شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 10:02 منتشر شده در مورخ: 1395/02/29 شناسه خبر: 739435
گفتگو با بانوی جوان و موفق یزدی؛

استفاده از فرصت ها، عامل موفقیت جوان یزد/ ازدواج مانع پیشرفت علمی نیست

استفاده از فرصت ها، عامل موفقیت جوان یزد/ ازدواج مانع پیشرفت علمی نیست
بانوی جوان و موفق یزدی تلاش، پشتکار و فکر کردن به هدف و استفاده از فرصت ها و لحظه ها از عوامل موفقیت را از عوامل موفقیت خود عنوان کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از یزدندا؛ جوانی کردن واژه ای است لیز. مثل صابون آب خورده. به دست نیامده از دست می رود. تیز است مثل تیغ و در کشور ما خیلی صفات دیگر دارد که هر کدام را می توان در کنار هم قرار داد و نتیجه گرفت. جوانی کردن پدیده ای است عجیب، پیچیده و تا حدودی ناممکن.


هر کس جوانی کردن را در چیزی می داند و این دوران طلایی را به نحوی سپری می کند، عده ای این دوران را غنیمت شمرده و از آن برای بقیه ایام عمر خود توشه می گیرند و عده ای به راحتی از کنار این فرصت می گذرند و حتی برخی این دوران را زمینه بدبختی و شرمندگی بقیه عمر خود می کنند.


روز جوان روزی است که در تقویم کشورهای مختلف برای جوانان نام‌گذاری شده‌است.در کشور عزیزمان ایران ۱۱ شعبان ،روز میلاد حضرت علی‌اکبر فرزند امام حسین (ع) ، بعنوان روز جوان و در کشورهای دیگر روز ۲۱ آگوست توسط سازمان ملل بعنوان روز جوان در نظر گرفته شده‌است  و این یعنی اهمیت جوان و جوانی؛


روز جوان بهانه ای شد تا یزدندا گفتگویی با یکی از جوانانی که بهار زندگی خود را قدر دانسته و از این دوران به خوبی بهره جسته است داشته باشد.


«الهام سماواتی» بانوی جوان و موفق یزدی، 27 ساله، دوران کارشناسی خود را در رشته برق صنعتی در دانشگاه باهنر کرمان با موفقیت به پایان رساند.


وی گفت: سال آخر مقطع کارشناسی ازدواج کردم و در حال حاضر یک فرزند دارم.


سماواتی اظهار کرد: فارغ التحصیل کارشناسی ارشد دانشگاه خوارزمی هستم و اکنون نیز در کنکور دکتری شرکت کرده و بارتبه 713 مرحله اول قبول شدم و مرحله مصاحبه را در پیش رو دارم.


این بانوی جوان که مدرس دانشگاه علمی و کاربردی یزد است، فعالیت های علمی خود را چنین شرح داد: 4 مقاله کنفرانسی، 2 مقاله ترویجی، 1 ژورنال خارجی، 1 مقاله چاپ شده در مجله علم و صنعت و ارائه 4 طرح پژوهشی برای سازمان علمی بسیج.


وی که در رشته هنری نقاشی نیز فعالیت داشته اذعان کرد: تلاش، پشتکار و فکر کردن به هدف و استفاده از فرصت ها و لحظه ها از عوامل موفقیت من بوده است.


سماواتی به جوانان گفت: برای تعیین رشته تحصیلی ابتدا علاقه خود را در نظر بگیرند، اتلاف وقت نداشته باشند، برنامه روزانه و ماهانه مشخصی داشته و با پشتکار زمینه های موفقیت خود را فراهم کنند.


این جوان موفق یزدی عنوان کرد: خداوند متعال و توکل اگر پشتوانه زندگی انسان نباشد هیچ موفقیتی به دست نمی آید و من واقعا به این موضوع معتقدم.


انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/739435
ارسال نظر
نظرات