شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 16:51 منتشر شده در مورخ: 1395/04/22 شناسه خبر: 815250
کارشناس مسائل اقتصادی:

فیش های نامتعارف حقوق مدیران تنها ۲۰ درصد از کل دریافتی آنان می باشد/ سرمایه معنوی مردم با عذر خواهی کردن برنمی گردد

فیش های نامتعارف حقوق مدیران تنها ۲۰ درصد از کل دریافتی آنان می باشد/ سرمایه معنوی مردم با عذر خواهی کردن برنمی گردد
کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به دریافت های نجومی برخی از مدیران دستگا های اجرایی کشور گفت: فیش های حقوقی برخی از مدیران تنها ۲۰درصد از کل دریافتی این افراد می باشد و با عذرخواهی مسئولان کشور نمی توان سرمایه معنوی مردم که همان اعتماد است را باز گرداند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سیاوش غیبی پور کارشناس مسائل اقتصادی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی تهران نیوز با اشاره به دریافت های نامتعارف برخی از مدیران دستگاه های کشور اظهار کرد: هر اداره یک واحد نظارت بر دریافتی های مدیران و کارکنان مجموعه دارد این در حالی است که با وجود این واحد نظارتی برخی از مدیران با دور زدن قانون حقوق های چند صد میلیونی دریافت می کنند.

وی دریافتی مدیران برخی از دستگاهها در قالب موارد مختلف همچون پاداش، عیدی و غیره را که در فیش های حقوقی این افراد ثبت نمی شود را خلاف عدالت اجتماعی بر شمرد و افزود: این ضعف واحد های نظارتی است که به راحتی بیت المال در جیب برخی از افراد می رود.

غیبی پور خاطر نشان شد: سازمان های نظارتی هم چون بازرسی، دیوان محاسبات و حسابرسی توانایی برخورد مستقیم با دریافت های نامتعارف مدیران دارند که در ابتدا این وظیفه را انجام ندادند تا سبب شد اذهان عمومی در این مورد، جریحه دار شود.

کارشناس مسائل اقتصادی عنوان کرد: جایی که قانون اجازه داده باشد مدیری حقوق نجومی دریافت کند آن قانون مشکل دارد و با روح عدالت اجتماعی در تضاد است، چگونه می شود مدیر یک نهاد،

که با کارمند خود هم زمان وارد اداره می شوند و هم زمان هم خارج می شوند، چندین برابر حقوق دریافت کند.

وی  با تاکید قوانین کنترل بر حقوق های مدیران و کارکنان ادرات گفت: این قوانین تنها جنبه تشریفاتی دارند و تا کنون اجرایی نشده است این در حالی است که سازمان های نظارتی می توانستند بر دریافتی های مدیران نظارت کنند و به طور مستقیم با افراد خاطی برخورد کنند.

این کارشناس اقتصادی گفت: کنترل و جلوگیری از این اتفاقاتی که سبب برهم زدن اذهان عمومی می شود راحت است و می توان با نظارت بر حساب مدیران کشوری از این اتفاقات جلوگیری کرد.

وی با اشاره به عذرخواهی وزیر اقتصاد از مردم بابت دریافت های نجومی برخی از مدیران دستگاه ها اجرایی گفت: عذر خواهی کردن نمی تواند سرمایه معنوی مردم که همان اعتماد است را برگرداند و باید زودتر از این رسیدگی می شد.

غیبی پور در پایان اظهار امیدواری کرد و افزود: ان شاءالله با روندی که ناشی از تحقق افکار عمومی، تاکید مقام معظم رهبری و رئیس جمهور این مسئله حل شود و قوانین که چنین اجازه ای را به مدیر می دهند اصلاح شود.

انتهای پیام/VQ

https://www.dana.ir/815250
ارسال نظر
نظرات