اخبار داغ

شکست ناباورانه بسکتبال با ویلچر؛

بازی‌های پاراآسیایی هانگ‌ژو| شکار ۸ طلا و ۶ نقره و ۹ برنز/ صعود تیم ملی پاراوالیبال به فینال

بازی‌های پاراآسیایی هانگ‌ژو| شکار ۸ طلا و ۶ نقره و ۹ برنز/ صعود تیم ملی پاراوالیبال به فینال
در بازی‌های پاراآسیایی هانگ‌ژو ورزشکاران ایران در رشته های مختلف به میدان رفتند و صاحب مدال‌های رنگارنگ شدند.

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی طی روزهای 30 مهر تا 6 آبان به میزبانی شهر هانگژو در کشور چین در حال برگزاری است.

کاروان اعزامی ایران به بازی های پاراآسیایی هانگژو با نام "فرزندان ایران" با ۲۱۰ ورزشکار (۱۲۸ ورزشکار مرد و ۸۲ ورزشکار زن) در ۱۶ رشته ورزشی مردان و ۱۱ رشته ورزشی زنان در این رویداد مهم آسیایی شرکت کرده است.

ورزشکاران ایران امروز در رشته های مختلف به میدان رفتند.

فوتبال نابینایان؛ صعود تیم ایران به فینال

تیم ملی فوتبال نابینایان ایران امروز در چهارمین بازی خود در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو به مصاف مالزی رفت و با نتیجه ۲ بر صفر پیروز شد. ملی‌پوشان ایران با این پیروزی ۱۰ امتیازی شدند و با چین که ۱۳ امتیاز دارد، راهی فینال شدند.

البته یک روز از مرحله گروهی این رقابت‌ها باقی مانده است و هر کدام از تیم‌ها فردا یک بازی دیگر انجام می‌دهند. تیم ملی ایران هم در آخرین بازی خود در این مرحله فردا به مصاف چین می‌رود که این دیدار حکم بازی تدارکاتی پیش از فینال را برای تیم کشورمان دارد.

 

پارا‌تنیس‌روی‌میز؛ یک پیروزی و یک شکست تیمی؛ برنز تیم دوبل قطعی شد

با برگزاری روز نخست از رقابت‌های بخش دوبل پاراتنیس روی میز بازی‌های پاراآسیایی هانگژو، برنز تیم ایران قطعی شد. تیم حسن جانفشان و مهدی‌رضاپور در بخش گروهی رقابت‌‌های دوبل و در کلاس MD۴ امروز دو دیدار را برگزار کرد. این تیم در بازی نخست با نتیجه ۳ بر صفر برابر تایلند به پیروزی رسید و در بازی دوم به مصاف کره جنوبی رفت که با نتیجه ۳ بر صفر شکست خورد. این تیم در گروه خود دوم شد و به جمع چهار تیم برتر صعود کرد. تیم حسن جانفشان و مهدی رضاپور فردا در نیمه نهایی به مصاف تایلند می‌رود.

تیم دیگر ایران با ترکیب محمدعرفان غلامی و ناصر دهقان‌پور در بخش دوبل و در کلاس MD۱۸ به مصاف تیم ژاپن رفت که این بازی نیز با نتیجه ۳ بر صفر به سود حریف به پایان رسید. با توجه به اینکه رقابت‌های این بخش به صورت حذفی برگزار شد، تیم ایران با شکست مقابل ژاپن از رقابت‌ها کنار رفت.

 

پاراشنا؛ یک برنز دیگر به نام ایزدیار

رقابت‌های پاراشنا چهارمین دوره بازیهای پاراآسیایی صبح امروز پنجشنبه در ورزشگاه المپیک شهر هانگژو چین پیگیری شد و طی آن شاهین ایزدیار در کلاس S۱۰ ماده ۱۰۰ متر کرال پشت مسابقه داد. در پایان مرحله مقدماتی این ماده شاهین ایزیار با رکورد یک دقیقه و ۱۱ ثانیه و ۹۹ صدم ثانیه در رده ششم قرار گرفت و به مرحله فینال صعود کرد.

مرحله فینال رقابت‌های پاراشنا چهارمین دوره بازیهای پاراآسیایی در کلاس S۱۰ کرال پشت عصر امروز در سالن شنا ورزشگاه ژیمناستیک شهر هانگژو چین برگزار شد و طی آن شاهین ایزدیار به آب زد. در این مرحله که هشت شناگر حضور داشتند شاهین ایزدیار با زمان یک دقیقه و ۸ ثانیه و ۳۳ صدم ثانیه در جایگاه سوم ایستاد و مدال برنز را از آن خود کرد. شناگر ازبکستانی با حدنصاب یک دقیقه و ۵ ثانیه و ۴۲ صدم ثانیه اول شد و ورزشکاری از ژاپن با رکورد یک دقیقه و ۷ ثانیه و ۶۵ صدم ثانیه دوم شد و مدال نقره را برگردن آویخت.

 

والیبال نشسته؛ تیم مردان فینالیست شد/ مدال زنان قطعی شد

تیم ملی والیبال نششسته مردان با پیروزی برابر کره جنوبی به دیدار پایانی چهارمین دوره بازی های پاراآسیایی راه یافت. تیم ایران در سه ست پیاپی و با نتایج ۲۵ بر ۱۳، ۲۵ بر ۱۹ و ۲۵ بر ۷ مقابل کره پیروز شد. هادی رضایی، سرمربی تیم، در این دیدار از تمامی نفرات استفاده کرد تا بازیکنان برای دیدار پایانی از استراحت لازم برخوردار باشند. ایران فردا با قزاقستان در دیدار پایانی رو به رو خواهد شد. تیم ایران در سه دوره قبلی این بازی ها به قهرمانی رسیده است.

با پیروزی بر ژاپن مدال زنان قطعی شد
تیم ملی زنان والیبال نشسته ایران با پیروزی برابر ژاپن مدال خود را قطعی کرد. تیم والیبال نشسته زنان ایران در چهارمین دیدار خود در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو برابر ژاپن به پیروزی رسید و با این نتیجه مدال خود را قطعی کرد.
ملی پوشان کشورمان این مسابقه را در سه ست متوالی با نتایج  ۲۵-۱۵ ، ۲۵-۲۲ و ۲۵-۱۷  بسود خود خاتمه دادند.
ایران در بازی اول کره جنوبی را برد، سپس از سد مغولستان گذشت و با یک شکست برابر چین میزبان، در چهارمین مسابقه ژاپن قدرتمند را شکست داد.
آخرین بازی تیم کشورمان فردا برابر تایلند خواهد بود. تیم زنان کشورمان در حال حاضر پس از چین در رتبه دوم جدول است.
در این دوره از رقابت ها 6 تیم حضور دارند که بصورت دوره ای با هم بازی می کنند.

 

پاراتیر و کمان؛ ریکرو میکس طلایی شد

مرحله نیمه نهایی رقابت های تیرو کمان در بخش تیمی میکس ریکرو پیگیری شد و کمانداران ایران متشکل از زهرا نعمتی و محمدرضا عرب عامری به مصاف رقیبانی از تایلند رفتند. ملی پوشان ایران در نبردی حساس با نتیجه ۶ بر ۲ پیروز شدند. کمانداران کشورمان با این برد راهی فینال شدند. 

مرحله فینال رقابت های تیرو کمان در بخش تیمی میکس ریکرو ادامه یافت و کمانداران ایران متشکل از زهرا نعمتی و محمدرضا عرب عامری به مصاف رقیبانی از چین رفتند. ملی پوشان ایران در نبردی حساس و دیدنی با نتیجه ۶ بر ۲ (۳۸ بر ۳۵) پیروز شدند. کمانداران کشورمان با این برد مدال طلا را بدست آوردند تا چینی ها در این ماده ناکام بمانند.
 

پارادوچرخه سواری؛ دلیر و محمدی در تایم تریل جاده هفتم و نهم شدند

در چهارمین روز از بازی های پاراآسیایی هانگژو، دو نماینده پارادوچرخه سواری کشورمان رکاب زدند. محمد دلیر پارادوچرخه سوار کشورمان در تایم تریل جاده کلاس B (نابینایان و کم) بینایان با زمان ۲۹:۴۲:۸۱دقیقه هفتم شد و از دستیابی به مدال باز ماند. در این ماده کره جنوبی با ۲۳:۱۳:۷۱، اندونزی با ۲۵:۱۲:۱۷ دقیقه و قزاقستان با ۲۵:۱۹:۴۹ دقیقه به ترتیب اول تا سوم شدند.

محمد دلیر در روز نخست مسابقات در تایم تریل انفرادی یک کیلومتر و در کلاس B (نابینایان و کم بینایان) با زمان ۱:۰۶.۳۴۳ دقیقه موفق به کسب مدال برنز شده بود. مهدی محمدی دیگر نماینده پارادوچرخه سواری کشورمان در ماده تایم تریل جاده با زمان ۲۷:۱۰:۲۸ دقیقه در کلاس c۴-۵ نهم شد. اندونزی با ۲۵:۱۴:۱۴ دقیقه، چین۲۶:۲۲:۳۶ دقیقه و ازبکستان ۲۶:۱۰:۸۶ دقیقه به ترتیب اول تا سوم شدند. فردا تیم ملی کشورمان در ماده استقامت جاده به مسافت ۷۰ کیلومتر سه نماینده دارد.
 

پارادوومیدانی؛ زارع رکورد شکست و دومین طلایش را گرفت/ طلای صفرزاده در ۲۰۰ متر زنان با چاشنی رکوردشکنی

علیرضا زارع به مدال طلای دوی ۱۰۰ متر در کلاس T35 در بازی‌های پاراآسیایی دست یافت.

در آغاز چهارمین روز مسابقه دوومیدانی در چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی هانگژو ، صبح امروز فینال دوی ۱۰۰ متر در کلاس T35 برگزار شد.

در این مسابقه علیرضا زارع با حریفانی از هند ( ۲ نفر)، عراق و هنگ کنگ به رقابت پرداخت و با زمان ۱۲.۷۴ ثانیه به مقام قهرمانی و مدال طلا دست یافت.

زارع که روز گذشته در دوی ۲۰۰ متر نیز طلا گرفته بود، همچنین موفق شد رکورد بازی‌های پاراآسیایی را که در اختیار یک ورزشکار هندی بود، ارتقا بدهد.

دست حاتمی به مدال دوم نرسید

رضا حاتمی به مقام ششم در دوی ۱۰۰ متر کلاس T38 در بازی‌های پاراآسیایی بسنده کرد.

فینال دوی ۱۰۰ متر مردان در کلاس T38 ، در چهارمین روز از بازی‌های پاراآسیایی هانگژو برگزار شد.

در این رقابت که رضا حاتمی ملی‌پوش ایران با حریفانی از چین (۳ نفر)، عراق (۳ نفر) و تایلند (۲ نفر) مسابقه داد و در نهایت با زمان ۱۱.۸۲ ثانیه به مقام ششم رسید.

حاتمی پیش از این در دوی ۴۰۰ متر مدال نقره گرفته بود.

نقره و برنز پرتاب وزنه زنان برای محمدی‌ها و جهانگیری

دو بانوی ملی‌پوش پرتاب وزنه کشورمان مدال‌های نقره و برنز در بازی‌های پاراآسیایی را کسب کردند.

در مسابقه پرتاب وزنه زنان در کلاس F33 آتنا محمدی‌ها و بتول جهانگیری موفق به کسب مدال‌های نقره و برنز شدند.

در این رقابت که در صبح روز چهارم از بازی‌های پاراآسیایی برگزار شد، محمدی‌ها که به عنوان نفر نخست پرتاب کرده بود ، با رکورد ۶.۱۰ متر نایب قهرمان شد و مدال نقره را بدست آورد.

همچنین بتول جهانگیری با رکورد ۵.۹۹ متر صاحب مدال برنز شد و به مقام سوم در بازی‌های پاراآسیایی رسید.

نکته جالب توجه اینکه مدال‌های طلا و نقره در اختیار نمایندگان ایران بود، اما پرتابگر چینی که آخرین نفر در لیست بود، نه تنها طلا را از چنگ نماینده ایران درآورد، بلکه رکورد آسیا و بازی‌های پاراآسیایی را نیز شکست.

برنز پرتاب وزنه زنان به فرشته مرادی رسید

فرشته مرادی یک برنز دیگر جمع مدال‌های کاروان ایران در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو اضافه کرد.

نوبت صبح مسابقات پارادوومیدانی در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو در حالی برای نمایندگان ایران به پایان رسید که فرشته مرادی موفق به کسب مدال برنز شد.

ملی‌پوش پرتاب وزنه کلاس F34 در رقابت این ماده با ثبت رکورد ۶.۷۱ متر به مدال برنز رسید و به مقام سوم بسنده کرد.

در این رقابت نماینده چین ضمن شکستن رکورد بازی‌های پاراآسیایی به مدال طلا دست یافت و نماینده هند سوم شد.

طلای صفرزاده در 200 متر زنان با چاشنی رکوردشکنی

فینال دوی ۲۰۰ متر زنان در کلاس T12 بعدازظهر امروز در ورزشگاه هوانگ لونگ اسپرت سنتر برگزار شد.
در این رقابت هاجر صفرزاده ملی‌پوش کشورمان با ثبت زمان ۲۵.۸۷ ثانیه، به مقام قهرمانی رسید و صاحب مدال طلا شد. صفرزاده همچنین رکورد بازی‌های پاراآسیایی را ارتقا داد.

ورود اولاد به لیست طلایی ها در پرتاب دیسک/ باجولوند برنز گرفت

مهدی اولاد و حسن باجولوند موفق به کسب مدال‌های طلا و برنز در مسابقات پرتاب دیسک بازی‌های پاراآسیایی هانگژو شدند. رقابت پرتاب دیسک مردان در کلاس F11 در چهارمین روز از بازی‌های پاراآسیایی هانگژو برگزار شد.
در این رقابت مهدی اولاد ملی‌پوش پرافتخار ایران با پرتابی به مسافت ۴۲.۷۳ متر به مدال طلا دست یافت و رکورد جدیدی را در بازی‌های پاراآسیایی به ثبت رساند.

همچنین حسن باجولوند دیگر ملی‌پوش ایران در همین ماده ، با رکورد ۳۷.۶۲ متر به مقام سوم رسید و مدال برنز را به خود اختصاص داد. امیرحسین علی‌پور دیگر نماینده ایران در این رقابت بود که با رکورد ۳۵.۹۱ متر به مقام چهارم بسنده کرد.

تغییر مدال دو نماینده ایران در پرتاب نیزه؛ جایگاه رضایی و افروز با هم عوض شد

جایگاه دو نماینده ایران در مسابقات پرتاب نیزه بازی‌های پاراآسیایی هانگژو با هم عوض شد.

در روز چهارم بازی‌های پاراآسیایی هانگژو، رقابت پرتاب نیزه کلاس ادغامی F33/34 برگزار شد.

در این رقابت عرفان رضایی به مدال طلا رسید و سعید افروز مدال نقره را به خود اختصاص داد.

این نتایج به طور رسمی از سوی کمیته برگزاری بازی‌ها اعلام شد و بر روی سایت نیز قرار کرفت، اما ساعتی بعد از آن ، این کمیته با زدن برچسب «تجدید نظر شده» ، نتیجه را تغییر داد.

بر این اساس، سعید افروز با ۱۰۶۸ امتیاز به مقام نخست و مدال طلا رسید و عرفان رضایی با ۱۰۵۷ امتیاز در رده دوم ایستاد و مدال نقره گرفت.

با توجه به برگزاری مسابقه با دو کلاس، رده‌بندی نهایی توسط سیستمی مشخص و بر حسب امتیاز محاسبه می‌شود.

در واقع رکورد ورزشکار در سیستم قرار گرفته و برای هر کدام امتیاز محاسبه می‌شود تا رده‌بندی نهایی مشخص شود.

رتبه هفتم برای دونده ۱۰۰ متر ایران
داود علی قاسمی موفق به کسب مدال در دوی ۱۰۰ متر بازی‌های پاراآسیایی هانگژو نشد.
در ادامه مسابقات پارادوومیدانی در روز چهارم بازی‌های پاراآسیایی هانگژو ، مسابقه دوی ۱۰۰ متر در کلاس T47 برگزار شد.
در این رقابت داوودعلی قاسمی ملی‌پوش ایران با حریفانش از کشورهای چین، ژاپن (۲ نفر)، اندونزی (۲ نفر) ، هند و فیلیپین مسابقه داد و در پایان با زمان ۱۱.۴۵ ثانیه که بهترین رکورد شخصی اش نیز محسوب می‌شد ، به مقام هفتم رسید.

پارادوومیدانی؛ حامد امیری قهرمان پرتاب وزنه شد، ظفر ذاکر نقره گرفت
یک طلا و یک نقره در مسابقه پرتاب وزنه کلاس F55 به نمایندگان ایران تعلق گرفت.
آخرین نمایندگان ایران در روز چهارم مسابقات پارادوومیدانی در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو موفق به کسب دو مدال طلا و نقره شدند.
در جریان رقابت پرتاب وزنه کلاس F55 که در روز چهارم بازی‌های پاراآسیایی هانگژو برگزار شد، حامد امیری به مدال طلا و ظفر ذاکر به مدال نقره رسیدند.
حامد امیری دارنده چند مدال در بازی‌های پارالمپیک و پاراآسیایی ، در این رقابت با حد نصاب ۱۱.۲۷ متر ضمن شکستن رکورد بازی‌های پاراآسیایی که از سال ۲۰۱۰ دست نخورده باقی مانده بود، صاحب مدال طلا شد.
همچنین ظفر ذاکر با رکورد ۱۱.۱۶ متر به مقام نایب قهرمانی دست یافت و به مدال نقره رسید.

شطرنج نابینایان؛ ۲ طلا، ۳ نقره و ۲ برنز برای شطرنج بازان ایران در بخش استاندارد

با پایان رقابتهای شطرنج‌بازان ایران در دور هفتم (پایانی) بخش استاندارد بازی‌های ‌های پاراآسیایی هانگژو، نمایندگان کشورمان موفق به کسب ۲ مدال طلا، ۳ نقره و۲ برنز شدند.

شطرنج‌بازان ایران صبح امروز در دور هفتم (پایانی) بخش استاندارد مقابل حریفان خود قرار گرفتند که طی آن ۱۰ پیروزی، ۵ شکست و یک تساوی حاصل تلاش ملی پوشان کشورمان بود.

پس از پایان رقابت‌های امروز  و در بخش استاندارد ۲ مدال طلا به ملیحه صفایی در بخش انفرادی و تیمی B1 زنان رسید.

۳ مدال نقره توسط امیر ربی در بخش انفرادی، تیمی b2 و b3 بانوان و تیمی b2وb3 آقایان بدست آمد و ۲ مدال برنز به علیرضا قورچی بیگی در بخش انفرادی و تیمی b1 آقایان رسید.

نتایج کامل دور هفتم به شرح ذیل است:

در کلاس VI-B1 مردان، محمدرضا علیزاده مقابل نماینده ویتنام پیروز شد، علیرضا قورچی بیگی برابر حریفی از ویتنام به برتری دست یافت و هادی مشیرآبادی نماینده چین را شکست داد.

در کلاس VI-B2/B3  امیر ربی خوراسگانی مقابل نماینده هندوستان به پیروزی رسید. مجید باقری مغلوب نماینده اندونزی شد. حمزه مصلح رشت آبادی برابر حریفی مغولستان پیروز شد.

در کلاس PI امیر کچیان نماینده تایلند را شکست داد، ابوالفضل کاظمیان مقابل شطرنج باز چینی به پیروزی رسید، امید ذاکری برابر نماینده هند  مغلوب شد و فاطمه بیات برابر حریف چینی شکست خورد.

در کلاس  VI-B1 زنان، ملیحه صفایی برابر شطرنج باز اندونزی به تساوی رسید، سمیرا آقایی مقابل دیگر شطرنج باز اندونزی به پیروزی رسید و لیلا زارع زاده مقابل نماینده ویتنام به پیروزی دست یافت.

در کلاس VI-B2/B3 عاطفه نقوی مقابل دیگر شطرنج باز کشورمان مریم رحیم زاده به پیروزی رسید. فاطمه رحیمی برابر نماینده اندونزی شکست خورد.

آغاز رقابتهای سرعت؛  ۱۸ برد، ۴ تساوی و ۱۰ شکست در دورهای اول و دوم
رقابت شطرنج‌بازان ایران در بخش سرعت از عصر امروز آغاز شد.
شطرنج‌بازان ایران در دورهای اول ودوم بخش سرعت مقابل حریفان خود قرار گرفتند که طی آن ۱۸ پیروزی، ۱۰ شکست و ۴ تساوی حاصل تلاش ملی پوشان کشورمان شد.
رقابت های شطرنج در بخش سرعت در ۷ دور برگزار می شود که نتایج کامل دورهای اول و دوم آن به شرح زیر است:
در کلاس VI-B1 و در دور اول محمدرضا علیزاده مقابل نماینده چین پیروز شد و علیرضا قورچی بیگی مقابل برابر حریفی از تایلند مغلوب شد و هادی مشیرآبادی به نماینده هندوستان باخت.
در دور دوم نیز علیرضا قورچی بیگی مقابل نماینده تاجیکستان پیروز شد. محمدرضا علیزاده نماینده چین را شکست داد و هادی مشیرآبادی برابر نماینده مغولستان به پیروزی رسید.
در کلاس VI-B2/B3 و در دور اول امیر ربی خوراسگانی مقابل نماینده تاجیکستان به پیروزی رسید. مجید باقری برابر نماینده اندونزی به تساوی رسید. حمزه مصلح رشت آبادی به حریفی از ترکمنستان باخت.
در دور  دوم نیز امیر ربی خوراسگانی نتوانست از سد نماینده اندونزی بگذرد و شکست خورد. مجید باقری  مقابل نماینده تاجیکستان مغلوب شد. حمزه مصلح  مقابل حریف چینی به پیروزی رسید.
در کلاس PI و در دور اول ، امیر کچیان مقابل حریفی از اندونزی به تساوی رسید، ابوالفضل کاظمیان برابر شطرنج باز تایلندی پیروز شد. امید ذاکری برابر نماینده هندوستان به پیروزی رسید و فاطمه بیات برابر حریف قزاقستانی شکست خورد.
در دور دوم امیر کچیان مقابل نماینده اندونزی شکست خورد، ابوالفضل کاظمیان برابر حریف قزاقستانی پیروز شد، امید ذاکری به نماینده فیلیپین باخت و فاطمه بیات مغلوب نماینده هندوستان شد.
در کلاس  VI-B1و در دور پنجم ، ليلا زارع زاده  و ملیحه صفایی برابرحریفانی از اندونزی به پیروزی رسیدند و سمیرا آقایی مقابل حریفی از ویتنام به تساوی رسید.
در دور  دوم لیلا زارع زاده مقابل شطرنج باز ازبکستان به پیروزی رسید و سمیرا آقایی با نماینده هندوستان به تساوی رضایت داد و ملیحه صفایی مقابل ویتنام پیروز شد.
در کلاس VI-B2/B3 و در دور اول ، عاطفه نقوی مقابل نماینده فیلیپین پیروزشد.فاطمه رحیمی برابر نماینده تایلند به پیروزی رسید. مریم رحیم زاده هم نماینده مغولستان را شکست داد.
در دور دوم نیز عاطفه نقوی مقابل دیگر نماینده کشورمان مریم رحیم زاده به پیروزی رسید و فاطمه رحیمی برابر نماینده هندوستان به پیروزی دست یافت.

 

پاراوزنه برداری؛ مدال برنز زنان بر گردن آقایی/ یعقوبی پنجم شد

زهرا آقایی در رقابت های پاراوزنه برداری بازی های پاراآسیایی موفق شد دومین مدال زنان را کسب کند

 در روز دوم رقابت های پاراوزنه برداری زنان سیده زینب یعقوبی و زهرا آقایی، دو بانوی کشورمان در دسته ۷۳- کیلوگرم به روی تخته رفتند که زهرا آقایی با مهار وزنه ۱۱۴ کیلوگرم عنوان سوم را به دست آورد.

او در حرکت اول ۱۱۴ کیلوگرم را ثبت کرد اما در حرکت دوم و سوم در مهار ۱۲۲ کیلوگرم موفق نبود و با رکورد ۱۱۴ کیلوگرم سوم شد.

ژئو لی لی از چین با ۱۳۱ کیلوگرم قهرمان و وزنه بردار قزاقستان با مهار وزنه ۱۱۹ کیلوگرم نایب قهرمان شدند.

لی لی از چین در حرکت چهارم به رکورد آسیا که با ۱۳۸ کیلوگرم در اختیار خودش بود حمله کرد اما نتوانست وزنه ۱۳۹ کیلوگرم را مهار کند.

سیده زینب یعقوبی دیگر وزنه بردار کشورمان در این دسته هم در ابتدا رکورد ۱۰۵ کیلوگرم را ثبت کرد اما در مهار وزنه های ۱۱۳ و ۱۱۶ کیلوگرم موفق نبود و با وزنه ۱۰۵ کیلوگرم در جایگاه پنجم قرار گرفت.

در ادامه مسابقات روز شنبه نیکو روزبهانی در دسته ۸۶+ کیلوگرم رقابت خواهد کرد.

 

گلبال؛ پایان کار تیم زنان ایران با شکست در مقابل ژاپن/ تیم ملی مردان هم به فینال نرسید

تیم ملی گلبال زنان کشورمان صبح امروز در اخرین مسابقه خود در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو برابر ژاپن با نتیجه ۶-صفر مغلوب شد و از صعود به مرحله نیمه نهایی باز ماند. تیم کشورمان که در سه بازی قبلی خود مغلوب کره جنوبی، چین و تایلند شده بود، بدون پیروزی و کسب امتیاز پنجم شد. تیم چین با ۱۲ امتیاز، ژاپن و کره با ۷ امتیاز و تایلند با ۳ امتیاز چهار تیم صعود کننده به مرحله نیمه نهایی هستند.

تیم گلبال زنان ایران با ترکیب فاطمه قایدی، مریم حسام آبادی، ریزان دژآهنگ، زهرا عیدیان، رعنا نیازی ماکویی، معصومه ملایی درختجانی در این بازی ها حضور  و طیبه ملکی به عنوان  سرمربی و آرزو حاجیان مربی و رقیه اله کرمی سرپرستی تیم را برعهده داشت.

ناکامی تیم مردان در راه‌یابی به فینال

تیم ملی گلبال ایران ظهر امروز در مرحله نیمه نهایی چهارمین دوره بازی های پاراآسیایی هانگژو ۲۰۲۲، مقابل چین قرار گرفت و با نتیجه ۱۱ بر ۷ از تیم میزبان شکست خورد و فرصت صعود به فینال را از دست داد. نیمه اول با تساوی ۷ بر ۷ به پایان رسید، اما تیم میزبان در نیمه دوم چهار کل به ثمر رساند و فینالیست شد.

در دیدار این مرحله تیم ژاپن ۱۰ بر ۵ از سد کره جنوبی گذشت و به فینال راه یافت. بدین ترتیب تیم ملی ایران فردا در دیدار رده‌بندی و برای کسب مدال برنز به مصاف کره جنوبی خواهد رفت.

 

پاراتیر و کمان؛ تیم میکس کامپوند برنزی شد

تیم میکس کامپوند پاراتیراندازی با کمان کشورمان با ترکیب هادی نوری و مریم یاورپور در دیدار نیمه‌نهایی مقابل تیم هند با نتیجه 155 بر 145 شکست خورد و از صعود به فینال بازماند.

نکته جالب در تیم هند، ورزشکار دختر ۱۶ ساله این تیم بود که ۲ دست نداشت و با کمک پا و دهان خود، تیر را از کمان به سمت هدف می انداخت و اغلب امتیاز ۱۰ را کسب کرد.

تیم ایران در دیدار رده‌بندی با نتیجه 152 بر 150 مقابل کره‌جنوبی به پیروزی رسید و صاحب مدال برنز شد.

 

بسکتبال با ویلچر؛ تیم مردان از راهیابی فینال بازماند/ تیم زنان ایران چهارم شد

تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران در مرحله نیمه نهایی بازی‌های پاراآسیایی هانگژو در یک بازی نزدیک با نتیجه ۴۳ بر ۴۰ مغلوب ژاپن شد و در عین شایستگی و ناباوری از رسیدن به فینال بازماند.

این بازی در نیمه اول با نتیجه ۱۷ بر ۱۴ به سود ایران تمام شد اما در نیمه دوم، ژاپن ۲۹ بر ۲۳جلو افتاد و در نهایت با  نتیجه ۴۳ بر ۴۰ برنده این بازی شد و به فینال رسید.

تیم ملی ایران مدعی عنوان قهرمانی در این دوره بازی‌های پاراآسیایی بود.

تیم زنان ایران چهارم شد
تیم ملی بسکتبال باویلچر زنان ایران در مرحله رده بندی بازی های پاراآسیایی برابر تایلند شکست خورد و عنوان چهارم را کسب کرد.
تیم ملی بسکتبال با ویلچر زنان ایران در دیدار رده بندی بازی های پاراآسیایی هانگژو مقابل تایلند قرار گرفت و با نتیجه ۴۶ بر ۳۱ شکست خورد و عنوان چهارم را به دست آورد.
شاگران آزاده معینی در کوارتر اول با نتیجه ۹ بر ۷ به پیروزی رسیدند. در کوارتر دوم ۷ بر ۶ شکست خورد و در مجموع نیمه نخست بازی ۱۶ بر ۱۳ نتیجه را واگذار کرد.
در کوارتر سوم تیم ملی کشورمان عملکرد خوبی نداشت و ۱۸ بر ۶ شکست خورد تا اختلاف امتیاز بیشتر شود در کوارتر پایانی هم در امتیاز ۱۲ برابر شد تا در مجموع دو نیمه با امتیاز ۴۶ بر ۳۱ شکست خورد.
سمیه کهزاپور در نیمه دوم چهار خطا کرد و دیسکالیفه شد و از زمین بازی خارج شد. نانداسومب از تایلند با امتیازآورترین بازیکن مسابقه شد.
مسابقات بسکتبال با ویلچر بانوان به صورت دوره‌ای برگزار شد. تیم ملی ایران در مرحله گروهی برابر چین، ژاپن و تایلند شکست خورد و برابر لائوس و کامبوج پیروز شد تا در نهایت چین و ژاپن در فینال به مصاف هم بروند و تیم‌های ملی ایران و تایلند نیز به دیدار رده‌بندی راه یافتند.
تیم ملی کشورمان در دوره پیشین بازی‌های پاراآسیایی نیز برابر تایلند شکست خورد و عنوان سومی را از دست داد.
رقیه امیری، مهسا سعادت، فتانه پورآت، سمیه کهزادپور و زهرا حبیبی ترکیب اولیه تیم ملی ایران برابر تایلند بود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه