شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 14:54 منتشر شده در مورخ: 1395/10/13 شناسه خبر: 996114
فرماندار زابل:

ایجاد اشتغال راهی مناسب جهت عدم بازگشت به اعتیاد/ خرید دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک در راستای اشتغالزایی برای بهبودیافتگان

ایجاد اشتغال راهی مناسب جهت عدم بازگشت به اعتیاد/ خرید دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک در راستای اشتغالزایی برای بهبودیافتگان
فرماندار ویژه زابل عنوان کرد: بیکاری و عدم اشتغال مهم ترین عامل گرفتار شدن در بند مواد مخدر و همچنین بازگشت مجدد به اعتیاد به شمار می رود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ هوشنگ ناظری در حاشیه بازدید از کمپ ترک اعتیاد نیاتک به اوشیدا گفت: اعتیاد همگان را تهدید می کند بنابراین با برنامه ریزی مناسب و تلاش بیشتر به ویژه پر کردن بهینه اوقات فراغت و پرهیز از دوستان ناباب می توان با این غول به مبارزه برخاست بنابراین در این راستا رسانه ها با آگاهی بخشی بیشتر می توانند نقش موثری ایفا کنند.

وی افزود: به منظور اشتغال بهبود یافتگان در کمپ اعتیاد نیاتک فرمانداری زابل و تعدادی از خیران اقدام به خریداری دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک کرده تا از این طریق علاوه بر پرکردن اوقات فراغت، درآمدی نیز بر آن ها حاصل شود.

فرماندار ویژه زابل تصریح کرد: به منظور اشتغالزایی بهبود یافتگان، بیماران خاص و معلولان با کمک دستگاه تولید علوفه هیدرو پونیک می توان علاوه بر فروش علوفه تولیدی، دام و شترمرغ های موجود در اطراف کمپ را نیز تغذیه و پرورش داد و از این طریق حداکثر بهره برداری از این دستگاه را داشت.

ناظری با بیان اینکه، دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک دارای ارزشی معادل ۶۵ میلیون تومان می باشد اظهار داشت: از طریق دستگاه تولید علوفه می توان در یک شبانه روز ۲۵۰ کیلوگرم علوفه تولید کرد.

وی در ادامه از ایجاد رستوران سنتی در مجاورت کمپ خبر داد و ابراز داشت: با ایجاد رستوران سنتی در کنار کمپ می توان شرایط اشتغال برای تعدادی از بهبودیافتگان ایجاد کرد و از این طریق از بازگشت مجدد آنان به طرف اعتیاد جلوگیری کرد.

ناظری ابراز داشت: انتظار می رود هر کس به اندازه توان خود در مبارزه با مواد مخدر گام بردارد چرا که با نجات هر بیمار معتاد می توان جامعه ای را نجات داد و از این طریق سلامت خود و خانواده خویش را تضمین کرد.

فرماندار ویژه زابل در پایان تاکید کرد: اعتیاد بلای بزرگی در جهان امروز به شمار می رود به طوری که در صورت عدم آگاهی از آن با توجه به وجود انواع مخدر صنعتی جدید امکان گرفتار شدن بسیاری فراهم شده بنابراین می توان با اطلاع رسانی مناسب شماری را از گرفتار آمدن در بند آن نجات داد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/996114
ارسال نظر
نظرات