اخبار داغ

صحبتهای سرپرست کاروان ایران در هانگژو پس از قهرمانی والیبال؛

هاشمی: طلای والیبال این یک مدال نبود جمعی از طلاها بود/ امیدواریم در ادامه که مدالهای خوشرنگتری بگیریم

هاشمی: طلای والیبال این یک مدال نبود جمعی از طلاها بود/ امیدواریم در ادامه که مدالهای خوشرنگتری بگیریم
دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: نتیجه والیبال عالی بود. طلای والیبال این یک مدال نبود جمعی از طلاها بود.

به گزارش خبرنگار اعزامی شبکه اطلاع رسانی راه دانا به هانگژو؛ مناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک  و سرپرست کاروان ایران در هانگژو در خصوص کسب نخستین مدال طلای کاروان ایران توسط تیم ملی والیبال اظهار داشت: خیلی والیبال و رشته‌های تیمی را دوست دارم چون رشته های تیمی یعنی همدلی، اتحادیه و صمیمیت. ما ۵ نقره گرفتیم و دوست داشتیم طلا بگیریم. در تکواندو امیدوار بودیم که حسین پور به ما نقره داد و به او تبریک می گویم. کاروان ما ۱۰ مدال گرفته و با این طلا به عنوان بهترین طلای تیمی در جدول ارتقا یافت. این یک مدال نبود جمعی از طلاها  بود.

وی در ادامه افزود: داخل چین این تیم را شکست دادن سخت است. چین تیمی بود که ژاپن را شکست داد ما نگران بودیم که با ژاپن رو به رو شویم و وقتی چین ژاپن را شکست داد، نگرانی ما بیشتر شد چون از فرصت های میزبانی خود استفاده می کرد و به جهت حضور جمعیت زیاد و گاها ناداوری که البته در این رشته وجود ندارد، نگران بودیم.

سرپرست کاروان ایران گفت: به بازیکنان اعضای کاروان و مردم تبریک می گوییم و جای افتخار است. انشالله در روزهای آینده مدال های خوشرنگ تری به کاروان اضافه شود و رشته های دیگر با انرژی ای که دارند شرایطی که داریم را حفظ و ارتقا دهیم.

دبیرکل کمیته ملی المپیک در پاسخ به این سوال که چقدر پیش بینی هایی که فدراسیون‌ ها اعلام کردند تا پایان روز سوم بازی‌ها محقق شده، گفت: زمانی که کار را شروع کردیم، ابتدا تکواندو در شرایطی بود که امید به مدال وجود نداشت اما با حمایت های دولت، کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و تلاش فدراسیون تا الان 3 مدال کسب شده که یکی از آنها می توانست خوشرنگ تر باشد. فردا و پس فردا هم تکواندو ادامه دارد و‌ نتیجه آن تا کنون بد نبوده. نتیجه والیبال عالی بود. والیبال ساحلی تا اینجا خوب بوده و دوچرخه سواری خیلی خوب بود و مدال برنز آن ارزشمند بود. تنیس روی میز بعد از ۶۵ به مدال رسید. یکی از نقره های قایقرانی می توانست به  طلا تبدیل شود. بچه‌ها تلاش می کنند و شرایط خوب است باید بر خدا توکل کنیم. بچه ها هم برای کسب مدال‌های بیشتر انگیزه دارند.

هاشمی تاکید کرد: طلای والیبال ما را خوشحال کرد و این وجد شادی برای این است که تا کنون طلا دشت نکرده بودیم. این شادی دست ما نبود و همه مردم هم خوشحال بودند. به ملت ایران تبریک می گویم.

وی در واکنش به شاد کردن دل مردم توسط والیبالیست ‌ها عنوان کرد: پاداش ها تا اینجا آنلاین به صورت ریالی واریز شده و اگر عزیزی شماره حسابش دقیق نبوده، می تواند با مالی کمیته کنترل کند. اطمینان دارم مسئولین کشور و استانداران و شهرداران هم حمایت می کنند. ورزش ایران نیاز به حمایت همه جانبه دارد و تنها کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش این توانایی را ندارند. اینها کار اجتماعی بزرگی انجام می دهند و شادی را در خانواده ها  می آورند و طبیعی است که همه دست به دست هم بدهند که شادی های زیادی را به مدال آوران بدهند. ما هم توجهات ویژه خواهیم داشت.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه