اخبار داغ

شکست و حذف باورنکردنی تیم ملی بسکتبال؛

بازی‌های آسیایی هانگ‌ژو| علیپور، یوزپلنگ طلایی/ کاظمی هم در قایقرانی برنز گرفت

بازی‌های آسیایی هانگ‌ژو| علیپور، یوزپلنگ طلایی/ کاظمی هم در قایقرانی برنز گرفت
روز دهم بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ با پی‌گیری رقابت‌های ورزشی در هانگ‌ژوی چین آغاز شده و تا اواسط مهرماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار اعزامی شبکه اطلاع‌رسانی دانا از هانگ‌ژو؛ نوزدهمین دوره رویداد بازی‌های آسیایی در هانگ‌ژو از روزهای گذشته به شکل رسمی با پی‌گیری مسابقات مختلف در رشته‌های ورزشی متفاوت آغاز شده که امروز هم در روز نهم بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲، نمایندگان کاروان ورزشی کشورمان به رقابت با حریفان خود پرداختند.

بیش‌تر بخوانید؛
بازی‌های آسیایی هانگ‌ژو| هت‌تریک رنگارنگ کوراش/ رسولی طلا گرفت، حدادی نقره!

 

شطرنج؛ تساوی ۲ بر ۲ ایران مقابل هند، تیم دوم رده بندی جهان 

در میز یک از دور پنجم رقابت‌های شطرنج بازی‌های آسیایی هانگژو، پرهام مقصودلو مقابل گوکش نفر هشتم رده بندی برترین شطرنج‌بازان جهان دست به کار بزرگی زد و این حریف قدرتمند را شکست داد.

در میز دو سوپر استاد بزرگ محمدامین طباطبایی نتوانست مقابل پراگناناندها نفر شانزدهم رده بندی برترین شطرنج‌بازان جهان به موفقیت برسد و شکست را پذیرفت.

در میز سه پویا ایدنی مقابل ویدیت نفر بیست‌و‌هشتم رده بندی برترین شطرنج‌بازان جهان به تساوی دست یافت.

در میز چهار بردیا دانشور هم مقابل هاریکریشنا نفر بیست‌و‌ششم رده بندی برترین شطرنج‌بازان جهان مساوی کرد.

تیم ملی شطرنج ایران با این نتیجه ضمن حفظ جایگاه خود در صدر جدول، گام بزرگی برای کسب مدال خوش رنگ در بازی‌های آسیایی هانگژو ۲۰۲۲ را برداشت.

ویتنام ششمین حریف ستارگان شطرنج ایران

برنامه دور ششم رقابت‌های شطرنج بازی‌های آسیایی هانگژو اعلام شد. طبق جدول اعلامی از سوی کمیته برگزاری رقابت‌های شطرنج بازی‌های آسیایی هانگژو، تیم ملی ایران پس از نتایج خوب خود در روزهای اخیر به ویژه متوقف کردن تیم ملی هند  با تمام ستارگان جهانی‌اش، فردا در ششمین مسابقه به مصاف ویتنام خواهد رفت را گامی دیگر به سمت کسب افتخار بردارد.

کاراته؛ چهارمین تمرین کاراته کاران در مرکز المپیک هانگ‌ژو

تیم ملی کاراته کشورمان در این دوره از بازیها تنها در بخش کومیته یا همان مبارزه چهار نماینده در بخش مردان و چهار نماینده در بخش زنان دارد که بعد از ظهر امروز چهارمین تمرین خود را زیر نظر کادر فنی برگزار نمود. شهاب سلطانی مربی تیم ملی مردان وضعیت آمادگی ملی پوشان کاراته مردان را مطلوب توصیف کرده و عنوان داشت بازیکنان مرحله به مرحله بهتر شده و با تمریناتی که داشته آیم در شرایط مسابقه قرار گرفته اند.

همچنین پگاه زنگنه مربی تیم ملی بانوان نیز شرایط ملی پوشان حاضر در اردوی بانوان را مطلوب ارزیابی کرد. مراسم وزن کشی به وقت محلی ساعت ۹ صبح تا۱۲ با حضور کاراته کاران و سرپرستان تمامی تیم های حاضر در هانگژو برگزار و نشست فنی تیم ها نیز با حضور کادر فنی تیم ها ساعت ۱۶:۳۰ برگزار و سپس مراسم قرعه کشی چهار وزن کومیته مردان و چهار وزن کمیته زنان برگزار می شود.

رقابت های کاراته بازیهای آسیایی هانگژو و از ساعت ۸:۳۰ الی۱۸ صبح روز چهارشنبه آغاز می شود که غالبا رقابت های کاتا در روز نخست برگزار می شود. امیر مهدیزاده، مهدی خدابخشی، بهمن عسگری و سجاد گنج زاده در بخش مردان با سرمربیگری سید شهرام هروی و مربیگری شهاب سلطانی و سارا بهمن یار، آتوساگلشادنژاد، فاطمه سعادتی و مبینا حیدری با سرمربیگری فرخناز ارباب و مربیگری پگاه زنگنه در این دوره از رقابت‌ها به مصاف حریفان می روند.

سنسی ها فردا وزن کشی و قرعه کشی می کنند

مراسم وزن کشی و قرعه کشی کاراته کاران اعزامی به بازیهای آسیایی هانگژو فردا برگزار می شود. مراسم وزن کشی به وقت محلی ساعت 9 صبح تا 12 با حضور کاراته کاران و سرپرستان تمامی تیم های حاضر در هانگژو برگزار و نشست فنی تیم ها نیز با حضور کادر فنی تیم ها ساعت 16:30 برگزار و سپس مراسم قرعه کشی چهار وزن کومیته مردان و چهار وزن کمیته زنان برگزار می شود.

رقابت های کاراته بازیهای آسیایی هانگژو و از ساعت 8:30 الی18 صبح روز چهارشنبه آغاز می شود که غالبا رقابت های کاتا در روز نخست برگزار می شود.

امیر مهدیزاده، مهدی خدابخشی، بهمن عسگری و سجاد گنج زاده در بخش مردان با سرمربیگری شهرام هروی و مربیگری شهاب سلطانی و سارا بهمنیار، آتوسا گلشادنژاد، فاطمه سعادتی و مبینا حیدری با سرمربیگری فرخناز ارباب و مربیگری پگاه زنگنه در این دوره از رقابت‌ها به مصاف حریفان می روند.

کشتی؛ برگزاری مراسم قرعه‌کشی رقابت‌های آزاد و فرنگی

رقابت‌های کشتی فرنگی بازی‌های آسیایی هانگژو در حالی از صبح فردا آغاز می‌شود که مراسم قرعه‌کشی اوزان ۶ گانه این رشته امروز برگزار شد و نمایندگان کشورمان حریفان خود را شناختند تا از فردا روی تشک بروند.

در وزن ۶۰ کیلوگرم میثم دلخانی در دور نخست به مصاف گیانندر از هند می‌رود و در صورت پیروزی در مرحله بعد با برنده دیدار چین تایپه و قزاقستان رو در رو خواهد شد.

در وزن ۶۷ کیلوگرم دانیال سهرابی در دور اول با یو از کره شمالی مسابقه می‌دهد و در صورت برتری با برنده دیدار کره‌جنوبی و اندونزی رو در رو خواهد شد.

در وزن ۷۷ کیلوگرم امین کاویانی‌نژاد در دور اول با کیم از کره‌جنوبی دیدار خواهد کرد و در صورت پیروزی به مصاف برنده دیدار اندونزی و چین می‌رود.

در وزن ۸۷ کیلوگرم ناصر علیزاده در دور نخست به مصاف عزیزبیکوف از قرقیزستان می‌رود و در صورت پیروزی، در‌ دور بعد با آنامامدوف از ترکمنستان مبارزه خواهد کرد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم محمدهادی ساروی در دور نخست به مصاف رستم آساکولوف، فرنگی‌کار کهنه‌کار قزاقستانی می‌رود که در صورت عبور از این حریف در مرحله بعد با برنده دیدار .. و وو مبارزه خواهد کرد.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم امین میرزازاده در دور اول با پانفوئک از تایلند دیدار می‌کند و در صورت پیروزی در مرحله بعد به مصاف کورایف از ترکمنستان خواهد رفت.

همچنین در وزن ۵۷ کیلوگرم ۱۵ کشتی‌گیر حضور دارند. ابراهیم خواری ملی‌پوش کشورمان در دور اول به مصاف الوین لوربگ از فیلیپین می‌رود و در صورت پیروزی با برنده کشتی هند و کره جنوبی مبارزه خواهد کرد.

در وزن ۶۵ کیلوگرم ۱۸ کشتی‌گیر حضور دارند. رحمان عموزاد ملی‌پوش کشورمان در دور اول با رحمان‌اف از ازبکستان دیدار خواهد کرد و در صورت پیروزی به مصاف یاماگوچی از ژاپن می‌رود.

یونس امامی ملی‌پوش کشورمان در وزن ۷۴ کیلوگرم  در دور اول به مصاف توکتومام‌بتو از قرقیزستان می‌رود و در صورت پیروزی با برنده کشتی‌گیران چین و پاکستان مبارزه خواهد کرد.در این وزن ۱۹ کشتی‌گیر حضور دارند. 

حسن یزدانی قهرمان جهان و المپیک در وزن ۸۶ کیلوگرم ملی‌پوش کشورمان است که در دور نخست به مصاف عبداله‌اف از قرقیزستان می‌رود و در صورت پیروزی با برنده کشتی‌‌گیران سنگاپور و ترکمنستان دیدار خواهد کرد. در وزن ۸۶ کیلوگرم ۱۷ کشتی‌گیر حضور دارند.

در وزن ۹۷ کیلوگرم ۱۵ کشتی‌گیر در جدول حضور دارند. مجتبی گلیج ملی‌پوش کشورمان در کشتی نخست به مصاف کشتی‌گیر کهنه‌کار ازبکستان ابراگیموف میرود و درصورت پیروزی با برنده کشتی ویتنام و مغلولستان دیدار خواهد کرد. تاج‌الدینوف کشتی‌گیر روس الاصل تیم بحرین که در مسابقات جهانی صربستان مدال طلای جهان را کسب کرد در سوی دیگر جدول قرار دارد و تا فینال با گلیج روبرو نخواهد شد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم ۱۵ کشتی‌گیر حضور دارند. امیرحسین زارع دارنده مدال طلای جهان در سال ۲۰۲۱و۲۰۲۳ ملی پوش کشورمان است که در کشتی نخست خود به مصاف انور از پاکستان می‌رود و در صورت پیروزی با برنده کشتی‌گیران چین و ترکمنستان دیدار خواهد داشت.

واترپلو؛ پیروزی یک‌طرفه تیم ملی ایران مقابل کره

تیم ملی واترپلو ایران در دومین بازی خود در مسابقات بازیهای آسیایی به مصاف تایلند رفت و در یک بازی برتر و یکطرفه با نتیجه پرگل 26 بر 7 حریف خود را شکست داد. تیم ایران در هر 4 کوارتر بازی از حریف پیش بود و به ترتیب با نتایج 8 بر 2، 13 بر 3، 19 بر 4 و در نهایت 26 بر 7 به سود خود تمام کرد تا یک پیروزی پرگل و شیرین را جشن بگیرد.

شیرجه؛ مقدسی از راه‌یابی به فینال تخته سه متر بازماند

در چهارمین روز از مسابقات شیرجه نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی امروز (سه‌شنبه) تنها نماینده ایران در مرحله مقدماتی رشته تخته سه متر  با حریفان قدرتمند آسیایی خود به رقابت پرداخت. سید محمد مقدسی نماینده شیرجه ایران در دومین مسابقه خود از ساعت ۰۸:۳۰ امروز در مرحله مقدماتی تخته سه متر حرکات خود را آغاز کرد و در پایان با کسب مجموع ۲۶۲.۸۵ امتیاز در جایگاه چهاردهم ایستاد و از راه‌یابی به فینال بازماند.

در مرحله مقدماتی این ماده وانگ از چین با امتیاز ۴۹۴.۰۵ اول شد،  وای جی از کره جنوبی با امتیاز، ۴۲۵.۳۰ در جایگاه دوم ایستاد و ژنگ دیگر شیرجه‌رو چینی با امتیاز ۴۲۰.۶۵ در رتبه سوم قرار گرفت. در ادامه این مسابقات فردا(چهارشنبه) مقدسی در مرحله مقدماتی سکوی انفرادی شیرجه خواهد زد که این آخرین رقابت وی در هانگژو ۲۰۲۲ است.

کبدی مردان؛ صعود به نیمه‌نهایی و قطعی‌شدن برنز ایران

ملی‌پوشان کبدی ایران در دومین دیدارشان در مرحله گروهی بازی‌های آسیایی به مصاف مالزی رفتند. شاگردان مازندرانی این دیدار را با نتیجه ۵۳ بر ۲۲ به سود خود پایان دادند. این دومین برد تیم ملی در مرحله گروهی است و ملی‌پوشان با دو برد پرامتیاز حضورشان در دور نیمه‌نهایی و مدال برنز خود را قطعی کردند.

تیم ملی کبدی مردان ایران روز گذشته در نهمین روز از بازی‌های آسیایی مقابل پاکستان با نتیجه ۴۳ بر ۱۶ به پیروزی رسیده بود. تیم کبدی مردان ایران باید فردا در آخرین دیدار گروهی خود از ساعت ۹:۳۰ به مصاف مالزی برود.

بسکتبال؛ حذف ناباورانه تیم ملی با شکست در یک‌چهارم

تیم ملی بسکتبال کشورمان در مرحله یک‌چهارم نهایی بازی‌های آسیایی به مصاف تیم قدرت‌مند فیلیپین رفت تا صعود خود به جمع ۴ تیم برتر بازی‌ها و شانس کسب مدال را قطعی کند اما بخت با پسران هاکان دمیر یار نبود؛ چرا که ایران این بازی را در کوارتر چهارم و با احتساب پوئن‌شماری ۸۳ بر ۸۴ طی مصافی جذاب و مهیج، به فیلیپین واگذار کرد و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت. ایران فردا برای کسب رتبه پنجم تا هشتم با کره‌جنوبی مصاف خواهد داشت.

سنگ‌نوردی؛ علیپور یوزپلنگ طلایی

در بخش مردان هم امروز رضا علیپور و میلاد علیپور نمایندگان ایران بودند. رضا علیپور نیز در ابتدا ارتفاع دیوار را در پنج ثانیه و ۵۲۰ هزارم ثانیه طی کرد. او در تلاش دوم رکوردش را به پنج ثانیه و ۱۸۴ هزارم ثانیه بهبود بخشید و خود را تا رتبه چهارم بالا کشید. میلاد علیپور پسرعموی رضا علیپور که ۲۴ سال سن دارد نیز زمان پنج ثانیه و ۶۳۷ هزارم ثانیه را به ثبت رساند. تلاش دوم او با زمان ۶ ثانیه و ۵۱۲ هزارم ثانیه همراه بود و رده دهم جدول را مقابل نام او درج کرد. هر دو سنگ نورد ملی‌پوش مردان ایران توانستند به مرحله یک‌هشتم نهایی صعود کنند.

محیا دارابیان نیز نماینده ایران در ماده سرعت زنان بود که با ۱۷ سنگ نورد دیگر به رقابت پرداخت. در نخستین دور از مرحله مقدماتی، محیا دارابیان با زمان هشت ثانیه و ۸۱۸ هزارم ثانیه در رتبه نهم ایستاد. او در تلاش دوم موفق شد رکورد بهتر هفت ثانیه و ۷۲۱ هزارم ثانیه را ثبت کند و در انتها رده ششم را به خود اختصاص دهد. بدین ترتیب او جواز حضور در مرحله یک‌هشتم نهایی را کسب کرد.

دارابیان ۸۸۱ هزارم ثانیه برای صعود کم آورد

مسابقات سنگ نوردی در بازی‌های آسیایی هانگژو امشب سه‌شنبه ۱۱ مهر در استادیوم «شائوژینگ ککیائو یانگشان» با رقابت در بخش زنان پیگیری شد. محیا دارابیان نماینده ایران در ماده سرعت زنان بود که با ۱۷ سنگ نورد دیگر به رقابت پرداخت. حریفان او از کشورهای چین، کره جنوبی، پاکستان، تایلند، قزاقستان، مغولستان، ازبکستان، هند، اندونزی و ژاپن بودند.

در نخستین دور از مرحله مقدماتی، محیا دارابیان با زمان ۸ ثانیه و ۸۱۸ هزارم ثانیه در رتبه نهم ایستاد. او با ثبت رکورد ۷ ثانیه و ۷۲۱ هزارم ثانیه در تلاش دوم، جواز حضور در مرحله نیمه‌نهایی و جمع ۱۶ نفر برتر را کسب کرد.

مرحله یک‌هشتم نهایی به صورت تک‌حذفی برگزار شد و هر سنگ‌نورد تنها یک بار فرصت داشت شانس خود را امتحان کند. هر یک از ۸  سنگ‌نوردی که در نیمه بالایی جدول ایستادند، مقابل یکی از ۸  سنگ‌نورد نیمه دوم جدول قرار گرفتند و ورزشکار پیروز راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شد.

در بخش زنان، سنگ‌نوردانی از اندونزی (۲ نفر)، کره جنوبی (۲ نفر)، چین (۲ نفر)، تایلند ژاپن به مرحله یک‌چهارم نهایی صعود کردند. محیا دارابیان ملی‌پوش ایران در آخرین مسابقه مرحله یک‌هشتم نهایی با «جئونگ جیمین» از کره جنوبی رقابت کرد. او با اختلافی اندک شکست خورد و از دور مسابقات سرعت کنار رفت. دارابیان رکورد هفت ثانیه و ۹۴۳ هزارم ثانیه را ثبت کرد و تنها ۸۸۱ هزارم ثانیه برای صعود کم آورد.

رضا علیپور ملی‌پوش و سریع‌ترین مرد عمودی ایران موفق شد با ثبت زمان پنج ثانیه و ۲۸ صدم ثانیه موفق شد «وونگ چئون نام» از هنگ کنگ را شکست دهد و به مرحله یک‌چهارم نهایی مسابقات سرعت بازی‌های آسیایی هانگژو صعود کند. رقیب او زمان هشت ثانیه و ۲۱ هزارم ثانیه را ثبت کرد.

حسرت ۲۴۲ هزارم ثانیه‌ای میلاد علیپور

میلاد علیپور دیگر ملی‌پوش سنگ نوردی ایران در بخش مسابقات سرعت مردان بازی‌های آسیایی هانگژو، در آخرین مسابقه مرحله یک‌هشتم نهایی با «جینبائو لونگ» از چین رقابت کرد. در پایان این جدال نزدیک و دیدنی، نماینده کشور میزبان موفق شد زمان ۵ ثانیه و ۵۴۲ هزارم ثانیه را ثبت کند. علیپور هم ارتفاع ۱۵ متری دیواره را در ۵ ثانیه و ۲۸۲ هزارم ثانیه پیمود ولی اختلاف زمانی تنها ۲۴۲ هزارم ثانیه، اجازه نداد فرصت حضور در مرحله یک‌چهارم نهایی را پیدا کند. بدین ترتیب او از جدول مسابقات سرعت خارج شد و حالا رضا علیپور تنها نماینده باقی‌مانده ایران است که فرصت کسب مدال را دارد.

هر مرحله از مسابقات سنگ‌نوردی در ماده سرعت به صورت یکی در میان برگزار می‌شود؛ ابتدا مرحله یک‌هشتم نهایی رقابت‌های زنان برگزار شده و بعد همین مرحله از جدول مردان پیگیری می‌شود.

در ادامه مرحله یک‌چهارم نهایی مسابقات زنان دنبال شده و همین روال تا پایان رقابت‌ها و تعیین نفرات برتر هر دو بخش زنان و مردان ادامه دارد.

علیپور یوزپلنگ طلایی

رضا علیپور در دومین دیدار مرحله یک‌چهارم نهایی مسابقات سنگ‌نوردی بازی‌های آسیایی هانگژو به مصاف «سئونگ‌بئوم لی» از کره جنوبی رفت و با اختلافی اندک توانست به مرحله نیمه‌نهایی صعود کند. او زمان ۵ ثانیه و ۱۶۲ هزارم ثانیه را ثبت کرد؛ در حالی که سنگ‌نورد کره‌ای با زمان پنج ثانیه و ۴۱۷ هزارم ثانیه به کار خود پایان داد و تنها ۲۵۵ هزارم ثانیه با علیپور اختلاف داشت.

مهمترین رقابت در مسابقات سنگ‌نوردی مردان میان رضا علیپور دارنده مدال طلای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا و «وردیک لئوناردو» رکورددار اندونزیایی ماده سرعت در جهان برگزار شد.

«لئوناردو» در مرحله مقدماتی، تنها سنگ‌نوردی بود که دیواره ۱۵ متری را در کمتر از ۵ ثانیه طی کرد اما در مرحله نیمه‌نهایی، این ستاره ایرانی بود که با رکورد ۵ ثانیه و ۱۶۳ هزارم ثانیه و ثبت اختلافی ۴۵۶ هزارم ثانیه‌ای نسبت به «لئوناردو»، زودتر انتهای دیواره را لمس کرد و فینالیست شد.

مرد عنکبوتی اندونزیایی حریف ستاره ایرانی نشد

ملی‌پوش سنگ‌نوردی ایران موفق شد از عنوان قهرمانی خود در بازی‌های آسیایی دفاع کند. رضا علیپور در دیدار فینال مسابقات سنگ‌نوردی بازی‌های آسیایی هانگژو در ماده سرعت به مصاف «جین‌بائو لونگ» از چین رفت و موفق به شکست نماینده میزبان شد.

علیپور با ثبت زمان پنج ثانیه و ۳۰۲ هزارم ثانیه، انتهای طلایی دیواره را لمس و از عنوان قهرمانی خود دفاع کرد. او در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا نیز موفق به کسب مدال طلا شده بود. حریف چینی او در فینال لیز خورد و ترجیح داد مسابقه را ادامه ندهد.

نکته جالب توجه؛ ثبت رکود چهار ثانیه و ۹۵۵ هزارم ثانیه از سوی «ودریک لئوناردو» اندونزیایی در دیدار رده‌بندی بود. اگر سریع‌ترین مرد عمودی جهان، این رکورد را در مسابقه نیمه‌نهایی مقابل علیپور ثبت می‌کرد، به‌جای ستاره ایرانی فینالیست می‌شد اما خوشبختانه این اتفاق رخ نداد.

فینال سنگ‌نوردی زنان در ماده سرعت بین رکوردداران دوم و سوم جهان برگزار شد. «دنگ» از چین و «دِوی» از اندونزی در فینال با هم رقابت کردند. در پایان این جدال نزدیک و دیدنی، «دوی» با ثبت زمان ۶ و ۳۶۴ هزارم ثانیه و تنها ۷۱ هزارم ثانیه زودتر از «دنگ» به مدال طلای این ماده رسید.

کبدی زنان؛ پیروزی آسان تیم ایران مقابل نپال

تیم ملی کبدی زنان ایران در اولین دیدار خود از مرحله گروهی بازی‌های آسیایی مقابل نپال به میدان رفت و با نتیجه ۴۳ بر ۱۹ به پیروزی رسید. تیم ملی کبدی زنان ایران در بازی‌های آسیایی در گروه B مسابقات با تیم‌های بنگلادش و نپال همگروه است.

سعیده جعفری، صدیقه جعفری، فاطمه خدابنده‌لو، غزال خلج، رویا داودیان، محدثه رجبلو، مریم سلگی، محبوبه سنچولی، فریده ظریف‌دوست، زهرا کریمی، فاطمه منصوری، راهله نادری  اسامی بازیکنان اعزامی به این مسابقات است. شایلاجا جین هندی به عنوان سرمربی و سلیمه عبدالله‌بخش به عنوان مربی و زهرا رحیمی‌نژاد به عنوان سرپرست هدایت این تیم را بر عهده دارند.

تیر و کمان؛ حذف بایبوردی، پرونده کمانداران در انفرادی بسته شد

مسابقات تير و كمان نوزدهمين دوره بازي هاي آسيايي امروز با برگزاری ديدارهای مرحله یک چهار بخش انفرادی كامپوند و ريكرو پيگيری شد. گيسا بايبوردی تنها نماينده ايران در اين بخش از مسابقات بود که برای صعود به مرحله نیمه نهایی کامپوند انفرادی زنان با «سی سو» حریف کره ای خود رقابت کرد. وی در این رقابت با نتیجه ۱۴۸ به ۱۴۴ شکست خورد و از صعود بازماند. با شکست و حذف گیسا بایبوردی، پرونده کمانداران ایران در بخش انفرادی بازی های آسیایی به پایان رسید.

قایقرانی؛ کاظمی برنزی شد

آخرین روز از مسابقات قایقرانی آب‌های آرام بازی‌های آسیایی امروز با برگزاری ۶ ماده انجام شده است.

پایان کار افضلی با رتبه ششمی در کانوی 200 متر

در نخستین رویداد امروز، رقابت‌های کانوی یک‌نفره ۲۰۰ متر برگزارشد و طی آن هیوا افضلی نماینده کشورمان که نخستین حضورش در بازی‌های آسیایی را تجربه می‌کند در رقابت با حریفانی از چین، تایلند، قزاقستان، ازبکستان، ویتنام، کره، ژاپن و اندونزی با ثبت زمان ۴۹.۸۹۸ در جایگاه ششم ایستاد. در این رقابت چین، تایلند، قزاقستان اول تا سوم شدند.

هدیه کاظمی در کایاک ۵۰۰ متر به برنز رسید

در ادامه آخرین روز از مسابقات فینال قایقرانی آب‌های آرام بازی‌های آسیایی، امروز سه‌شنبه ۱۱ مهرماه رقابت‌های کایاک تک‌نفره ۵۰۰ متر برگزار شد. هدیه کاظمی نماینده کشورمان در این ماده و در رقابت با حریفانی از چین، هند، کره، سنگاپور، ژاپن، قزاقستان، ازبکستان و تایلند با ثبت زمان 2:00.63 و با اختلاف ناچیز نسبت به حریف سنگاپوری در رده سوم قرار گرفت و برنزی شد. چن استفانی پاروزن سنگاپوری با ثبت زمان 2:00.074 روی سکوی نایب‌قهرمانی ایستاد. در این ماده چین به مدال طلا رسید.

چهارمی اسکندانی و رضایی در کانوی هزار متر

کیا اسکندانی و نبی رضایی ملي‌پوشان قایقرانی ایران صبح امروز سه‌شنبه در آخرین روز از مسابقات آب‌های آرام در فینال کانوی دونفره ۱۰۰۰ متر به آب زدند. رضایی و اسکندانی در این ماده با حریفانی از ویتنام، کره، تایلند، ازبکستان، قزاقستان، هند و تاجیکستان رقابت کردند و درنهایت با ثبت زمان 3:55.301 دقیقه در جایگاه چهارم ایستادند. در این رقابت نمایندگان ازبکستان، قزاقستان و هند صاحب مدال شدند.

کایاک چهارنفره ۵۰۰ متر ایران چهارم شد

 فینال رقابت‌های کایاک چهار نفره ۵۰۰ متر مردان صبح امروز سه‌شنبه در ورزشگاه واتر اسپورت هانگژو برگزار شد و پوریا شریفی، سپهر ساعتچی، پیمان قویدل و علی آقامیرزایی با حریفانی از چین، کره، ژاپن، ازبکستان، قزاقستان، قرقیزستان، سنگاپور و تایلند رقابت کردند. در این ماده نمایندگان ایران با ثبت زمان 1:26.480 در جایگاه چهارم ایستادند. چین، کره و ژاپن به ترتیب صاحب مدال‌های طلا، نقره و برنز شدند.

بدمینتون؛ پرونده نمایندگان ایران بسته شد

رقابت دختر بدمينتون باز کشورمان و نماینده مالدیو، با شکست یگانه کرمانی به پایان رسید. رقابت های بدمينتون بازی های آسیایی هانگژو با حضور ۲۳ کشور در دو بخش مردان و زنان از امروز آغاز شد و یگانه کرمانی نماینده ایران برابر فاطیما عبدالرزاق از مالدیو قرار گرفت و با شکست ۲ بر یک از گردونه رقابت ها کنار رفت. کرمانی ست نخست را با نتیجه ۲۲ بر ۲۰ به سود خود خاتمه داد. وی در ست دوم عملکرد بسیار ضعیفی داشت و با نتیجه ۲۱ بر ۱۳ این ست را به حریف خود واگذار کرد. کرمانی در ست سوم نیز ۲۱ بر ۱۷ شکست خورد تا پرونده اش در هانگژو بسته شود منصوره السادات جارچیان داور بین المللی کشورمان نیز قضاوت مسابقه چین و ژاپن در بخش زنان را بر عهده داشت.

همچنین علی حیاتی تنها نماینده ایران در بدمینتون مردان از ساعت ۲ به وقت هانگژو برابر رقیبی از کامبوج قرار گرفت و با نتیجه ۲ بر صفر شکست خورد و از گردونه رقابت ها کنار رفت تا پرونده بدمینتون ایران با شکست وی و یگانه کرمانی بسته شود.

ورود وزیر ورزش و جوانان به دهکده بازی‌ها

کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان عصر امروز به وقت محلی وارد هانگژو، محل برگزاری نوزدهمین دوره بازیهای آسیایی شد. سفیر ایران در چین و دکتر سید مناف هاشمی سرپرست کاروان ورزشی شهید حججی با حضور در فرودگاه هانگژو از وزیر ورزش و جوانان استقبال کردند.

دیدار وزیر ورزش با اعضای تیمهای ملی کشتی ایران در هانگژو

کیومرث هاشمی پس از ورود به هانگژو با حضور در دهکده کشتی بازیهای آسیایی، با اعضای تیمهای ملی کشتی ایران دیدار کرد.

وزیر ورزش و جوانان به محض ورود به هانگژوی چین، به همراه مناف هاشمی سرپرست کاروان شهید حججی مسافت هشتاد کیلومتری هانگژو تا دهکده رقابتهای کشتی بازیهای آسیایی را طی کرد و به گفت‌وگو با ملی‌پوشان تیم‌های ملی آزاد و فرنگی نشست.

در این دیدار کیومرث هاشمی با اشاره به سهم کشتی در افتخارآفرینی ورزش ایران در تمامی ادوار بازی‌های آسیایی، تلاش ورزشکاران ایرانی از جمله اعضای تیمهای ملی کشتی ایران را ستود و برای آنها در رقابت‌های پیش‌رو آرزوی موفقیت کرد.

هاشمی با بیان اینکه کشتی ورزش ملی ایران است و از جایگاه خاصی بین مردم برخورد است، گفت: در هر موقعیت کاری که بوده‌ام چه از معاونت و چه از ریاست کمیته ملی المپیک توجه ویژه ای به کشتی داشته‌ام و خواهم داشت به همین خاطر خواستم پیش از شروع بازیهای کشتی در این نشست صمیمی شرکت کنم. کشتی مایه افتخار  ورزش ایران است و میدانم آماده شدن برای حضور در دو میدان جهانی و بازی‌های آسیایی در مدت یک ماه چقدر دشوار است.

وی در پایان گفت: هر عنوانی که بدست بیاورید، برای کشور قابل تقدیر است و مهم این است که شما نماینده شایسته‌ای برای جمهوری اسلامی ایران باشید.

در ابتدای این دیدار مناف هاشمی سرپرست کاروان ایران با اشاره به اهمیت کشتی اظهار کرد: پس از ورود آقای وزیر به هانگژو از ایشان خواستیم ساعتی را به استراحت بپردازند اما تاکید داشتند که به محض حضور در چین در اردوی تیم‌های ملی کشتی حاضر شوند.

وی افزود: کمیته ملی المپیک یکی از بهترین مدیران خود را برای کمک به تیمهای کشتی در این دهکده مستقر کرده تا موضوعات و نظرات سرمربیان دو تیم از طریق تابع برای پیگیری به ما منتقل شود.

پژمان درستکار و حسن رنگرز سرمربیان تیم‌های آزاد و فرنگی ایران هم گزارشی از آخرین وضعیت اعضای تیمهای ملی پیش از شروع مسابقات کشتی ارائه کردند.

در پایان، وزیر ورزش و جوانان در کنار کادر فنی و اعضای تیمهای ملی کشتی در دهکده مسابقات شام را صرف کرد.

 

بیش‌تر بخوانید؛
بازی‌های آسیایی هانگ‌ژو| صعود کاروان ایران به رده یازدهم با کسب ۷ مدال رنگارنگ در روز نهم!

ورزشکاران ایران در روز هفتم در رشته‌های تیراندازی با کمان، قایق‌رانی آب‌های آرام، سنگ‌نوردی، بسکتبال، شیرجه، شطرنج، کبدی و بدمینتون به مصاف رقبای خود خواهند رفت.​​​​​​

 

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه