اخبار داغ

دانا گزارش می دهد؛

نمایشگاه «روایت رهایی» افتتاح شد/ عکس ها و نامه های دیده نشده اسرای جنگی

نمایشگاه «روایت رهایی» افتتاح شد/ عکس ها و نامه های دیده نشده اسرای جنگی
نخستین نمایشگاه عکس‌ها و نامه‌های دیده نشده اسرای جنگ تحمیلی با عنوان «روایت رهایی» امروز یکشنبه ۲۹ مردادماه در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در مراسم افتتاح اين نمايشگاه، امیرخلبان محمد صدیق قادری، ناخدا هوشنگ صمدی و سید یاسر ابوترابی - فرزند حجت الاسلام علی اکبر ابوترابی- حضور داشتند و خلبان صديق قادري به ذكر خاطراتي از دوران اسارت پرداخت.
در این نمایشگاه  كه به همت دفتر هنر و ادبیات اسارت حوزه هنری و به مناسبت سی‌وسومین سالروز بازگشت آزادگان به کشور برگزار شد، براي نخستین بار، ۲۹ عکس دیده نشده از دوران اسارت و بازگشت آزادگان و ۱۶ نامه از نامه‌های رد وبدل شده میان اسرا و خانواده‌هایشان به نمايش گذاشته شد.

عليه فراموشی  

ساسان ناطق مدیر دفتر هنر و ادبیات اسارت حوزه هنری درباره اين نمايشگاه گفت: ما نامه‌ها و عکس‌های زیادی داریم که بین اسرا و خانواده‌هایشان رد و بدل شده است اما بانک اطلاعات ما هنوز کامل نشده است. چون به بسیاری از آزادگان دسترسی نداریم و تعدادی از این بزرگواران هم از دنیا رفته‌اند و به همین دلیل از بین عکس‌ها و نامه‌هایی که داشتیم تعدادی برای نمایشگاه انتخاب شده است.

این نمایشگاه یک روایت تصویری و راهی برای مبارزه با فراموشی است تا مردم بدانند آزادگان چه دوران سختی را گذراندند تا به جمع خانواده‌ها برگردند. این عکس‌ها و نامه‌ها به لحاظ روانشناختی هم قابل بررسی است چون مباحث بسیار زیبايي در دلشان نهفته است، بخش مغفول مانده جنگ تحمیلی، همین اسارت است.


نمایشگاه «روایت رهایی» از ۲۹ مرداد تا ۵ شهریور در محل گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری دایر خواهد بود. در حاشیه این نمایشگاه، ساعت ۱۵روزهای ۲۹، ۳۰، ۳۱ مرداد و  یکم شهریور، یکی از آزادگان به روایت خاطرات خود از دوران اسارت خواهد پرداخت.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه