شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 17:46 منتشر شده در مورخ: 1395/04/22 شناسه خبر: 815350
صدور دستور علی اف دوم در اجرایی شدن خط راه آهن ایران- آذربایجان/

آیا راه آهن اردبیل - میانه به سرنوشت گمرک اصلاندوز دچار خواهد شد؟

آیا راه آهن اردبیل - میانه به سرنوشت گمرک اصلاندوز دچار خواهد شد؟
رئیس جمهو آذربایجان دستور اجرایی شدن خط اتصال راه آهن اقتصادی و تجاری با ایران را امضاء کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از  آذرسلام، الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان دستور اجرای توافقات صورت گرفته میان مقامات اجرایی دوکشور در زمینه ساخت واتصال راه آهن را امضا کرد.
در سفر الهام علی اف به ایران که در تاریخ ۲۳ فوریه ۲۰۱۶ منجر به امضای توافقاتی در زمینه های مختلف میان دو کشور صورت گرفت مهمترین آن اتصال راه آهن میان دو کشور بود که پس از مراحل مقدماتی آن از سوی کمیسیون مشترک میان دو کشور وی دستور داد تا مراحل اجرایی آن اجرا گردد.
الهام علی اف در این دستور علاوه بر اجرا شدن اتصال راه آهن میان دو کشور توافقات صورت گرفته در زمینه انرژی که بر روی رودخانه ارس صورت می گیرد را مورد تایید و فرمان اجرا آن را صادر کرد.

با صدور این دستور برای اجرایی شدن راه آهن اتصال بین دو کشور بمنظور تبادل اقتصادی و تجاری حال باید دید آیا در ریل گذاری راه آهن میانه - اردبیل که قرار است به مغان - آسیای میانه و قفقاز و حتی در صورت عملی شدن به اروپا متصل شود سرعت عملی مشاهده خواهد شد یا این پروژه معطل چندین ساله به سرنوشت گمرک اصلاندوز دچار خواهد شد.

به نظر می رسد با صدور این دستور در اتصال راه آهن دو کشور سرعت عمل و تصمیمات ملی اتخاذ خواهد شد که هوشیاری و اقدام به موقع نمایندگان و مسئولان استانی را در هدایت این مسیر به استان اردبیل و عملی شدن خط راه آهن اردبیل میانه را می طلبد.

انتهای پیام/م

https://www.dana.ir/815350
ارسال نظر
نظرات