شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 16:34 منتشر شده در مورخ: 1395/08/10 شناسه خبر: 937394
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان آذربایجان شرقی؛

50 درصد صندلی های دانشگاه های علمی کاربردی خالی است/ آمادگی واگذاری مراکز شبستر و تیکمه داش به نهادهای دولتی

50 درصد صندلی های دانشگاه های علمی کاربردی خالی است/ آمادگی واگذاری مراکز شبستر و تیکمه داش به نهادهای دولتی
فرزان قالیچی ضمن اشاره به خالی بودن 50 درصدی صندلی های دانشگاههای جامع علمی کاربردی، از آمادگی خود جهت واگذاری دو مرکز شبستر و تیکمه داش به نهادهای بومی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، فرزان قالیچی در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: پس از انقلاب اسلامی دانشگاه ها مبدل به مراکز کار آفرینی شده اند و با تصویب ایجاد دانشگاه های علمی کاربردی جهت ارتقاء مهارت افزایی در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی در سال 73 گامی عملی در این راستا برداشته شده است.

وی افزود: استان آذربایجان شرقی با توجه به پتانسیل ها و توانمندی های موجود توانسته اقدامات نوآورانه ای در عرصه های مختلف صورت بدهد اما انتظار می رود با اهتمام بیشتر  شاهد تاثیرگذاری بیشتر مجموعه علمی کاربردی باشیم.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان آذربایجان شرقی تاکید کرد: با ارتقاء مهارت زایی و حمایت از مراکز علمی کاربردی، شاهد اشتغال زایی در جامعه هستیم.

قالیچی با اشاره به اینکه نباید از فعالیت های فرهنگی غافل شویم، اذعان داشت: فقر فرهنگی یکی از معضلات جامعه امروز است و باید در این راستا به تقویت رشته های علوم انسانی و کاربردی کردن آنها اهتمام ویژه داشته باشیم‌.

وی یادآور شد: جهت دست یابی به کیفیت مناسب در دانشگاه علمی کاربردی، ساماندهی حوزه های مراکز آموزش علمی کاربردی با کاربرد آموزشی صورت می گیرد و دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی با یادگیری مهارت اشتغال زایی می توانند در جایی که مشغول هستند کیفیت را بالا ببرند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان با اشاره به تعداد دانشجویان این دانشکاه گفت: پنج هزار و ۹۱۵ نفر کاردان، چهار هزار و 463 نفر کارشناسی و ۳۹ نفر در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه ها مشغول به تحصیل هستند.

قالیچی افزود: در حدود ۵۰ هزار فارغ التحصیل از این دانشگاه وجود دارد که تقریبا اکثر آنها با مهارت های آموزش دیده مشغول به کار هستند.

وی خاطر نشان کرد: در حدود ۳۷ مرکز فعال علمی کاربردی وجود دارد که ۱۹ دولتی، ۱۰ خصوصی، ۶ عمومی، ۲ نیمه دولتی و دو وابسته که در حال واگذاری هستند وجود دارد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی همچنین اظهار کرد: در شرایط فعلی یازده هزار دانشجو در استان در دانشگاه های جامع علمی کاربردی مشغول به تحصیل هستند که این آمار نسبت به تعداد بیشترین دانشجویان که ۲۱ هزار دانشجو است نشان دهنده خالی بودن ۵۰ درصدی صندلی ها است.

قالیچی اذعان کرد: یک هزار و ۸۵۳ نفر مدرس فعال در این دانشگاه وجود دارد که این نیز قسمتی از اشتغال جوانان فارغ التحصیل را برآورده ساخته است ولی غربالی در بین آنها صورت خواهد گرفت که فقط افراد متخصص و نخبه انتخاب شود تا کیفیت این دانشگاه ارتقا یابد.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی به دو مرکز شبستر و تیکمه داش اشاره کرد و گفت: این مراکز، وابسته به واحد استانی هستند که طبق سیاست های دانشگاه علمی کاربردی آمادگی واگذاری آنها به نهادهای بومی را داریم.

قالیچی تاکید کرد: دانشگاه علمی کاربردی با توجه به برخی از عقاید که خواستار تربیت کاردان در این دانشگاه هستند، در مقاطع بالاتر نیز فعال بوده ولی ماموریت اصلی خود که تمرکز بر کاردانی است را به خوبی انجام داده و با توجه به اینکه بیشتر بودجه دولتی به پرداخت حقوق میرود این دانشگاه با مهارت زایی میتواند حلال قسمتی از این مشکل باشد.

 

https://www.dana.ir/937394
ارسال نظر
نظرات