شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 09:38 منتشر شده در مورخ: 1395/04/12 شناسه خبر: 805158

مردم با دستور رئیس‌جمهور برهنه شدند!

اشتباه "الکساندر لوکاشنکو" در به کاربردن یک کلمه و فرهنگ غلط استفاده از اینترنت و فضاهای مجازی در کشور بلاروس حاشیه ایجاد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اشتباه رئیس جمهور بلاروس در تلفظ یک کلمه موجب واکنش عجیب جمعی از جوانان سرگردان در شبکه‌های اجتماعی شد.

 

"الکساندر لوکاشنکو" رئیس‌جمهوری بلاروس، در یک سخنرانی عمومی، گفته است: «می‌دانید چه‌کار کنید، به چه هدفی برسید. مشخص است؛ آی‌تی، نوآوری و خصوصی‌سازی و این چیزها. همه چیز واضح است؛ هرکسی باید لخت شود و کار کند. باید تا می‌شود کار کرد، وگرنه می‌میریم…»

 

شاید ظاهر این جمله‌ها، چیز عجیبی نبود اگر زبان رئیس‌جمهوری می‌چرخید: رهبر بلاروس که ۲۲ سال است کرسی را رها نکرده، قرار بود بگوبد «باید پرورش یافت و کار کرد» وگرنه ملت ممکن است از گرسنگی «بمیرد».

 

اما کلمه «راز‌جیه‌وات‌سیا» در زبان روسی، یعنی زبانی که بیشتر از ۷۰ درصد مردم آن کشور به آن صحبت می‌کنند، معنی دیگری می‌دهد: «باید لخت شد و کار کرد» و ظاهرا قرار بود رئیس‌جمهوری بلاروس بگوید «رازوی‌وات‌سیا»!

 

سایت رادیو فردا نوشته است: در هر حال بعد از چندین بار گوش دادن به متن سخنرانی معلوم می‌شود که اشتباهی نشده، آقای رئیس خودش گفته است: لخت شوید و کار کنید. و همین هم کافی بود تا موجی از برهنگی ملی در بلاروس آغاز شود.

 

دختران و پسران، از مشاغل و شهرهای مختلف، برهنه شدند و تصاویر خود را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند.

 

بدن‌هایی که بعضی قسمت‌های آن با لوازم و تجهیزات محل کار، پوشانده شده، به موجی گسترده از انتقاد و طنز تبدیل شد. موجی که فقط محدود به بلاروس هم نمانده است.

 

ظاهرا فرهنگ غلط و استفاده نا‌به‌جا از شبکه‌های مجازی در میان بخشی از جوانان بلاروس هم رسوخ کرده است.

 

منبع: جام نیوز

https://www.dana.ir/805158
ارسال نظر
نظرات