شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 00:58 منتشر شده در مورخ: 1395/01/27 شناسه خبر: 704125
فرمانده پدافند هوایی شرق کشور:

پدافند هوایی برای حفظ امنیت کشور با کسی تعارف ندارد/ هیچ‌کدام از سامانه‌های ما برای عملیاتی بودن متکی به خارج از کشور نیست

پدافند هوایی برای حفظ امنیت کشور با کسی تعارف ندارد/ هیچ‌کدام از سامانه‌های ما برای عملیاتی بودن متکی به خارج از کشور نیست
فرمانده پدافند هوایی شرق کشور گفت: تحرکات هوایی دشمن قبل از نزدیکی به حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران و صدها کیلومتر در خاک کشورهای هدف، رصد می‌شود و اگر به اخطارهای سامانه‌ها رادری توجه نکنند، اقدامات تاکتیکی علیه آن قطعا انجام می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ امیر سرتیپ دوم فرماندهی و کنترل فردین نسائی، فرمانده پدافند هوایی شرق کشور در گفتگو با خاورستان، با تبریک روز ارتش گفت: متولد سال 1345 در استان کردستان هستم که از خردادماه 1393 به عنوان فرمانده پدافند هوایی منطقه شرق کشور منصوب شدم.

 
فرمانده پدافند هوایی شرق کشور افزود: در سال 1363 به استخدام دانشگاه نیروی هوایی ارتش درآمدم و در سال 1366 در تخصص پدافند هوایی، افسر عملیات موشک فارغ‌التحصیل شدم و بلافاصله به منطقه عملیاتی پدافند هوایی امیدیه اعزام شدم و تا پایان جنگ تحمیلی در منطقه عملیاتی جنوب غرب خدمت می‌کردم.
 
امیر نسائی خاطرنشان کرد: منطقه هوایی شرق کشور، منطقه بسیار وسیعی است که استان خراسان‌جنوبی و قسمت اعظم سیستان و بلوچستان و قمست‌هایی از استان‌های خراسان‌رضوی، یزد و کرمان به مرکزیت بیرجند در آن قرار دارند.
 
امیر فردین نسائی
 
تحرکات هوایی دشمن صدها کیلومتر در خاک کشورهای هدف رصد می‌شود
 
وی گفت: سامانه‌های راداری، کشف، شناسایی و اطلاعاتی و شبکه یکپارچه دیده‌بانی پدافند هوایی در کلیه نقاط مناسب در شرق کشور مستقر است.
 
پدافند هوایی برای حفظ امنیت کشور با کسی تعارف ندارد
 
فرمانده پدافند هوایی شرق کشور بابیان‌اینکه سامانه‌های راداری پدافند هوایی ارتش، اهداف را صدها کیلومتر در خاک کشورهای هدف، تجسس، کشف و شناسایی می‌کنند تصریح کرد: تحرکات هوایی دشمن قبل از نزدیکی به حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران رصد می‌شود و اگر به اخطارهای سامانه‌های راداری توجه نکنند، اقدامات تاکتیکی علیه اهداف هوایی قطعا انجام می‌شود.
 
امیر نسائی تأکید کرد: پدافند هوایی برای حفظ امنیت کشور به هیچ عنوان با کسی تعارف ندارد.
 
امیر فردین نسائی
 
تمام پروازهای آسمان ایران در امنیت کامل انجام می‌شود
 
وی اظهار کرد: امروز افتخار قرارگاه پدافند هوایی کشور این است که آسمان جمهوری اسلامی ایران یکی از امن‌ترین آسمان‌های منطقه محسوب می‌شود که ازدیاد پروازهای بین‌المللی و درخواست شرکت‌های هواپیمایی خارجی برای استفاده از فضای کشور، دلیل براین ادعای ما است.
 
فرمانده پدافند هوایی شرق کشور گفت: در منطقه شرق کشور تمام پروازهای داخلی و بین‌المللی در امنیت کاملی که منطقه پدافند هوایی شرق کشور تأمین می‌کند، با آرامش کامل انجام می‌گردد و همواره در سامانه‌ها و رصد ما هستند و تا رسیدن به مقصد مراقبت می‌شوند.
 
هیچ‌کدام از سامانه‌های ما برای عملیاتی بودن متکی به خارج از کشور نیست
 
امیر نسائی خاطرنشان کرد: بعد از 8 سال دفاع مقدس، کلیه دستگاه‌ها و سامانه‌های پدافندی بهینه‌سازی و بازسازی گردیده‌اند و تمام این اقدامات براساس تفکراتی که در ارتش و پدافند هوایی مبنی بر متکی بودن به خودمان، انجام شده و در پدافند هوایی نمود پیدا کرده است.
 
وی بابیان‌اینکه هیچ‌کدام از سامانه‌های ما برای عملیاتی بودن متکی به خارج از کشور نیست گفت: قرارگاه پدافند هوایی ارتش آماده به کاربودن سامانه‌های پدافندی را با تکیه بر توان داخلی، تعمیر و نگهدای می‌کند.
 
امیر فردین نسائی
 
فرمانده پدافند هوایی شرق کشور افزود: سامانه‌های راداری، چه در زمان جنگ و چه در زمان صلح، بایدبه صورت شبانه‌روزی کار کند چراکه پدافند هوایی، همواره در آمادگی کامل  به سر می‌برد.
 
امیر نسائی اظهار کرد: زمانی که سیستم‌های ما مداوم و بدون وقفه کار می‌کند، نیازمند تعویض، بهینه‌سازی و نوسازی است که همه‌ی این اقدامات به دست جوانان خوبی که در منطقه پدافند هوایی شرق کشور حضور دارند انجام می‌شود.
 
وی گفت: منطقه پدافند هوایی شرق کشور افتخار دارد بتواند در 29 فروردین‌ماه، بخش کوچکی از توانمندی‌هایش را به نمایش بگذارد چراکه بسیاری از امکانات و سامانه‌های پدافند وجود دارد که امکان آوردن ونمایش آن نیست.
 
فضای کشور در منطقه شرق، شبانه‌روز در حال رصد و جستجو است
 
فرمانده پدافند هوایی شرق کشور تأکید کرد: اطمینان می‌دهم فضای کشور در منطقه شرق، شبانه‌روز در حال رصد و جستجو است و یکی از امن‌ترین مناطق، با توکل برخداوند، منطقه پدافند هوایی شرق کشور است.
 
انتهای پیام/4
https://www.dana.ir/704125
ارسال نظر
نظرات