اخبار داغ

گزارشی از کارخانه تعطیل شده سهاسرام اردکان؛

کارگران:9 ماه است که حقوق نگرفتیم/وعده مسئولین ماه به ماه تمدید می‌شود!

کارگران:9 ماه است که حقوق نگرفتیم/وعده مسئولین ماه به ماه تمدید می‌شود!
کارگر کارخانه سها سرام گفت: بخدا قسم مدتی است که کارگری مردم را می کنم و از روی زن و فرزندانم خجالت زده ام، زندگی ام بهم ریخته است و خیلی به این پول احتیاج دارم و دستم به هیچ جا بند نیست.
[

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از اردکان گویا، کارگران کارخانه سهاسرام  اردکان در تاریخ آخرین روزهای بهمن ماه سال گذشته دست به تحصن زدند. در آن برهه با قول مسئولین قرار شد تا پایان سال حقوق و عیدی کارگران پرداخت شود اما با بد قولی کارفرما این وعده به 15 فروردین موکول شد.

, شبکه اطلاع رسانی راه دانا, اردکان گویا،,

اما متاسفانه در پانزدهم فروردین هم این وعده محقق نشد و بار دیگر سر کارگران این کارخانه بی کلاه ماند. برای اطلاع از آخرین وضعیت کارگران مذکور گفتگویی با چند تن از آن ها داشتیم که در ادامه می خوانید:

,

یکی از کارگران کارخانه سهاسرام اردکان با اشاره به مشکلات متعددی که برای کارگران ایجاد شده است گفت: نزدیک به 9 ماه است به ما وعده ی حقوقمان را می دهند اما هرماه این وعده به ماه بعد موکول می شود.

,

, ,

علیرضا پایدار افزود: 4 میلیون 800هزار تومان حقوق ما را حساب کرده اند در حالی که ما بیش از این ها اضافه کاری داشتیم، حتی بیمه های ما را نیز رد نکردند. خدا می داند از روی زن و فرزندانم خجالت زده ام، زندگی ام بهم ریخته و خیلی به این پول احتیاج دارم اما دستم به جایی بند نیست.

,

این کارگر اظهار داشت: من می دانم که از بهمن ماه سال 94 افرادی هستند که حقوقشان پرداخت نشده مگر این که به کارخانه رفته باشند و چیزی جایگزین برداشته باشند و یا این که درب خانه ی رئیس رفته باشند و به زور گرفته باشند اما من چون بومی هستم صبر کرده ام اما صبرم به جایی نرسیده است. فرمانداری دنبال کار کارگران است اما هر ماه وعده ی ماه بعد را می دهد.

,

, ,

نیک اندیش دیگر کارگر این کارخانه در خصوص عدم پرداخت حقوق گفت: من حدود 13میلیون و 700 هزار تومان طلبکارم و از برج 6 سال95 پیگیر حقوقم بوده ام اما هنوز پرداخت نشده است. قریب به 6 ماه است که شکایت کرده ام اما آن هم به نتیجه نرسیده است.

,

 

,

, ,

معین باشتین یکی دیگر از کارگران با بی نتیجه خواندن پیگیری‌ها گفت: نزیک به 6 میلیون 400 هزار تومان از کارخانه طلب دارم و از تیر ماه سال قبل به ما قول پرداخت حقوق را دادند که هنوز محقق نشده است. هرروز امروز و فردا می کنند اما کاری پیش نرفته است. حدود 60 نفر هستیم که همین وضعیت را داریم و هرکدام بالای 4 میلیون تومان از کارخانه طلبکاریم.

,

علی ریبندی یکی دیگر از کارگران کارخانه گفت: مراجعه ما به اداره ی کار به جایی نرسید و هنوز مرا به دادگاه دیگر می فرستند.

,

, ,

وی افزود: بعد از 6 ماه شکایت چیزی دست مرا نگرفته است و از 4میلیون و 800 هزار تومنی که طلب داشتم 3میلیون برایم اضافه کاری رد کرده اند. بیمه و اضافه کاریم  را حساب نکرده اند و رفت و آمد هایم برای گرفتن حقوقم بی فایده بوده است.

,

زینی بند دیگر کارگر این کارخانه در خصوص حقوق معوقه خود گفت: هیچ کار خاصی برای پرداخت حقوق انجام نشده است و هر دفعه فقط زمان پرداخت را به ماه بعد موکول می کنند. 16 میلیون و 800 هزار تومن حقوق من پرداخت نشده است و تابه حال پیگیری های فرمانداری به جایی نرسیده است. در بهمن ماه سال 95 به ما وعده ی حقوقمان را دادند اما وعده ی بهمن ماه به فروردین ماه کشیده شد و حال با پایان فروردین ماه وعده ی پایان اردیبهشت را به ما دادند.

,

سهاسرام تنها یکی از کارخانه هایی است که در دولت تدبیر تعطیل شده و حقوق کارگران آن پرداخت نشده است، کارخانه ای که کارگران آن حدود 9ماه است که صدایشان به هیچ مسئولی نرسیده و وعده دریافت حقوقشان از ماهی به ماه بعد منتقل می شود.

,

انتهای پیام/ر

,
 
]
  • برچسب ها
  • #
  • #
  • #
  • #

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه