اخبار داغ

مهدی ناصحی در گفتگو با دانا عنوان کرد؛

افزودن دو داروی بیماران CF و سرطانی به بسته خدمتی صندوق بیماری‌های خاص

افزودن دو داروی بیماران CF و سرطانی به بسته خدمتی صندوق بیماری‌های خاص
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران از افزودن دو داروی بیماران CF و سرطان در بسته خدمتی صندوق بیماری‌های خاص و صعب العلاج خبر داد.

مهدی  ناصحی مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران در گفتگو با خبرنگار اجتماعی شبکه اطلاع رسانی راه دانا  در راستای ارائه خدمات به بیماران خاص و صعب العلاج از فروردین ماه سال جاری دو داروی بیماران مبتلا به سیستیک فیبروزیس و سرطان به بسته دارویی افزوده شده است.

به گفته معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران، داروی مبتلایان به سرطان به بسته خدمتی این بیماران اضافه و در سامانه سازمان نیز با سهم ۷۰ درصد از محل صندوق صعب العلاج برای بیماران دارای نشان سرطان لحاظ شده است.

ناصحی بااشاره به اینکه پیش از این حدود ۲۰۰ قلم دوز دارو شامل داروهای شیمی درمانی و حمایتی در بسته این بیماران لحاظ و در حال اجرا بوده است، تصریح کرد: هزینه‌های دارویی درمان سرطان نخستین رتبه را بین هزینه‌های دارویی بیماری‌های مشمول صندوق بیماری‌های خاص و صعب العلاج به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه بیماران مبتلا به CF بسته خدمات دارویی خود را از محل صندوق صعب العلاج دریافت می‌کنند، گفت: پیش از این ۱۴ قلم دوز دارو در بسته این بیماران لحاظ شده بود که حال داروی جدید به این بسته خدمتی اضافه شد.

 

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه