شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: عکس
ساعت: 08:33 منتشر شده در مورخ: 1395/03/11 شناسه خبر: 751966

تصاویر/اشتباه تاریخی هیتلر

تصاویر/اشتباه تاریخی هیتلر
بسیاری مورخان جنگ جهانی دوم معتقداند در 26 می سال 1940 هنگامی که متفقین از سواحل شرقی انگلیس با انواع قایق و کشتی های کوچک و بزرگ عازم بندر "دونکرک" در فرانسه شدند تا 330هزار نیروهای محاصره شده را نجات دهند روند شکست هیتلر آغاز شد.

به گزارش سرویس چندرسانه ای شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در نیمه سال 1940 در شرف پیروزی نهایی آلمان در فرانسه، حدود 330 هزار سرباز انگلیسی و فرانسوی از منطقه گریختند. ارتش آلمان با روحیه بسیار بالا در حال پیش روی به سوی بریتانیا بود و قوای متفقین برای فرار از مرگ در "دونکرک" جایی که فاصله خاک اروپا و بریتانیا درحداقل ممکن بود عقب نشینی کردند.

 
مورخان می‌گویند یکی از مهمترین و شگفت انگیزترین تصمیمات هیتلر که بعدها موجب شکست او شد در همین نقطه گرفته شد؛ رهبر نازی ها به قوای آلمانی دستور داد به سمت بریتانیا پیش روی نکنند و به نوعی اجازه داد متفقین ظرف یک هفته قوای در محاصره خود را از آنجا تخلیه کنند. 
 
اشتباه هیتلر زمانی خود را بیشتر نشان داد که دستگاه تبلیغاتی بریتانیا، نبرد "دونکرک" را با این عنوان که با تلفات ناچیزی بوده است به یک پیروزی تبدیل کرد و روحیه سربازان خود برای نبرد دوباره علیه نازی ها را بالا برد. پس از عقب نشینی قوای متفقین از دونکرک بیش از 2500 دستگاه توپ و ده‌ها هزار مسلسل سنگین، نفربر، تانک و خمپاره برجای‌ ماند. هوگو جاگر عکاس شخصی هیتلر که در می 1940 و پس از فرار متفقین از دونکرک به این منطقه آمده بود تصاویر رنگی کم نظیری از این شهر بندری در اشغال آلمان ها برداشت.
 

 

https://www.dana.ir/751966
ارسال نظر
نظرات