شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 14:23 منتشر شده در مورخ: 1394/12/03 شناسه خبر: 657016

امروزه نمی شود محصولات تراریخته را حذف کرد/باید با این موضوع علمی برخورد کنیم

امروزه نمی شود محصولات تراریخته را حذف کرد/باید با این موضوع علمی برخورد کنیم
رئیس سازمان غذا و دارو در مورد جایگاه محصولات تراریخته و نظرهای موافق و مخالف اذعان کرد: امروزه این محصولات را نمی شود حذف کرد لذا با این موضوع باید علمی برخورد کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رسول دیناروند رئیس سازمان غذا و دارو در حاشیه آئین دستاوردهای صنعت دارویی و تجهیزات پزشکی در پاسخ به خبرنگار سپیدپوش در مورد جایگاه محصولات تراریخته و نظرهای موافق و مخالف اذعان کرد: امروزه این محصولات را نمی شود حذف کرد لذا با این موضوع باید علمی برخورد کنیم.

رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه در دنیای امروز که هر روز بر تعداد جمعیت آن اضافه می شود با شیوه های سنتی نمی توان غذای جامعه را تأمین کرد، افزود: بنابراین ما مجبور به استفاده از روش های نوین هستیم ولی باید مواظب باشیم تا خطرات آن را به حداقل برسانیم.

رسول دیناروند در پاسخ به سؤالی در مورد تراریخته بودن 47% برنج های موجود در بازار گفت: این موضوع صحت ندارد و یک درصد برنج ها هم تراریخته نیست چرا که هیچ محصولی بدون اجازه و تأیید سازمان غذا و دارو وارد بازار نمی شود. 

وی در پایان در پاسخ به سؤالی در مورد دوگانگی بین مؤسسه استاندارد و سازمان غذا و دارو اظهار کرد: مؤسسه استاندارد در هیچ جای دنیا به عنوان متولی نیست بلکه به عنوان سازمان ملی و اصلی این کشور است که مسئولیت آن تدوین استانداردها و نظارت عالیه بر آنها می باشد و و ما نیز دستگاه تخصصی هستیم که در حوزه کار خود مسئولیت مان را انجام می دهیم. 

انتهای پیام/رض

https://www.dana.ir/657016
ارسال نظر
نظرات