیر بسیاری در افزایش سطح آگاهی فرد و جامعه را دارد.

 

ماموستا براتی افزود: اما متاسفانه برخی از این شبکه های اجتماعی دامی برای جوانان ما شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر فارغ از مباحث جاسوسی و امنیتی که در پشت پرده آن هست، این فضا به مکانی برای رد و بدل مسائل غیر اخلاقی تبدیل شده است.

 

ماموستا براتی همچنین گفت: علاوه بر گسترش بیش از حد کانال های غیر اخلاقی در اشبکه اجتماعی، این فضا به عنوان مکانی برای توهین ، افتراء و بی آبرو کردن افراد و اشخاص و همچنین توهین به مقدسات اسلامی تبدیل شده است.

 

امام جمعه شهر ازگله در ادامه بیان داشت: از این رو خانواده ها باید بسیار هوشیار باشند و از حضور در این فضا بپرهیزند.

 

ماموستابراتی افزود: خوشبختانه در حال حاضر از سوی متخصصین کشور شبکه ای تحت عنوان سلام راه اندازی شده است وفضای سالمی را در اختیار مردم عزیز قرار داده است که فارغ از مشکلات یاد شده در دیگر شبکه های اجتماعی است.

 

وی در پایان گفت: خانواده ها باید همیشه هوشیار باشند و اجازه ندهند که فرزندانشان تحت تاثیر شبکه های نامناسب اجتماعی قرار بگیرند و در این فضا رشد کنند.

 

تاسیس شبکه اجتماعی ایرانی سلام اتفاق خوبی است

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، ماموستا ملا امید ولی در گفتگویی با خبرنگار هزار ماسوله اظهار داشت: شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی نمونه جهانی شدن ارتباطات است.

 

وی افزود: شبکه‌های اجتماعی که امروزه استفاده از آن ها در حال رشد و گسترش چشمگیری هستند، هم مزایا و هم معایبی دارند که این مسئله بیشتر بستگی به کاربران و نحوه استفاده آنها از این تکنولوژی‌ها دارد.

 

وی گفت: فضای شبکه‌های اجتماعی، در کنار آن که می تواند به عنوان تهدیدی برای جامعه ما باشد ،فضایی آموزنده است و امروزه باید به این فکر باشیم که چگونه از این فضا به خوبی استفاده کرد.

 

وی ادامه داد: با توجه به حجم گسترده استفاده از شبکه های اجتماعی توسط مردم، استفاده و یا سوء استفاده از این شبکه های اجتماعی، می‌تواند مسیر و هدف یک زندگی را تغییر دهد.

 

ماسوستا ولی تصریح کرد: بسیاری از این شبکه های اجتماعی ساخته کشورهای غربی هستند و با اهداف سیاسی و جنگ نرم علیه ما فعالیت دارند.

 

وی با بیان اینکه بسیاری از این شبکه ها در جهت انتشار فرهنگ غربی و تصاویر مستهجن گام بر می دارند خاطر نشان کرد: اتفاق خوبی است که شبکه اجتماعی ایرانی "سلام" به عنوان شبکه اجتماعی جوانان ایرانی فعالیت خود را آغاز کرده است.

 

ماموستا ولی با بیان اینکه این شبکه اجتماعی حاصل تلاش جمعی از اساتید و دانشجویان ایرانی است، گفت: من علاوه بر آن که به این شبکه اجتماعی در کشور ملحق شده ام به جوانان ایرانی نیز عضویت در این شبکه راپیشنهاد می کنم.

انتهای پیام/پ

https://www.dana.ir/539624
ارسال نظر
نظرات