شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 09:48 منتشر شده در مورخ: 1394/10/16 شناسه خبر: 605242
نشریه فارین پالیسی:

پیش بینی حوادث برجسته جهان در سال 2016

پیش بینی حوادث برجسته جهان در سال 2016
نشریه فارین پالیسی درمقاله ای به بررسی پیش بینی تحلیلگران حوادث مهم جهان در سال 2016پرداخته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "کوگانا"، فارین پالیسی: درمقاله ای به بررسی پیش بینی تحلیلگران حوادث مهم جهان در سال 2016پرداخته است که خلاصه ترجمه ی آنرا مرور می کنیم:


 - سال ذوب جهان

نویسنده: توماس ریکس

گرم شدن کره زمین مهم ترین رویداد در سال 2016 پیش بینی من است که در این سال جاری شاهد یک سری از ناهنجاری آب و هوایی با بروز حوادث عجیب و غریب که با طوفان های بزرگ و سیل های غیر عادی همراه است بطوریکه بسیاری از شهرهای ما از ضربات سهمگین و پدیده غرقابی رنج خواهند برد و همچنین تغییراتی که در جریانهای اقیانوسی رخ خواهد داد و به همین ترتیب خواهد بود و نتیجه مهمتر این اتفاقات برطرف شدن تمام شک و تردیدهایی است که هنوز برخی در پدیده گرمایش جهانی دارند.

 -
زمان بریده از(تاریخ) ،"فراتاریخی"

نویسنده: استفن والت
حوادث شگفت انگیزی وقوع حتمی خواهند داشت، مانند حملات تروریستی، توافق هسته ای بدون پیشرفت روابط آمریکا همچنان شرایط اجرایی شدن خود را حفظ می کند؛ گرم شدن سطح فوقانی زمین نیز یکی از حوادث قابل پیش بینی است.

-
سال شکاف سیاسی ایالات متحده آمریکا

نویسنده: بروس استوکس
حادثه بزرگ سال 2016 شامل شکاف حزبی عمیق در دیدگاه مردم آمریکا پیرامون نقشی است که باید دولت آمریکا در جهان ایفا کند، که بر مواضع دولت ایالات متحده در قبال وقایع جهان بیش از هر مرحله تاریخی اثر خواهد گذاشت.

-
سال تعامل دیپلماتیک با کره شمالی

نویسنده: جفری لوئیس
سال  2016 سالی برای نا امیدی آمریکائیهاست و بصورت شگفت انگیزی با کره شمالی به تعامل دیپلماتیک می رسیم.

-
سال بیماری آنفلوانزای مرگبار

نویسنده: لوری گرت
من باور دارم که 2016 ممکن است سال ورود به یکی سری از مشکلات بسیار نگران کننده که ما در سیاره زمین شاهد آن بوده ایم باشد و ما باید به یک نقطه عطف مهم باید رجوع کنیم که آن نیاز فوری ماست، جستجو برای اکتشافها، نوآوریها و راه حل های جدید برای مقابله با این شرایط اضطراری، نمونه های  مشکلات عبارتند از:
مقاومت آنتیبیوتیکی: در حال حاضر دو بکتری قادر به مقاومت موثر از آنچه که ما از داروهای ضد باکتری داشته ایم تاکنون شناخته شده اند، آیا گسترش این ژن (باکتری مقاوم ) در سال 2016 در سطح جهانی را شاهد نخواهیم بود؟
سطح دریا: با در نظر گرفتن این واقعیت که گرمای  زمین در سال 2015 تاکنون بی سابقه بوده است و میزان بالای ذوب برف در گرینلند در سال 2016 جزایر و سواحل مهمی را به دلیل افزایش سطح آب غرق می شوند؟
 بیماری آنفلوآنزای مرگبار:  از امروز گسترش گونه های عجیب و غریب از آنفولانزا در میان پرندگان و خوک ها و انسان ها، در سال 2016  گسترش  آنفولانزا ی کشنده را  شاید بطور فراوانی  ببینید؟
ال نینو: شاخ آفریقا امروز شاهد بدترین خشکسالی در چند دهه اخیر است، انتظار می رود که 2016  شاهد خشکسالی شدید و امواج گرمای بی سابقه ای افزایش دما شرق اقیانوس آرام خواهیم بود. 

 -
سال افول ارزش های اروپایی

نویسنده: جیمز تراب
هنگامی که نخست وزیر مجارستان، ویکتور اوربان در یک سخنرانی در سال 2014 گفت که "دموکراسی غیر لیبرال" موجی است که آینده را تسخیر می کند همگان اورا دیوانه خطاب کردند، اما به نظر می رسد که او درست گفته است، وقتی اروپا و ایالات متحده در مقابل پدیده های مرتبط با تروریسم اسلامی و فرار دسته جمعی از پناهندگان که در سال 2016 به اوج خود می رسد بی تفاوت هستند می توان بیش از این شاهد قربانی شدن ارزش ها بود .

 

- سال حملات تروریستی

نویسنده: اروین دیوید میلر
در سال 2016 تنهاعامل موثر در فهرست اصلی انتخابات آمریکا که سیاست خارجی سیاست ایالات متحده و انتخابات داخلی آن کشور را بخود مشغول کرده ، "تروریسم جهادی" است.

- سال فراموش کردن پناهندگان

نویسنده: لورن ولفی
در 18 دسامبر2015، کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان (UNHCR) گفت: اکنون تعداد
آوارگان اجباری تمام رکوردهای قبلی را شکسته، مردمی که مجبور به ترک خانه های خود شده اند در حال حاضر تعدادشان به بیش از 60 میلیون نفر رسیده است و بیش از نیمی از این آمار کودک و زن هستند، و این آمار مفهمومش اینست که از هر122 نفر بر روی کره زمین یک نفر آواره هستند.

- سال محدودیت حقوق مدنی در اروپا

نویسنده: للا جکینتو
فرانسه اعلام کرد که در سال 2016  قانون وضعیت اضطراری، که ریشه های خود را به دوران دهه پنجاه خونین جنگ استقلال الجزایر برمی گردد اجرا می کند، مجلس شورای ملی فرانسه در 13 نوامبر با اتخاذ اقدامات اضطراری موافقت کرده و اعمال آن را تایید کرده است، با توجه به پایان وضعیت اضطراری دراین کشور در 26 فوریه، دولت فرانسه طرح به اختصاص یک وضعیت اضطراری در قانون اساسی شامل اقدامات بحث برانگیز با ارائه طرح سلب ملیت دوگانه از کسانیکه به تروریسم در فرانسه محکوم شده اند جدی شده است.
با اینحال تهدیدات امنیتی مشابه در بسیاری از کشورهای اروپایی حتی شامل عناوینی چون نشریات و تفتیش عقائد عمومی نیز شده است.

 -
سال سقوط "خانه" اروپا

نویسنده: جیمز استاوریدیس
مهم ترین اخبار ما در سال 2016 را ببینید:
تشدید جنگ علیه داعش؛ تنش عمیق در جنوب و شرق دریای چین؛ انسداد روسیه در اوکراین و فراتر از آن؛ اما بزرگترین داستان در 2016 شروعی بر پایان  پروژه اتحادیه اروپا است.

 -
سال آخرین شانس اوباما

نویسنده: روزا بروکس
سال 2016  تنها فرصت پیش روی باراک برای برطرف ساختن بد قولی ها در چالش های قانونی، مشکلات اجرا و مطبوعات بد و... در کشور خودش است؟ آیا ممکن است او قادر باشد یک اقتصاد توانمند در پشتیبانی از لایه های پایین تر جامعه به سبک پشتیبانی از لایه های بالایی برای جانشین خود بجای بگذارد؟ و آیا او می تواند اعتماد به نفس ایالات متحده را برگرداند؟ و در مورد سیاست خارجی باید گفت: جهان تنها یکسال فرصت دارد در مورد تمرکز بر اجرای وعده های اوباما قبل از آنکه خیلی دیر شود مراقبت کند.

 -
پس لرزه بحران پناهندگان

نویسنده: گوردون آدامز
جهان پناهندگان بیشتری در سال 2016 را بچشم خواهد دید تا 60 میلیون نفر در سراسر جهان، امواج هجوم گسترده پناهجویان سیستم های سیاسی و اقتصادی،  تعداد زیادی از کشورها را تضعیف  می کند.

- فراوانی بحران ها

نویسنده: ویتنی کاسل
با وجود درگیری های قریب الوقوع، منطقه ای در جنوب دریای چین، روسیه در اوکراین، و تجارت مواد مخدر، مکزیک که بیشتر شاهد آنها خواهیم بود. در سال 2016 قطعا وضعیت هولناکی در سوریه و عراق که اثرات آن به تمام نقاط اروپا گسترش پیدا خواهد کرد و حتی به ایالات متحده، اما با حرکتی ضعیف تر قابل توجه است.
مردم ایالات متحده آمریکا شاهد شیطنت های اخلاقی از طریق لفاظی های خصمانه برای خارجی ها و غیر آمریکایی از طریق سیاست مردان، که به شدت از روزهای اولیه مبارزات ریاست جمهوری شروع شده ، خواهند بود که باید مردم آمریکا به هر حال به خاطر دفاع از خود و نگه داشتن ارزش های اصلی کشور و تشکیل دهنده اصولی که بر اساس آن دولت گسترش یافته است با این روشها مقابله کنند.
 
منبع: فارین پالیسی

تهیه و ترجمه: عبدالمجید اورا

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/605242
ارسال نظر
نظرات