شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قم
ساعت: 14:26 منتشر شده در مورخ: 1395/05/10 شناسه خبر: 843432
با صدور بیانیه ای صورت گرفت؛

حمایت آیت الله مکارم شیرازی از برگزاری نشست مشترک در دانشگاه الازهر

حمایت آیت الله مکارم شیرازی از برگزاری نشست مشترک در دانشگاه الازهر
آیت الله مکارم شیرازی با صدور بیانیه ای از برگزاری نشست مشترک در دانشگاه الازهر برای محکوم کردن اقدامات ضد بشری گروه های افراطی حمایت کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سایت قم فردا، بیانیه آیت الله مکارم شیرازی بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در اخبار آمده بود که جناب احمد الطیب شیخ الازهر مصر از همۀ علمای اسلام اعم از شیعه و اهل سنت دعوت کرده که متفقاً حکم به تحریم جنایات وحشتناک ضدّ بشری که از سوی گروهی افراطی سر می زند بنمایند.

شیخ محترم الازهر با تصریح به نزدیکی تفکرات شیعی و سنی در این باره اظهار داشت: الازهر همواره به تقریب جوامع شیعی و سنی تأکید کرده و دستاورد این تقریب را برای دانشگاه الازهر حائز اهمیت می داند.

سپس اظهار داشته من از همۀ علما و رهبران سنی و شیعه دعوت می کنم تا در نشست مشترکی در دانشگاه الازهر گرد هم آیند و با صدور فتوای مشترکی کشتار مسلمانان را از همۀ مذاهب اسلامی تحریم نمایند و نتیجۀ صدور این فتوا پایان بخشیدن به انجام اقدامات وحشیانۀ بعضی از گروه های افراطی است.

ما ضمن تحسین وافر از هوشیاری و درک واقعیت های موجود جهان اسلام از سوی شیخ الازهر تأکید می کنیم که این کار علاوه بر جلوگیری از کشتار مسلمین بی گناه سبب می شود جلوی اسلام ستیزی از سوی غربی های ناآگاه یا مغرض گرفته شود و بداند این اعمال خشونت بار از اسلام نیست.

اضافه بر این تأکید می کنیم حتی کشتار غیر مسلمین به وسیلۀ این گروه در هر کجای دنیا باشد از تعلیمات اسلام کاملاً بیگانه و شدیداً محکوم است.

امیدواریم این برنامه هر چه زودتر انجام گیرد و گامی در راه نجات مسلمین از شرّ این اشرار برداشته شود.

ناصر مکارم

10/5/95

انتهای پیام/گ

https://www.dana.ir/843432
ارسال نظر
نظرات