شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 19:56 منتشر شده در مورخ: 1397/03/21 شناسه خبر: 1372914
تجمع اعتراض‌آمیز اهالی خیرآباد گچساران مقابل سد کوثر+تصاویر
جمعی از کشاورزان منطقه خرآباد گچساران در اقدامی اعتراض‌آمیز نسبت به بستن آب سد کوثر به روی باغات و مزارع شان مقابل این سد تجمع کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آفتاب جنوب،کشاورزان منطقه خیرآباد گچساران نسبت به قطع کردن آب سد کوثر به روی مزارع و باغات شان معترض بوده و می گویند که با بستن آب سد کوثر سبب ایجاد ضرر و زیان زیادی به محصولات آنها شده است.

یکی از کشاورزان دراین خصوص می افزاید:اخیرا درباره این مشکل با آقای تاجگردون نماینده گچساران و باشت در مجلس نیز مکاتبه داشته‌اند و در نامه‌ای که به وی نوشته‌اند خواستار رسیدگی به این امر مهم  شده‌اند.

کشاورز دیگری در ادامه از ضرر و زیان به محصولات کشاورزی اش در نتیجه قطع کردن آب سد کوثر گلایه دارد و خواستار رسیدگی فوری مسئوولان دراین خصوص است.

یکی دیگر از اهالی خیرآباد می افزاید: مسئولان به جای وقت‌گذرانی در شبکه‌های اجتماعی به مشکلات مردم رسیدگی کنند ومسئولان باور کنند که با سلفی‌گرفتن امکان برطرف کردن مشکلات این منطقه وجود ندارد. 

فرج الله استلاحی،بخشدار گچساران نیز در گفت‌وگو با این پایگاه خبری در خصوص اعتراض کشاورزان خیرآباد و قطع آب کشاورزی این منطقه اظهار کرد: درنامه‌ای که در ماه‌های گذشته که از سویی وزارت نیرو به شهرستان و در اختیار دهیاران قرار گرفت هرگونه کشت محصولات تابستانه در این منطقه ممنوع اعلام شد.

 وی افزود: با توجه به اینکه سد کوثر سالانه آب آشامیدنی ۲۰ شهرستان و ۲ هزار روستای استان‌های هرمزگان، فارس، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر را تأمین می‌کند، استفاده از آب سد کوثر برای کشاورزی  در فصل تابستان در این منطقه ممنوع شده است.

 استلاحی بیان کرد: به دلیل کمبود آب، کاهش بارندگی و خشکسالی چند سال اخیر هر گونه کشت تابستانه  و کشت‌هایی  از جمله مانند برنج که نیاز به آب بسیار دارد  در فصل تابستان در این شهرستان ممنوع شده است.

 بخشدار گچساران تصریح کرد: میزان بارندگی در این استان و شهرستان  در سال زراعی جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵۵ میلیمتر کاهش یافته است.

 استلاحی خاطرنشان کرد: هم اکنون آب سد کوثر تنها برای تامین آب آشامیدن این شهرها  و روستاها استفاده می‌شود.

انتهای پیام

http://dana.ir/1372914
ارسال نظر
نظرات