شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 12:38 منتشر شده در مورخ: 1395/02/25 شناسه خبر: 735532
مدیر صادرات فرش زنجان خبرداد:

حاکمیت رکود در بازار فرش/ کاهش 30 درصدی صادرات فرش زنجان

حاکمیت رکود در بازار فرش/ کاهش 30 درصدی صادرات فرش زنجان
مدیر اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: با حاکمیت رکود در بازار فرش میزان صادرات زنجان 30 درصد کاهش یافته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید محسن جعفری در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا, با اشاره به وضعیت بازار فرش زنجان اظهار کرد: در حال حاضر بازار فرش زنجان در رکود به سر می‌برد.

وی با بیان اینکه در مدت رکود، فرش در بازار جمع شده و رونق صادرات نیز وجود ندارد، گفت: همچنان این رکود در کشور و به تبع آن در استان زنجان حاکم است.

مدیر اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به صادرات فرش استان زنجان در فروردین ماه امسال بیان کرد: در یک ماه گذشته به میزان 65 هزار دلار فرش از استان زنجان صادر شده است.

وی با بیان اینکه میزان صادرات فرش استان زنجان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 30 درصد کاهش داشته است، بیان کرد: این کاهش ملاک نیست و در طول سال معلوم می‌شود که صادرات استان چقدر تغییر داشته است.

جعفری رایزنی اتاق بازرگانی را در توسعه بازار فرش مهم ارزیابی کرد و مشکل فعلی بازار فرش را افزایش عرضه و کاهش تقاضا دانست.

وی با اشاره به حمایت اتاق بازرگانی از تولید کنندگان فرش در استان زنجان گفت: اتاق بازرگانی هزینه غرفه‌ تولید کنندگان را در نمایشگاه‌های خارجی متحمل می‌شود.

مدیر اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان از برگزاری نمایشگاه فرش در کشور‌های چین و آمریکا خبرداد و گفت: اگر هر تولید کننده‌ای در این دو نمایشگاه حضور یابند هزینه غرفه‌ها توسط اتاق بازرگانی پرداخت می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: نمایشگاه خوشه فرش چین در خردادماه امسال برگزار می‌شود.

جعفری از صادرات دو محموله فرش دست بافت به صورت مستقیم به آمریکا خبرداد و گفت: یکی از این محوله‌ها قبل از عید و یک محموله نیز اویل امسال به صورت مستقیم به آمریکا صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه قبل از اجرای برجام صادرات به برخی از کشور‌ها مانند آمریکا به صورت غیر مستقیم انجام می‌شد، گفت: بعد از برجام این صادرات به صورت مستقیم انجام می‌شود.

مدیر اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه ایران در برخی از کشورها جایگاه خود را در بازار فرش از دست داده است، افزود: ایران برای اینکه جایگاه خود را در بازار فرش در برخی از کشور‌ها مانند آمریکا پیدا کند کمی زمانبر خواهد بود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/735532
ارسال نظر
نظرات