شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 14:35 منتشر شده در مورخ: 1395/01/24 شناسه خبر: 701808
رئیس کل دادگستری استان کرمان خبر داد:

ارائه کلاه ایمنی رایگان از سوی بیمه ها به راکبان موتورسیکلت ها

ارائه کلاه ایمنی رایگان از سوی بیمه ها به راکبان موتورسیکلت ها
رئیس کل دادگستری استان کرمان از ارائه کلاه ایمنی رایگان از سوی بیمه ها به راکبان موتورسیکلت ها خبر داد وگفت:با موتور سیکلت سواران متخلف به صورت جدی برخورد می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی کرمان ۱۴۰۰؛ یدالله موحد روز گذشته  در نخستین جلسه هیات مدیره ستاد دیه استان کرمان در سال ۹۵ضمن  تسلیت سالروز شهادت امام هادی (ع) افزود: با همکاری بیمه ها مقرر شده هر موتورسیکلت که برای دریافت بیمه نامه شخص ثالث  مراجعه می کند یک کلاه ایمنی دریافت کند.

وی بر برنامه ریزی برای کاهش تلفات ناشی از رانندگی را یکی از اولویت های ستاد دیه در سال جاری برشمرد و ادامه داد: تعدادی از سوانح جانی در حوادث رانندگی مربوط به راکبان و سرنشینان موتورسیکلت است که عمده آنها به دلیل ضربه به سر جان خود را از دست می دهند.

وی  با بیان اینکه این طرح درسراسر استان کرمان آغاز واجرا می شود.گفت: در استان کرمان تصمیم گرفته شد که همه  مسئولین دست به دست هم داده و با هم افزایی، قوانین مربوط به این موضوع را به خوبی اجرایی کنیم.

موحد با اشاره به لزوم استفاده موتورسیکلت سواران از کلاه ایمین، گفت: در این رابطه مراجع مربوطه نیز نظارت کافی را خواهند داشت تا این طرح به صورت جدی اجرایی شود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: استان کرمان در سال گذشته رتبه سوم کشوری را از نظر کاهش تعداد زندانیان به خود اختصاص داده است.

وی یادآور شد: در پایان سال گذشته کمترین زندانی را به واسطه محکومیت دیه ناشی از جرایم غیر عمد داشته ایم که نشان از اهتمام ستاد دیه در کمک به مددجویان جرایم غیر عمد دارد.

وی ادامه داد: ستاد دیه استان کرمان در سال گذشته موفقیت های بسیار خوبی را کسب کرده و نحوه فعالیت این ستاد به گونه ای بود که در پایان سال ، تنها هشت نفر از مددجویان جرایم غیر عمد در زندان بودند.

این مقام ارشد قضائی استان کرمان عنوان کرد:در سطح کشور در سال گذشته توفیق خوبی در موضوع زندانیان و ساماندهی امور زندانیان حاصل شده به طوری که ضمن کاهش ۲۰ درصدی تعداد زندانیان کشور، شاخص های امنیتی نیز ارتقا یافته است.

وی یاداور شد: در شهرستان شهربابک با کاهش حدود ۳۰ درصد از مددجویان، یکی از بندهای زندان تعطیل شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/701808
ارسال نظر
نظرات