شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 03:17 منتشر شده در مورخ: 1395/04/12 شناسه خبر: 804926
مدیرکل سازمان توسعه تجارت اعلام کرد

کاهش عوارض گمرکی 8 محصول کشاورزی

مدیر کل دفتر بازرگانی کشورهای اروپا، آمریکا و کشورهای مشترک‌المنافع سازمان توسعه تجارت ایران از کاهش نرخ عوارض گمرکی هشت محصول کشاورزی طبق مصوبه کمیسیون اقتصادی اتحادیه اقتصادی اوراسیا خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از ایسنا، ابوالفضل کوده‌ئی با اشاره به این مصوبه اظهار کرد: طبق مصوبه کمیسیون اقتصادی اتحادیه اقتصادی اوراسیا که شامل کشورهای روسیه، بلاروس، قرقیزستان، قزاقستان و ارمنستان است و طبق پیمان‌ موقت تجارت آزاد ایران با این کشورها قرار بر این شده که نرخ عوارض گمرکی هشت محصول کشاورزی کاهش یابد.


 وی ادامه داد: براین اساس نرخ عوارض گمرکی واردات هشت محصول کشاورزی شامل گل‌کلم و کلم بروکلی، کلم، پسته پوسته‌دار، پسته پوست‌کنده، انگور خشک سیاه بی‌هسته، انگور خشک سلطانی، انواع دیگر انگور و نیز خرما اقلامی هستند که عوارض گمرکی واردات آن کاهش یافته است.

مدیر کل دفتر بازرگانی کشورهای اروپا، آمریکا و کشورهای مشترک‌المنافع سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به این‌که گل‌کلم و کلم بروکلی عوارض گمرکی واردات آنها از ۱۱ به پنج درصد و کلم از ۱۳ به پنج درصد کاهش یافته است، بیان کرد: طبق این مصوبه که براساس پیمان موقت تجارت آزاد ایران با کشورهای اوراسیاست، سایر اقلام نیز که شامل پسته پوسته‌دار، پسته پوست‌کنده، انگور خشک سیاه بی‌هسته، انگور خشک سلطانی، انواع دیگر انگور و نیز خرما هستند عوارض گمرکی آنها از پنج به صفر درصد کاهش یافته است.

کوده‌ئی در پایان خاطر نشان کرد: براین اساس شاهد توسعه صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای تحت این پیمان موقت نیز هستیم و امیدواریم با کاهش نرخ تعرفه‌ها، قیمت‌ها و هزینه‌های تمام شده برای صادرات و واردات این محصولات کاهش یابد.

انتهای پیام/ن

https://www.dana.ir/804926
ارسال نظر
نظرات