شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 16:10 منتشر شده در مورخ: 1395/03/10 شناسه خبر: 750900
زنده گیری شاه بوف زخمی در حوالی روستای جاورسیان

دوستدار محیط زیست پرنده کمیاب را تحویل مسئولان داد/ «بهله شاه بوف»پس از بهبودی در زیستگاه‌ طبیعی‌اش رها می‌شود+عکس

دوستدار محیط زیست پرنده کمیاب را تحویل مسئولان داد/ «بهله شاه بوف»پس از بهبودی در زیستگاه‌ طبیعی‌اش رها می‌شود+عکس
مسئول نمایندگی محیط زیست شهرستان خنداب گفت: یکی از دوستداران محیط زیست در شهر جاورسیان از توابع شهرستان خنداب یک بهله شاه بوف را تحویل اداره محیط زیست داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری نسیم خنداب، فراهانی مسئول نمایندگی محیط زیست شهرستان خنداب گفت: یکی از دوستداران طبیعت پرنده کمیاب را به محیط زیست تحویل داد.

فراهانی با بیان این که  این پرنده که یک شاه بوف است و پس از  بهبودی کامل در زیستگاه‌های طبیعی خنداب رهاسازی می شود، اظهار کرد: یکی از دوستداران محیط زیست در شهر جاورسیان از توابع شهرستان خنداب یک بهله شاه بوف را تحویل اداره محیط زیست داد.

وی افزود: این شاه بوف در اطراف شهر جاورسیان زمین گیر شده و توسط یکی از دوستداران محیط زیست زنده گیری و تحویل اداره حفاظت محیط زیست خنداب داده شد، این پرنده بعد از تیمار و بهبودی کامل، مجدداً در زیستگاه‌های طبیعی خنداب رهاسازی خواهد شد.

مسئول نمایندگی محیط زیست شهرستان خنداب گفت: شاه بوف از خانواده جغدها و بزرگترین جغد خاورمیانه محسوب می شود که پرنده بالغ حدود ۶۰ تا ۷۰ سانتیمتر طول دارد، آنها دارای گوشپرهای بلند هستند و بال‌های این پرنده قهوه ای تیره، بدن و سینه روشن تر، چشم ها درشت و نارنجی رنگ و پاهایشان پوشیده از پرهای نخودی رنگ هستند.
 
فراهانی خاطرنشان کرد: بدلیل تخریب زیستگاه های این پرنده جمعیت آن به شدت کاهش یافته و درحال حاضر جمعیت زیادی ندارند، این پرنده در نواحی کوهستانی و مناطق صخره ای زندگی می کند و از پستانداران کوچک، پرندگان، خزندگان، دوزیستان، حشره ها  و... تغذیه می کند.


انتهای پیام/ک

 

https://www.dana.ir/750900
ارسال نظر
نظرات