شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 02:30 منتشر شده در مورخ: 1395/06/24 شناسه خبر: 894267
در شورای اداری امر به معروف و نهی از منکر تفت مطرح شد:

امر به معروف و نهی از منکر نیازمند تشکیلاتی منسجم

امر به معروف و نهی از منکر نیازمند تشکیلاتی منسجم
جلسه شورای اداری امر به معروف و نهی از منکر شهرستان تفت با حضور مدیران و مسئولان شهرستان تفت برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح تفت، امام جمعه تفت در جلسه شورای اداری امر به معروف و نهی از منکر شهرستان با بیان اینکه اهمیت امر به معروف و نهی از منکر ضرورت داشتن تشکیلاتی منسجم در امر به معروف و نهی از منکر را می رساند گفت: اکنون که دشمنان همه توان خود را به کار گرفته اند که اعتقادات جامعه دینی ما را تضعیف کنند و به واسطه ابزارهای گوناگون در حال انجام این کار هستند ضرورت این کار بیش از قبل است.

حجت الاسلام ابوالقاسم غفوری افزود: دلیل اثر گذاری تهاجمات فرهنگی را از یک سو حجم زیاد تهاجم فرهنگی دشمن و در سوی مقابل کم کاری در عرصه امر به معروف و نهی از منکر ذکر کردند.

وی با اشاره به آیه ای از قرآن درباره امر به معروف و نهی از منکر؛ مصداق این آیه را مسئولان ذکر کردند و از آنها خواستند فریضه به امر به معروف و نهی از منکر را عملی نمایند.

مسئول ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان تفت با بیان اینکه شهرستان تفت به واسطه داشتن مناطق تفریحی و ییلاقی مستعد بروز فسادهایی است بر ضرورت بیش از پیش پرداختن به موضوع امر به معروف و نهی از منکر تأکید کردند.

حجت الاسلام و المسلمین غفوری با اشاره به اینکه بخشی از ستاد امر به معروف و نهی از منکر مدیران هستند افزود: هر اداره باید یک شورای امر به معروف و نهی از منکر داشته باشد تا حداقل بر خود همان اداره نظارت میدانی داشته باشد و در صورت مشاهده منکری تذکر لسانی بدهد.

جانشین ستاد امر به با بیان تبریک هفته دولت خدمت همه دولت مردان گفت: در ستاد امر به معروف و نهی از منکر معاونت اداری مخصوص ادارات، معاونت تشکل های مردمی مخصوص مساجد، هیئت های مذهبی، مداحان، روحانیون، اصناف و اتحادیه ها  و معاونت قضایی مربوط به نیروهای قضایی وجود دارد و به گونه ای است که همه مجموعه ها را تحت پوشش قرار می دهد.

محمدی پناه با بیان اینکه تا نام امر به معروف و نهی از منکر می آید همگان ذهنشان به سمت حجاب و عفاف می رود گفت: حجاب و عفاف مربوط به دولت است و بر اساس آنچه دولت تصویب کرده است تحت عنوان حقوق شهروندی باید به آن پرداخته می شود.

وی ادامه داد: این به معنای عدم توجه ستاد امر به معروف و نهی از منکر به حجاب و عفاف نیست بلکه منظور این است که موضوع اصلی ستاد امر به معروف و نهی از منکر این نیست و اصول دینی دیگری است که با اهمیت تر از این است.

انتهای پیام/م*

 

 

 


https://www.dana.ir/894267
ارسال نظر
نظرات