شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 11:17 منتشر شده در مورخ: 1392/12/21 شناسه خبر: 72329
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با دانا عنوان کرد

جزئیات آخرین پیگیری‌ها برای آزادی ‌5 مرزبانان‌ ربوده شده ایرانی/تقسیم کار دستگاه‌ها در مجلس

جزئیات آخرین پیگیری‌ها برای آزادی ‌5 مرزبانان‌ ربوده شده ایرانی/تقسیم کار دستگاه‌ها در مجلس
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کمیسیون امنیت ملی از مسئولان مربوطه اعم از وزارت خارجه، وزارت کشور و نهادها انتظامی، امنیتی ، نظامی دعوت، و اقدامات صورت گرفته تا این لحظه را برای آزادی مرزبانان بررسی کرد.

سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی دانا، در خصوص آخرین وضعیت سربازان ربوده شده ایرانی توسط گروهک"جیش الظلم" و همچنین جلسه‌ای که در این کمیسیون درمورد اقدامات صورت گرفته برای آزادی آنان تشکیل شده، اظهار داشت:‌ کمیسیون امنیت ملی برای بررسی این مسئله جلسه ای را تشکیل داد و از مسئولان مربوطه اعم از وزارت خارجه، وزارت کشور و نهادها انتظامی، امنیتی ، نظامی دعوت، و اقدامات صورت گرفته تا این لحظه را، بررسی کرد.

وی در همین رابطه افزود: البته اقدامات انجام شده اقدامات خوبی بوده و همه مسئولان تمام تلاش خودشان را به کار گرفته‌اند اما متاسفانه تا این لحظه آزادی سربازان، میسر نشده است.

نقوی حسینی ادامه داد: این گروه‌های تروریستی دور از دسترس ما و در کشور همسایه هستند و همین مسئله کمی کار را دشوار کرده است ولی روند اقدامات بررسی شد و مشخص شد که درآینده وظیفه هردستگاه در این خصوص به چه نحوی است. لذا امیدواریم مجموع این تلاش‌ها و قول هایی که پاکستان تا این لحظه داده است عملیاتی شود و ما به یک نتیجه‌ای برسیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی خاطرنشان کرد: آخرین اخباری که ما داریم اینست که سربازان در صحت و سلامت کامل به سر می‌برند ولی هنوز هیچ توافقی برای آزادی آنان انجام نشده است.

نقوی حسینی همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص اظهارات بان‌کی‌مون دبیر کل سازمان ملل متحد مبنی بر آزاد کردن سران فتنه از حصر خانگی، تصریح کرد: بان کی‌ در جایگاه دبیر کل سازمان ملل متحد نیست بلکه وی مجری دستورات و سیاست‌های‌ آمریکا و اسرائیل است.

وی در ادامه گفت: بان کی مون مطابق کدام بند منشور سازمان ملل متحد این حق را به خود می‌دهد که در امور داخلی ایران دخالت کند؟ ما این اقدامات را به شدت محکوم می‌کنیم و آن را امور مداخله جویانه می‌دانیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/72329
ارسال نظر
نظرات