اخبار داغ

سجادی در گفتگو با دانا مطرح کرد؛

بررسی گزینه های انتخاباتی در جبهه پیروان خط امام و رهبری

بررسی گزینه های انتخاباتی در جبهه پیروان خط امام و رهبری
سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: مقرر شده است احزاب عضو بررسی های خود را انجام داده و گزینه های پیشنهادی برای نامزدی در انتخابات مجلس را معرفی کنند.

کمال سجادی سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی راه دانا با اشاره به نزدیکی به ایام انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع انتخابات پیشروی مجلس در جلسات اخیر احزاب عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری مورد بررسی قرار گرفته است.

وی افزود: مقرر شده است که احزاب عضو، بررسی های خود را انجام داده و گزینه های پیشنهادی برای نامزدی در انتخابات مجلس را معرفی کنند تا روند ارزیابی گزینه های پیشنهادی در دستور کار جبهه پیروان خط امام و رهبری قرار گیرد.

سجادی با اشاره به اصلاح قانون انتخابات عنوان کرد: تناسبی بودن انتخابات که در اصلاح قانون انتخابات مورد نظر بود، موضوعی بود که می توانست نقش احزاب را پررنگ تر کند، اما با تصمیم مجلس این بند حذف شد تا هر چه زودتر قانون جدید ابلاغ و انتخابات پیشرو با قانون جدید برگزار شود.

دبیر کل جامعه اسلامی کارمندان با بیان اینکه هر قانونی که نقش احزاب سیاسی را در کشور پررنگ کند، قانون خوبی خواهد بود، تاکید کرد: باید نقش واقعی احزاب در قوانین کشور دیده شود؛ چرا که نقش تحزب در اداره کشورهای دارای دموکراسی آخرین دستاورد بشر در حکومت داری به شمار می رود.

سجادی با مثبت خواندن قانون جدید انتخابات در ثبت نام دو مرحله ای از داوطلبان، تصریح کرد: این امر اقدام قابل تحسینی است، اما نباید فاصله بین پیش ثبت نام تا ثبت نام نهایی طولانی باشد؛ زیرا برخی باید برای کاندیداتوری از مسئولیت خود استعفا دهند و همین که کشور برای زمان طولانی وارد فضای انتخابات شود می تواند آسیب هایی را برای جامعه به دنبال داشته باشد.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به اینکه قانون قبلی انتخابات نواقص بسیاری داشت، خاطرنشان کرد: اصلاح قانون انتخابات می تواند عدالت را در تبلیغات انتخاباتی برقرار کند تا گروهی با هزینه های هنگفت تبلیغاتی و بریز و بپاش راه ورود به مجلس را هموار نکنند و از سوی دیگر موضوع نظارت که اصلی ترین وظیفه مجلس است به حاشیه رفته و کسی دغدغه نظارت نداشته باشد.

سجادی یادآور شد: قانون جدید انتخابات باید این امکان را فراهم کند که افراد دارای صلاحیت، کارشناس و دغدغه مند روانه مجلس شوند تا ضمن تصویب قوانین کارآمد به طور جدی نظارت بر حسن اجرای قانون را پیگیری کنند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه