گروه : اجتماعی
دولت سیزدهم و تحقق «بازگشایی مدارس» در گذر از خوانِ هفتمِ «آلودگی»/ این میراثِ شوم؛ «تعطیلی مدارس» راه مقابله با آلودگی‌هوا
احقاق‌ حقوق عامه با اجرای «محدودیت‌های هوشمند کرونایی»/ از «شاخ های اینستاگرام» تا «دُم‌های تلگرام» همسو در تخریب دولت
شکست سیاسی‌کاران و «کمپین‌های ضد‌واکسن» از تاثیرات واکسن کرونا/ واکسیناسیون؛ گواهِ شاهدِ صادقی که در آستین بود
زاکانی:

مسئولان باید فریاد مردم و مطالبه گری آن‌ها را بشنوند

شهردار تهران گفت: در گام دوم انقلاب باید عینیت شعارهای خود را روی زمین به جهان نشان دهیم. مسئولان باید فریاد مردم و مطالبه گری آنها را بشنوند این آزادی مدنظر انقلاب است.
معاون رئیس جمهور:

نبود اعتبارات دولتی و اشتباه محاسباتی حقوق علت تجمع ایثارگران بود

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص برخی تجمعات ایثارگران گفت: نبود اعتبارات دولتی و یک اشتباه محاسباتی در حقوق علت تجمع ایثارگران بود.
عضو شورای شهر تهران:

در دو سال آینده فاجعه‌ای در آلودگی هوا رخ می‌دهد

عضو شورای شهر تهران گفت: در دوسال آینده فاجعه‌ای در آلودگی رخ می‌دهد .
دانا گزارش می‌دهد؛

دولت سیزدهم و تحقق «بازگشایی مدارس» در گذر از خوانِ هفتمِ «آلودگی»/ این میراثِ شوم؛ «تعطیلی مدارس» راه مقابله با آلودگی‌هوا

امروز درحالی مدارس استان تهران به دلیل آلودگی هوا دومرتبه تعطیل شد که همزمان معاون وزیر آموزش و پرورش از اُفت۵۰ تا ۷۰ درصدی یادگیری علوم پایه در مدارس خبر داده و علت آنرا تعطیلی مدارس عنوان کرده بود؛ حال باید دولت جدید در فکر گذر از خوان هفتم آلودگی هوا باشد.
وزارت بهداشت اعلام کرد؛

۱۶آذر؛ کرونا ۷۹ هموطن دیگر را قربانی کرد/ مجموع جانباختگان کرونایی در کشور؛۱۳۰هزار و ۳۵۶نفر

بنابر اعلام وزارت بهداشت، متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۹ بیمار کرونایی جان باختند و ۳ هزار و ۵۱۴ بیمار جدید در کشور شناسایی شدند.
محسنی اژه‌ای در جلسه هیئت عمومی دیوان عدالت اداری حضور یافت؛

مصوبه یک دستگاه‌ اجرایی در حضور رئیس دستگاه قضا به نفع یک شهروند ابطال شد

رئیس قوه قضاییه همزمان با چهلمین سالگرد تاسیس دیوان عدالت اداری، در جلسه هیئت عمومی این دیوان حضور یافت و در جریان همین نشست یکی از مصوبات دستگاه‌های دولتی به نفع یک شاکی ابطال شد.
در گفت‌و‌گو با معاون متوسطه آموزش و پرورش مطرح شد؛

امتحانات نیمسال اول تحصیلی دانش آموزان چگونه برگزار می‌شود؟/ افت ۵۰ تا ۷۰ درصدی یادگیری علوم پایه در مدارس

معاون وزیر آموزش و پرورش توضیحاتی پیرامون نحوه برگزاری امتحانات نیمسال اول تحصیلی ارائه داد و گفت: ارزشیابی حضوری به مجاز بودن مدرسه به فعالیت حضوری وابسته است و نه به شیوه آموزشی که دانش آموزان در طول سال دریافت کرده اند. از نظر حرفه ای شیوه آموزش ارتباطی با شیوه ارزشیابی نداشته و ندارد.
در ششمین نشست خبری سخنگوی دستگاه قضا؛

پرونده ای هنوز برای «روحانی» در دادگستری تشکیل نشده است/ اعاده دادرسی در پرونده «سیف» و «عراقچی» منتظر تصمیم دیوان عالی کشور است

سخنگوی قوه قضائیه گفت: در رابطه با رئیس جمهور سابق پیشتر نیز گفته شد که اعلام جرم و شکایت از ایشان در دادگاه ویژه روحانیت به آن رسیدگی می شود، نه دادگستری و باید از آنجا پرسش کرد که آیا پرونده ای تشکیل شده یا خیر.
فوق تخصص مراقبت‌های ویژه:

تاکنون هیچ‌کدام از مبتلایانِ اومیکرون فوت نکرده‌اند/ واکسیناسیون زیر ۱۲ ساله‌ها باید در اولویت قرار بگیرد

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و فوق تخصص مراقبت‌های ویژه گفت: واکسیناسیون زیر ۱۲ ساله‌ها باید در اولویت قرار بگیرد، زیرا که ۱۰ درصد از بستری‌های آفریقای جنوبی را کودکان تشکیل می‌دهند.
سرهنگ علی همه‌خانی اعلام کرد؛

خبر خوش پلیس راهور برای موتورسواران پایتخت

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: مالکان و متصرفان تهرانی که موتورسیکلت‌های توقیفی دارند می‌توانند با در دست داشتن حداقل مدارک برای تحویل موتورسیکلت خود اقدام کنند.
معاون استاندار تهران:

غیرحضوری شدن مدارس مناطق ۲۲ گانه تهران و ۸ شهرستان استان طی دو روز آینده

معاون عمرانی استاندار تهران با اشاره به پایداری هوا هوا گفت: فعالیت کلیه مراکز آموزشی مناطق ۲۲ گانه تهران، ری، کهریزک، اسلامشهر چهاردانگه، جوادآباد، پاکدشت، قرچک، پیشوا و ورامین از جمله مدارس و دانشگاه‌ها طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه غیرحضوری خواهد بود.
اطلاعیه شماره ۲ کمیته انتظامی اجتماعی ستاد کرونا

جزییات طرح مدیریت هوشمند منتشر شد/ یکشنبه آینده آغاز اجرای طرح

کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا جزییات طرح مدیریت هوشمند بیماری در بستر سامانه را در قالب اطلاعیه شماره ۲ صادر کرد.

محسنی اژه‌ای در جمع دانشجویان: از من سوال صوری نپرسید، من را جدی نقد کنید

رئیس قوه قضائیه در دیدار با دانشجویان گفت: من فقط در بلندگو نمی‌گویم من را نقد کنید؛ همواره در مواردی هم که در رسانه ملی حاضر شدم خواسته ام که به جای سوال‌های صوری، سوال‌های جدی از من بپرسند و مرا نقد کنند؛ ممکن است حتی نتوانم به آن سوال جواب بدهم و خطا کنم، اما اشکالی ندارد.
زالی عنوان کرد؛

آمار اختلالات روانپزشکی در ایران بالاتر از میانگین جهانی نیست

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، درباره گزاره "از هر سه ایرانی یک نفر دچار اختلال روانی است" که از قول وی در رسانه ها بازتاب یافت، توضیحاتی ارائه داد.
زاکانی:

۱۲ هزار هکتار بافت ناپایدار در تهران وجود دارد

شهردار تهران گفت: در حال حاضر ۱۲ هزار هکتار بافت ناپایدار در تهران داریم، ۴۵۶۰ هکتار بافت فرسوده و ۳ گسل مشا در شمال غرب و شهرری یک تهدید کالبدی برای شهر است.