شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 14:15 منتشر شده در مورخ: 1395/07/17 شناسه خبر: 917166
برای نخستین بار در کشور؛

روش الگوریتمی در تدوین کتب مرجع تخصصی علوم پزشکی ابداع شد

روش الگوریتمی در تدوین کتب مرجع تخصصی علوم پزشکی ابداع شد
الهام السادات هاشمیان نایینی، مبدع روش الگوریتم سازی کتب پزشکی ویلیامز، نواک و اسپیروف است؛ وی می‌گوید مطالعه‌ این کتب در کوتاه‌ترین زمان بیشترین بهره را برای خواننده ممکن می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرگزاری سینا؛ الهام السادات هاشمیان نایینی، مبدع روش الگوریتم سازی کتب پزشکی ویلیامز، نواک و اسپیروف است؛ وی با اشاره به اینکه این متد برای نخستین بار در تدوین کتب تخصصی علوم پزشکی استفاده شده است، گفت: کلیه‌ی نکات موجود در کتاب‌های اصلی، در این کتب به صورت الگوریتم‌های ساده ارائه و تلاش شده تا هیچ نکته‌ای از قلم نیفتد.

 

هاشمیان نایینی، که دارای بورد تخصصی جراحی زنان و زایمان از دانشگاه تهران است در خصوص مزیت استفاده از این کتاب‌ها گفت: مطالعه‌ این کتب در کوتاه‌ترین زمان بیشترین بهره را برای خواننده دارد و قدرت به خاطر سپردن و سرعت مرور مطالب را به نحو چشم گیری افزایش می‌دهد.

 

مبدع روش الگوریتم‌سازی کتب پزشکی، افزود: این متد برای نخستین بار در تدوین کتب تخصصی علوم پزشکی استفاده شده است.

 

وی اضافه کرد: کتاب‌های "اسپیروف" و  "نواک" که از رفرنس‌های اصلی متخصصان زنان و زایمان در زمینه‌ هورمون شناسی، ناباروری زنان و بیماری‌های زنان است را با همین روش ترجمه و تدوین کرده‌ام.

 

هاشمیان نایینی، گفت: جلد دوم الگوریتم مامایی در شهریورماه ۹۵ منتشر شده و جلد سوم این کتاب نیز در دست تدوین است که در زمستان ۹۵ به بازار نشر راه خواهد یافت.

 

وی خاطرنشان کرد: کلیه‌ی کتاب‌های الگوریتمی توسط انتشارات تیمور زاده نوین منتشر شده است.

 

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/917166
ارسال نظر
نظرات