شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 15:10 منتشر شده در مورخ: 1395/04/22 شناسه خبر: 815072
رییس دانشگاه علمی کاربردی صنایع دستی یزد:

نشان مرغوبیت ملی کالا نصیب دانشجوی رشته طلاسازی یزد شد

نشان مرغوبیت ملی کالا نصیب دانشجوی رشته طلاسازی یزد شد
بانوی رییس دانشگاه علمی کاربردی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از کسب نشان مرغوبیت ملی کالا توسط دانشجوی رشته طلاسازی این مرکز خبر داد و پذیرش دانشجو در این رشته را گامی در تحقق اقتصاد مقاومتی دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، فاطمه دانش سرپرست دانشگاه علمی کاربردی، صنایع دستی و گردشگری یزد در گفتگو با خبرنگار یزدبانو در خصوص عناوین کسب شده دانشجویان این مرکز اظهار کرد : رستم پشوتنی زاده صنعتگر فعال در حوزه طلاسازی دانشجوی  مرکز علمی و کاربردی میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان یزد موفق شد  نشان ملی مرغوبیت در رشته طلا و زیورآلات سنتی را کسب کند.

وی ضمن تبریک به این دانشجوی موفق افزود : این دانشجوی صنعتگر فعال در حوزه طلاسازی برای ارائه دو اثر خود موفق به کسب چنین عنوانی شده است.

سرپرست مرکزعلمی و کاربردی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد، «اصالت»، «نوآوری در طرح» و «اجرا و قابلیت حضور» و «ارائه آن در بازار تقاضا» را به عنوان  معیارهای انتخاب این دو اثر توسط داوران دانست.
دانش تصریح کرد: یزد یکی از قطب های گردشگری است که عیار طلای آن به عنوان سوغات و صنایع مستظرفه خاص آن به شمار می رود.
وی در ادامه گفت: اصالت در  طرح های سنتی و صیانت آن در این هنر حفظ می شود که امید است با فعال شدن و پذیرش دانشجو در رشته طلا و زیورآلات سنتی در این مرکز؛ علاوه بر تربیت دانش آموختگان مهارتی در این صنعت، در اعتلای اقتصاد مقاومتی گام برداریم.                                                                                           

لازم به ذکر است: به منظور شناخت آثار برتر در حوزه صنایع دستی دریافت داوری و اعطای مهر اصالت، تا سال 2012 میلادی توسط سازمان یونسکو انجام می گرفت که از سال 2014 این برنامه به شورای جهانی صنایع دستی محول گردیده است.

انتهای پیام/گ

  • پشتونی زاده
https://www.dana.ir/815072
ارسال نظر
نظرات