اخبار داغ

رهبری در جلسه شعرخوانی شب میلاد امام حسن(ع) مطرح کردند؛

شعر تنها رسانه تاثیر گذار عالم است

شعر تنها رسانه تاثیر گذار عالم است
این جلسه شعرخوانی ماه رمضان های بیت رهبری، به گفته بسیاری با جلسات و دیدارهای دیگر تفاوت های عمده ای دارد و مهمترین آنها، حالت صمیمانه و خودمانی رهبری با میهمانان است.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ چهارشنبه ای که گذشت، در شب میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) و به رسم هر ساله این شب تعدادی از شعرا و اهالی فرهنگ میهمان رهبر معظم انقلاب بودند تا ضمن دیدار با معظم له، شعرخوانی شود و از بیانات رهبری استفاده کنند.

این جلسه شعرخوانی ماه رمضان های بیت رهبری، به گفته بسیاری با جلسات و دیدارهای دیگر تفاوت های عمده ای دارد و مهمترین آنها، حالت صمیمانه و خودمانی رهبری با میهمانان است؛ خنده ها و اشک هایی که رد و بدل می شود و کنایه ها، شوخی ها و احسنت هایی که رهبری پس از شعرخوانی حضار می گویند، در کمترین جلسه ای بیان می شود و نمونه اش را می شود جستجو کرد؛ حتی شکل نشستن حضار خدمت ایشان صمیمانه تر از جلسات دیگر است.

رهبر معظم انقلاب در این جلسه اخیر خطاب به میهمانان فرمودند:« دلمان برای این جلسه و برای شما دوستان عزیز و شعرای عزیز تنگ شده بود. الحمدلله خدای متعال تفضّل کرد و توانستیم یک بار دیگر این جمع را در اینجا ببینیم و از محصول فکر و دل و جان آنها که خیلی هم ارزشمند است، به معنای واقعی کلمه بهره ببریم و لذّت ببریم؛ یعنی لذّتی که انسان از شعر خوب میبرد، جزو برترین لذّتها است.

خوشبختانه قلمرو شعر در کشور توسعه پیدا کرده؛ هم به معنای افزایش شاعر، هم به معنای افزایش مستمع؛ این فرصتی است و از این فرصت باید استفاده کرد. شعر یک رسانه است؛ یک رسانه‌ی اثرگذار است. یک دوره‌ای بوده است که تنها رسانه‌ی تأثیرگذار در عالم ــ حالا عالم اسلام تا آنجایی که ما بلدیم، می‌شناسیم ــ شعر بوده. شاعر شعر را میگفت و شعر خوب البتّه، بسرعت منتشر میشد و مردم آن را می‌شنیدند. 

امروز البتّه رسانه‌ها مختلفند، لکن شعر جای خودش را دارد؛ هیچ کدام از رسانه‌ها، مثل شعر، تأثیرگذار به معنای خاص نیستند. البتّه بعضی از رسانه‌ها، مثل سینما، احتمالاً تأثیر بیشتری از شعر دارند ــ رسانه‌های تصویری و مانند اینها ــ لکن تمام میشود، فراموش میشود؛ یک بار شما فیلم را دیدید، دو بار دیدید، دیگر تمام میشود، امّا این شعر مانده، میماند، هزار سال این شعر باقی میماند. این، خصوصیّت شعر است. بنابراین، شعر یک رسانه‌ی اثرگذار و ماندگار است...»

در ادامه شعرخوانی برخی شاعران مجلس آورده شده است.

شعرخوانی زهرا سپه کار

شعرخوانی ناصر فیض

شعرخوانی محمد مهدی سیار

 

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه