شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 09:56 منتشر شده در مورخ: 1395/05/27 شناسه خبر: 858986
عضوکمیسیون امنیت ملی در واکنش به گشت و گذار انگلیسی ها و فرانسوی ها در کردستان:

ارتباط گروه های تروریستی منطقه با کشورهای اروپایی و در راس آنها فرانسه و انگلستان روشن است/نباید اجازه داد چشم های عاریه ای داعش و تروریستها آزادانه در کشور به گردش بپردازند

ارتباط گروه های تروریستی منطقه با کشورهای اروپایی و در راس آنها فرانسه و انگلستان روشن است/نباید اجازه داد چشم های عاریه ای داعش و تروریستها آزادانه در کشور به گردش بپردازند
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: منافع ملی کشور هرگز قابل مسامحه نیست و وزارت خارجه باید درباره تردد اتباع بیگانه در سطح کشور توجه بیشتری کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سیدقاسم جاسمی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد با اشاره به سفردومقام سفارت فرانسه وانگلیس به مناطق مرزی غرب کشور گفت: این دو نفر در شهرستانهای مختلف استان کردستان و بخشهایی از مرزهای غربی حضور یافتند درحالی که مجوز آنها فقط برای حضور در شهر سنندج بوده است.

وی افزود: تصویر برداری از قسمتهای نظامی و پادگانهای کشور ممنوع است که توسط این دو تبعه فرانسه و انگلیس به شکلی مشکوک انجام گرفته است.

این نماینده مجلس تصریح کرد: مباحث موضوعاتی که مربوط به امنیت کشور است قابل مسامحه نیست و باید از بروز چنین اتفاقاتی که ممکن است حوادث ناگوار بعدی را در پی داشته باشد جلوگیری کرد.

جاسمی با بیان اینکه هوشیاری نیروهای اطلاعات سپاه مانع از سوء استفاده این افراد شده است ادامه داد: سربازان گمنام سپاه کردستان رفتار مشکوک این افراد را رصد کرده و با متوقف کردن اتومبیل، دوربین تصویر برداری آنها را ضبط کرده اند.

 

وی اضافه کرد: صدور چنین مجوزهایی ازسوی وزارت خارجه کشور برای اتباع کشورهایی که انواع مشکلات رابرای ما درصحنه های داخلی و بین المللی رقم می زنند با منافع ملی کشور سازگار نیست.

جاسمی بر توجه بیشتر وزارت خارجه برای صدور مجوز مسافرت اتباع خارجی در داخل کشور تاکیدکرد و گفت: تجربه نشان داده است که مقامات سفارت انگلیس دربسیاری از موارد بر خلاف منافع ملی کشور فعالیت کرده اند لذا اجازه تردد آزادانه خصوصا در مناطق حساس مرزی برای آنها جایز نیست.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس با محکوم کردن چنین اقداماتی خاطرنشان کرد: وزارت خارجه باید پیگیر این موضوع بوده و پاسخگوی این عمل باشد.

جاسمی تصریح کرد: درشرایطی که ارتباط گروه های تروریستی منطقه با کشورهای اروپایی و در راس آنها فرانسه و انگلستان روشن است به هیچ وجه به صلاح نیست که افرادی از سفارت آنها آن هم بدون مجوز و فاقد صلاحیت جایگاهی به هرجا که می خواهند سرک بکشند و عکس بگیرند.

جاسمی گفت: باید مراقب بود تا اجازه گردش آزادانه چشمهای عاریه ای داعش و تروریستها را در منطقه نداد.

 

https://www.dana.ir/858986
ارسال نظر
نظرات