اخبار داغ

جوانمردی عضو کمیته ورزشکاران پارالمپیک آسیا شد؛

بازیهای پاراآسیایی هانگژو| هت تریک طلا در تیر و کمان/ قهرمانی والیبال نشسته؛ طلا به صاحبش رسید

بازیهای پاراآسیایی هانگژو| هت تریک طلا در تیر و کمان/ قهرمانی والیبال نشسته؛ طلا به صاحبش رسید
در بازیهای پاراآسیایی هانگژو ورزشکاران ایران در رشته های مختلف به میدان رفتند و صاحب مدالهای رنگارنگ شدند.

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی طی روزهای 30 مهر تا 6 آبان به میزبانی شهر هانگژو در کشور چین در حال برگزاری است.

کاروان اعزامی ایران به بازی های پاراآسیایی هانگژو با نام "فرزندان ایران" با ۲۱۰ ورزشکار (۱۲۸ ورزشکار مرد و ۸۲ ورزشکار زن) در ۱۶ رشته ورزشی مردان و ۱۱ رشته ورزشی زنان در این رویداد مهم آسیایی شرکت کرده است.

ورزشکاران ایران امروز در رشته های مختلف به میدان رفتند.

 

با اعلام کمیته پارالمپیک آسیا،؛

جوانمردی عضو کمیته ورزشکاران پارالمپیک آسیا شد

به نقل از وب‌سایت AaPC، پس از پایان رأی‌گیری در دهکده بازی‌های پاراآسیایی هانگژو و با اعلام نتایج انتخابات ورزشکاران، ساره جوانمردی ملی‌پوش پرافتخار پاراتیراندازی ایران، به عنوان یکی از از اعضای کمیته ورزشکاران پارالمپیک آسیا انتخاب شد.

بر این اساس ساره جوانمردی از ایران، همراه با نمایندگانی از امارات، ژاپن، چین تایپه، و چین پنج عضو اصلی این کمیته هستند که این 5 نفر پس از تشکیل جلسه یکی از اعضا را به عنوان رییس این کمیته انتخاب می‌کنند.

هیأت اجرایی کمیته پارالمپیک آسیا برای رعايت برابری جنسیتی و همچنین منطقه‌ای، احتمالا دو عضو دیگر را نيز به اعضای این کمیته اضافه می‌کند.

 

پارادوومیدانی؛ دوطلای خشورنگ در پرتاب وزنه و نیزه

 سامان پاکباز از ایران موفق به کسب مدال طلا در ماده پرتاب وزنه کلاس F ۱۲ بازی های پاراآسیایی هانگژو شد. پاکباز با پرتاب ۱۶ متر و ۱۵ سانتیمتر به این عنوان دست پیدا کرد. مدال نقره به نماینده ازبکستان با پرتاب ۱۵.۳۷ متر رسید و علی شمشیری از ایران در این ماده با پرتابی به میزان ۱۴.۱۴ متر به مدال برنز رسید. پاکباز رکورد بازی ها را نیز ارتقا بخشید. در این ماده چهار ورزشکار به رقابت با یکدیگر پرداختند.

بُندری در پرتاب نیزه طلا گرفت

عرفان بُندری در ماده پرتاب نیزه کلاس F۵۴ موفق به کسب مدال طلای چهارمین دوره بازی های پاراآسیایی شد. بُندری  با پرتابی به میزان ۲۸ متر و ۲۸ سانتیمتر به مدال طلا دست پیدا کرد. "پرادیپ کومار" از هند با پرتاب ۲۵ متر و ۹۴ سانتیمتر نقره گرفت و مدال برنز به "آبیشک چامولی" از هند با پرتاب ۲۵/۰۴ رسید. این دومین مدال طلای کاروان ایران در روز جمعه به حساب می آید. پیش از این سامان پاکباز در پرتاب وزنه به مدال طلا دست یافته بود.

نجیمی و ظریف به نقره و برنز دو ۴۰۰ متر دست یافتند

وحید علی نجیمی و امید ظریف به مدال های نقره و برنز دوی ۴۰۰ متر ماده T۱۳ چهارمین دوره بازی های پاراآسیایی رسیدند. علی نجیمی با زمان ۵۰/۰۳ ثانیه به عنوان نفر دوم از خط پایان گذشت. ظریف نیز با ۵۰/۷۹ سوم شد. جاکارین دامونی" از تایلند با زمان ۴۹/۵۱ به مدال طلا رسید. در این ماده 6 ورزشکار به رقابت با یکدیگر پرداختند.

مرادی به فینال دو ۴۰۰ متر صعود کرد

مهرداد مرادی از ایران به فینال ماده ۴۰۰ متر کلاس T12 چهارمین دوره بازی های پاراآسیایی صعود کرد. مرادی در رقابت با دو نمایده دیگر از کشورهای هند و کویت موفق شد در جایگاه نخست به کار خود پایان دهد. مرادی با زمان ۵۰/۴۷ ثانیه با اختلاف نسبت به نمایندگان هند و کویت اول شد.

دیدار فینال این ماده روز شنبه برگزار خواهد شد.

وجیهه هوشمند در پرتاب دیسک برنز گرفت
پارادوومیدانی کار بانوی ایران، وجیهه هوشمند، در ماده پرتاب دیسک  کلاس F64 به مدال برنز بازی های پاراآسیایی هانگژو دست پیدا کرد.
وی با پرتاب وزنه به میزان ۲۸ متر و ۹۲ سانتیمتر در جایگاه سوم به کار خود پایان داد.
"جوان یائو" از چین با ۴۰/۱۷ طلا گرفت و مدال نقره به "یوئه یانگ" از چین (۳۸.۳۷) رسید. در این ماده شش ورزشکار حضور داشتند.

داودعلی قاسمی در دوی ۴۰۰ متر چهارم شد
پارادوومیدانی کار ۴۰۰ متر ایران داود علی قاسمی با قرار گرفتن در جایگاه چهارم ماده T۴۷ به کار خود پایان داد و به دیدار فینال بازی های پاراآسیایی که فردا برگزار می شود صعود کرد.
"یودای سوزوکی" از ژاپن با زمان ۴۹ ثانیه و ۵۴ صدم ثانیه اول شد و دوندگان سریلانکا و ازبکستان با زمان های ۵۰/۷۶ و ۵۰/۹۰ به کار خود پایان دادند.
قاسمی با ثبت زمان۵۳ ثانیه و ۹۶ صدم ثانیه چهارم شد.

هادی کائیدی در پرتاب وزنه نقره ای شد
پارادوومیدانی کار ایران، هادی کائیدی، موفق شد در ماده پرتاب وزنه F34 به مدال نقره بازی های پاراآسیایی هانگژو دست پیدا کند. وی با پرتاب وزنه به میزان ۱۱/۰۴ متر در جایگاه دوم به کار خود پایان داد.
"زیدان هیندی احمد سامر" از اردن با پرتاب ۱۱/۹۳ طلا گرفت و مدال برنز به پرتابگر قطری "عبدالقادر فیقی"  با پرتاب ۱۰ متر و ۳۸ سانتیمتر رسید.
در این ماده پنج ورزشکار حضور داشتند. سعید افروز با ثبت پرتاب ۱۰/۳۶ چهارم شد. افروز روز گذشته در پرتاب نیزه کلاس F۳۳/۳۴ موفق به کسب مدال طلا شده بود.

کرمانی و سلطانی در ماده پرتاب نیزه چهارم و پنجم شدند
نمایندگان ایران در بخش پرتاب نیزه کلاس F۳۴ بازی های پاراآسیایی هانگژو، چهارم و پنجم شدند. مریم سلطانی با پرتاب ۱۵/۷۵  چهارم شد و هموطن وی فائزه کرمانی با پرتابی به میزان ۱۴/۸۹ پنجم شد. مدال های طلا، نقره و برنز به نمایندگان چین رسید. در این ماده هفت ورزشکار حضور داشتند.

عبدی در پرتاب دیسک F۱۱ از کسب مدال بازماند
خدیجه عبدی، پرتابگر دیسک کلاس F۱۱، در چهارمین دوره بازی های پاراآسیایی که در هانگژو در حال برگزاری است، موفق به کسب مدال نشد.
در این ماده "ژانگ لیانگمین" از چین با پرتاب ۴۰/۱۲ اول شد و هموطن وی "انهوی ژو" با ۳۹/۷۷ به مدال نقره رسید. مدال برنز به پرتابگر ازبکستان با پرتاب ۲۷/۰۸ رسید. عبدی هم با پرتابی به میزان ۲۷/۰۵ چهارم شد. در این کلاس هفت ورزشکار به رقابت پرداختند.

وجیهه هوشمند در پرتاب دیسک برنز گرفت
دوومیدانی کار بانوی ایران، وجیهه هوشمند، در ماده پرتاب دیسک  کلاس F64 به مدال برنز بازی های پاراآسیایی هانگژو دست پیدا کرد. وی با پرتاب وزنه به میزان ۲۸ متر و ۹۲ سانتیمتر در جایگاه سوم به کار خود پایان داد.
"جوان یائو" از چین با ۴۰/۱۷ طلا گرفت و مدال نقره به "یوئه یانگ" از چین (۳۸.۳۷) رسید. در این ماده شش ورزشکار حضور داشتند.

علت دیسکالیفه شدن هاجر صفرزاده از زبان سرپرست تیم
هاجر صفرزاده به دلیل تخلف در دوی ۴۰۰ متر بانوان کلاس T12، از مرحله فینال کنار گذاشته شد.
صفرزاده در دسته ۲ با ثبت زمان ۵۷ ثانیه و ۷۳ صدم ثانیه، در جایگاه نخست قرار گرفت و رکورد بازی های آسیایی را بهبود بخشید اما با اعتراض رقبا مشخص شد که پای این دونده در طول مسابقه از خط خارج شده است.
علی اصغر هادی زاده این موضوع را تایید کرد و عنوان کرد که تصاویر بازبینی شده را هم از نظر گذرانده اند. مرحله فینال فردا برگزار می شود.

 

پاراتیر و کمان؛ تیر  علی سینا منشازاده نعمتی و رحیمی به سیبل طلایی

ملی پوش تیراندازی با کمان ایران به دیدار فینال مسابقات کامپوند این رشته در چهارمین دوره بازیهای پاراآسیایی راه یافت. مرحله نیمه نهایی رقابتهای تیراندازی با کمان چهارمین دوره بازیهای پاراآسیایی در بخش کامپوند امروز جمعه در سایت تیراندازی مجموعه ورزشی فویانگ شهر هانگژو برگزار شد و طی آن علی سینا منشازاده به مصاف حریفی از اندونزی رفت. در پایان این مسابقه که بسیار نزدیک و مهیج دنبال شد، کار دو ورزشکار پس از تساوی در عدد ۱۴۵ به تیر طلایی کشیده شد که طی آن منشازاده از حریفش بهتر عمل کرد و با زدن تیر ۱۰ امتیازی برنده این مسابقه شد و به فینال راه یافت.

ملی پوش پاراتیراندازی با کمان ایران به مدال طلای مسابقات کامپوند این رشته در چهارمین دوره بازیهای پاراآسیایی دست یافت. دیدار فینال رقابتهای تیراندازی با کمان چهارمین دوره بازیهای پاراآسیایی در بخش کامپوند امروز جمعه در سایت تیراندازی مجموعه ورزشی فویانگ شهر هانگژو برگزار شد و طی آن علی سینا منشازاده به مصاف حریفی از هند رفت. در پایان این مسابقه که مثل دو دیدار گذشته این ملی پوش ایران بسیار نزدیک و مهیج دنبال شد، کار دو ورزشکار پس از تساوی در امتیاز ۱۴۴ به تیر طلایی کشیده شد که طی آن منشازاده از حریفش بهتر عمل کرد و با زدن تیر ۱۰ امتیازی برنده این مسابقه شد و مدال طلا را بر گردن آویخت.

زهرا نعمتی طلا را از چنگ حریف چینی درآورد

ملی پوش پاراتیراندازی با کمان ایران با پیروزی برابر حریفی از چین به مدال طلای ریکرو انفرادب زنان در چهارمین دوره بازیهای پاراآسیایی دست پیدا کرد.

دیدار فینال مسابقات پاراتیراندازی با کمان چهارمین دوره بازیهای پاراآسیایی در بخش ریکرو انفرادی زنان، امروز جمعه بین زهرا نعمتی و حریف چینی در سایت تیراندازی مجموع ورزشی فویانگ برگزار شد.

در این دیدار مهیج که حریف چینی از حمایت تماشاگران برخوردار بود، نعمتی توانست مدال طلا را از چنگ رقیب دربیاورد و با پیروزی ۲۶ بر ۲۵ به مدال طلا دست پیدا کند.

نعمتی در شرایطی گام در دیدار فینال گذاشت که در مسابقه نیمه نهایی به راحتی حریفی از هند را شکست داده بود.

غلامرضا رحیمی یک طلای دیگر به ورزش ایران هدیه کرد
عضو تیم ملی پاراتیراندازی با کمان ایران با پیروزی برابر حریف ژاپنی یک مدال طلای دیگر به کاروان «فرزندان ایران» هدیه داد.
فینال رقابت های پاراتیراندازی با کمان بخش ریکرو مردان عصر امروز جمعه بین غلامرضا رحیمی و حریف ژاپنی در سایت تیراندازی مجموعه ورزشی فویانگ شهر هانگژو برگزار شد و طی آن ملی پوش ایران طلایی شد.
در این دیدار جذاب و تماشایی دو تیرانداز با تساوی ۵ به ۵ به تیر طلایی رفتند که در این بخش غلامرضا رحیمی بهتر عمل کرد و برنده این مسابقه شد و مدال طلا را از آن خود کرد.

 

پاراشنا؛ صعود شناگران ایران به فینال

ضیغمی‌نژاد و ایزدیار به فینال ماده ۱۰۰ متر پروانه صعود کردند

ملی پوشان پاراشنا ایران به مرحله فینال ماده ۱۰۰ متر شنای پروانه رقابتهای این رشته در چهارمین دوره بازیهای پاراآسیایی هانگژو صعود کردند. رقابتهای پاراشنا چهارمین دوره بازیهای پاراآسیایی صبح امروز جمعه پیگیری شد و طی آن سینا ضیغمی‌نژاد و شاهین ایزدیار در ماده ۱۰۰ متر شنای پروانه در کلاس S۱۰ به آب زدند.

در پایان دور مقدماتی ضیغمی‌نژاد با رکورد ۱:۱۰.۰۳ توانست به عنوان نفر پنجم به فینال صعود کند.

ایزدیار نیز با رکورد ۱:۱۰.۰۳ توانست در جایگاه ششم قرار بگیرد تا او نیز به فینال راه کرده باشد.

صعود کریمی به دو فینال ۵۰ و ۱۰۰ متر آزاد

شناگر کشورمان موفق شد به دو فینال ماده‌های ۵۰ و ۱۰۰ متر مسابقات پاراشنا بازی‌های پاراآسیایی هانگژو راه پیدا کند.  در آخرین روز از مسابقات پاراشنای بازی‌های پاراآسیایی هانگژو، محمدحسین کریمی شناگر کشورمان در دو مرحله مقدماتی در ماده‌های ۱۰۰ متر آزاد و ۵۰ متر آزاد به آب زد. او در ماده ۱۰۰ متر آزاد کلاس S۱۲ موفق شد با رکورد ۱:۰۱.۰۷ به عنوان نفر چهارم راهی رقابت فینال شود.

کریمی در ادامه، در رقابت ماده ۵۰ متر آزاد کلاس S۱۳ شرکت کرد و توانست با رکورد ۲۷.۶۸ به عنوان نفر هشتم، به فینال برسد‌.

صعود شناگران جوان ایران به فینال پاراشنای ۱۰۰ متر کرال پشت

در ادامه مسابقات پاراشنای بازی‌های پاراآسیایی هانگژو، ابوالفضل نگارستانی و ابوالفضل ظریف‌پور دو شناگر جوان کشورمان در مرحله مقدماتی ماده ۱۰۰ متر کرال پشت کلاس S۱۰ شرکت کردند. نگارستانی در این رقابت در گروه اول قرار داشت و توانست با رکورد ۱:۰۸.۶۵ به عنوان نفر دوم لیست نهایی، راهی فینال این ماده شود. ظریف‌پور شناگر ۱۶ ساله کشورمان نیز در گروه دوم موفق شد با رکورد ۱:۱۰.۳۷ در مکان سوم لیست نهایی قرار گرفته و خودش را به فینال برساند.

دست شناگران ایرانی از مدال بازماند
شناگران کشورمان در فینال ماده ۱۰۰ متر پروانه بازی‌های پاراآسیایی هانگژو نتوانستند به مدال برساند. در آخرین روز از مسابقات پاراشنای بازی‌های پاراآسیایی هانگژو، فینال ماده ۱۰۰ متر شنای پروانه کلاس S۱۰ برگزار شد که در پایان سینا ضیغمی‌نژاد و شاهین ایزدیار موفق به کسب مدال نشدند.
ضیغمی‌نژاد که پیش از سه طلای این بازی‌ها را به دست آورده بود، در این رقابت با ثبت زمان ۱:۰۵.۵۴ چهارم شد و ایزدیار نیز با ثبت زمان ۱:۰۸.۶۶ رده هفتم را به دست آورد.

2 برنز دیگر به نام تیم پاراشنا ثبت شد
شناگران کشورمان در فینال ماده ۱۰۰ متر کرال پشت و ۱۰۰ متر آزاد بازی‌های پاراآسیایی هانگژو به دو مدال برنز دست یافتند.
در ادامه مسابقات پاراشنای بازی‌های پاراآسیایی هانگژو، فینال ماده ۱۰۰ متر شنای کرال پشت کلاس S9 با حضور ابوالفضل نگارستانی و ابوالفضل ظریف‌پور و فینال ۱۰۰ متر آزاد کلاس S12 با حضور محمدحسین کریمی برگزار شد.
در این رقابت نگارستانی با ثبت زمان ۱:۰۹.۰۰ توانست رده سوم را از آن خود کرده و به مدال برنز برسد. ظریف‌پور نیز با ثبت زمان ۱:۰۹.۲۷ در مکان چهارم ایستاد.
در ماده ۱۰۰ متر آزاد کلاس S12 نیز محمد حسین کریمی با ثبت زمان ۵۹.۱۷ در رده سوم ایستاد و به دومین برنز خود رسید.

پاراوزنه برداری؛ طلای ارزشمند غریب شاهی با رکوردشکنی/ رضی به مدال برنز رسید

در روز پنجم از چهارمین دوره بازی های پاراآسیایی هانگژو و در رقابت های پاراوزنه برداری، در  وزن ۱۰۷- کیلوگرم، علی اکبر غریب شاهی و سامان رضی به روی تخته رفتند که سهم این ۲ وزنه بردار کشورمان یک مدال طلا برای غریب شاهی همراه با رکورد شکنی و یک مدال برنز برای رضی بود.

غریب شاهی موفق شد در اولین حرکت وزنه ۲۴۳ کیلوگرم را مهار کند. در حرکت دوم، وی وزنه ۲۴۷ کیلوگرم را نتوانست مهار کند. در حرکت سوم غریب شاهی وزنه ۲۵۱ کیلوگرم را درخواست داد و موفق به مهار آن شد تا به مدال طلا برسد و رکورد بازی های پاراآسیایی را بشکند. غریب شاهی برای شکستن رکورد جهان با وزنه ۲۵۵ اقدام کرد اما موفق به مهار این وزنه نشد.

سامان رضی نیز وزنه ۲۲۰ را در حرکت اول ثبت کرد. وی در حرکت دوم وزنه ۲۲۵ را ثبت کرد. رضی در حرکت سوم وزنه 235 کیلوگرم را مهار کرد و موفق به کسب مدال برنز شد.

صلحی پور در دسته ۹۷ کیلوگرم به مدال نرسید
در روز  پنجم از چهارمین دوره بازی های پاراآسیایی هانگژو و در رقابت های پاراوزنه برداری، در وزن منفی ۹۷ کیلوگرم، سید حامد صلحی پور بر روی تخته حاضر شد و در نهایت نتوانست به مدال برسد.
پاراوزنه بردار ایران در حرکت اول خود وزنه ۲۱۷ کیلوگرم را نتوانست مهار کند.
وی در حرکت دوم بار دیگر شانس خود را برای مهار وزنه ۲۱۷ کیلوگرم امتحان کرد که ناکام بود.
صلحی پور و مربیانش درخواست دیگری برای حرکت سوم نکردند تا درنهایت وی از کسب مدال بازبماند.
در این وزن پاراوزنه بردار چینی، ازبک و مالزی اول تا سوم شدند.
پیش از این امروز، علی اکبر غریب شاهی و سامان رضی در وزن منفی ۱۰۷ کیلوگرم به ترتیب به دو مدال طلا و برنز دست یافتند.

 

بسکتبال با ویلچر؛ تیم مردان با غلبه بر میزبان سوم شد

تیم ملی بسکتبال با ویلچر مردان کشورمان به عنوان سوم و مدال برنز بازی‌های پاراآسیایی هانگژو دست یافت‌. تیم ملی مردان بسکتبال با ویلچر ایران که در نیمه نهایی جدالی نزدیک و پایاپای را به ژاپن واگذار کرد تا در عین شایستگی از حضور در فینال باز بماند، صبح امروز در دیدار رده بندی برابر چین میزبان صف آرایی کرد. این مسابقه در پایان با نتیجه ۷۹-۳۵ به اتمام رسید تا ایران مثل دور مقدماتی یک بار دیگر با اقتدار میزبان را مغلوب کند.

در دور مقدماتی تیم کشورمان چین را با نتیجه ۷۲-۴۲ شکست داده بود.

 

والیبال نشسته؛ طلای ناب تیم مردان؛ قهرمانی به صاحبش رسید

تیم ملی والیبال نشسته مردان ایران مقتدرانه به مقام قهرمانی بازی‌های پاراآسیایی هانگژو دست یافت و صاحب مدال طلا شد.

فینال مسابقات والیبال نشسته مردان در بازی‌های پاراآسیایی در سالن «لین پینگ اسپرت سنتر» شهر هانگژو برگزار شد.

در این دیدار تیم‌های ایران و قزاقستان به مصاف هم رفتند که تیم ایران با ارائه یک نمایش خوب و عملکردی مقتدرانه، موفق شد حریف خود را ۳ بر صفر مغلوب کند و مدال طلای این دوره از بازی‌ها را به خود اختصاص بدهد.

شاگردان هادی رضایی در این دیدار با نتایج ۲۵ بر ۱۴، ۲۵ بر ۱۶ و ۲۵ بر ۱۸ پیروز شدند و سکوی قهرمانی را از آن خود کردند.

تیم ایران که قزاقستان را در مرحله گروهی نیز شکست داده بود، در این مسابقات حتی یک ست هم به حریفان نداد و همچون همیشه، با اقتدار به مقام قهرمانی رسید.

ادای احترام ملی‌پوشان به مادر و فرزند شهید حمیدرضا الداغی
اعضای تیم ملی والیبال نشسته پس از قهرمانی در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو، به مادر و فرزند شهید الداغی ادای احترام کردند.
اعضای تیم ملی والیبال نشسته مردان ایران پس از کسب مدال طلا در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو، در حضور غفور کارگری رئیس کمیته ملی پارالمپیک ، به شاهنده گرامی مادر شهید حمیدرضا الداغی و نیز فررندش با اهدای گل ادای احترام کردند.
اعضای این تیم در حالی که پیراهن منقش به تصویر این شهید را بر تن کرده بودند، با شاهنده گرامی مادر شهید و آوا الداغی فرزند شهید که سرپرست معنوی کاروان فرزندان ایران در بازی های پاراآسیایی هانگژو نیز هست، عکس یادبود گرفتند.

مدال نقره برای تیم زنان ایران

تیم ملی والیبال نشسته زنان ایران به مدال نقره بازی‌های پاراآسیایی هانگژو دست یافت. در روز پایانی مسابقات والیبال نشسته در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو، صبح امروز تیم زنان ایران مقابل تایلند به میدان رفت و با پیروزی ۳ بر صفر مقابل این حریف، به مقام نایب قهرمانی و مدال نقره در بازی‌ها رسید. تیم کشورمان در این رقابت با نتایج ۲۵ بر ۱۱، ۲۵ بر ۱۰ و ۲۵ بر ۷ از سد تایلند گذشت و مدال نقره را برای کاروان ایران به ارمغان آورد.

مسابقات والیبال نشسته زنان با حضور ایران، کره جنوبی، ژاپن، چین، تایلند و مغولستان به صورت دوره‌ای برگزار شد و تیم ایران با ۴ برد و تنها یک شکست مقابل چین ، با ۱۲ امتیاز در رده دوم ایستاد.

 

گلبال؛ پایان کار مردان ایران با مدال برنز

تیم ملی گلبال مردان ایران در دیدار رده‌بندی با شکست کره به مدال برنز بازی‌های پاراآسیایی رسید. تیم ملی گلبال مردان ایران صبح امروز در دیدار رده‌بندی بازی‌های پاراآسیایی هانگژو برابر کره جنوبی با نتیجه ۷ بر ۳ پیروز شدند و به مدال برنز دست یافتند.

تیم ایران پیش از این در مرحله گروهی مقابل ژاپن شکست خورده اما برابر عراق و قطر به پیروزی رسیده و راهی نیمه نهایی شده بود. آنها در نیمه نهایی با پذیرش شکست مقابل چین میزبان از رسیدن به فینال بازمانده بودند.

تیم ملی گلبال مردان ایران با ترکیب خلیل شهریاری نسب، میلاد سوری، مهدی عباسی، مصطفی شهبازی، حسن جعفری و نعمت سرافراز در این بازی ها حضور دارد. بهمن دوستی به عنوان سرمربی، محمد کرم کولیوند مربی و محمدرضا مظلومی سرپرستی تیم را برعهده داشتند.

تیم ملی گلبال ایران در دور پیشین بازی های پاراآسیایی موفق به کسب عنوان قهرمانی و نشان طلا شده بود.

 

پاراتیراندازی؛ خدابخشی به فینال نرسید

ملی پوش پاراتیراندازی ایران با قرار گرفتن در رده هجدهم مرحله مقدماتی از دور مسابقات این رشته در چهارمین دوره بازیهای پاراآسیایی کنار رفت. مسابقات پاراتیراندازی چهارمین دوره بازیهای پاراآسیایی در تفنگ مختلط ۱۰ متر Sh2 امروز جمعه در سالن تیراندازی مجموعه ورزشی فویانگ شهر هانگژو برگزار شد و طی آن معصومه خدابخشی به رقابت با ۲۰ حریف خود پرداخت.

در پایان این مسابقه خدابخشی با ثبت امتیاز ۶۲۸/۶ عنوان هجدهم را کسب کرد و از راهیابی به فینال بازماند. تیراندازان تایلند، کره جنوبی، ژاپن، چین و هند به مرحله فینال راه پیدا کردند.

رقیه شجاعی به فینال تفنگ ۵۰ متر رسید
ملی پوش پاراتیراندازی ایران به دیدار فینال این رشته در ماده تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت راه یافت.
رقابتهای پاراتیراندازی چهارمین دوره بازیهای پاراآسیایی امروز جمعه در سالن تیراندازی ورزشگاه فویانگ برگزار شد و طی آن رقیه شجاعی در ماده تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت Sh1 به مصاف رقیبانی از تایلند، کره، هند و چین رفت.
شجاعی در پایان این مسابقه با امتیاز ۴۱-۱۱۲۷ عنوان پنجم را کسب کرد و به مرحله فینال راه یافت.
در این ماده همچنین ورزشکارانی از تایلند، کره، چین و هند به مرحله فینال راه یافتند.

شجاعی در تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت ششم شد
ملی پوش پاراتیراندازی کشورمان در رقابت های تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت sh1 عنوان ششم را کسب کرد.
فینال رقابت های پاراتیراندازی در ماده تفنگ سه وضعیت ۵۰ متر sh1 با رقابت رقیه شجاعی با تیراندازان از کره جنوبی، چین، هند و تایلند برگزار شد که در پایان رقیه شجاعی با کسب ۴۰۲.۷ امتیاز عنوان ششم را کسب کرد.
دو ورزشکار چین و ورزشکار کره جنوبی عناوین اول تا سوم را کسب کردند.
در رقابت های تفنگ ۱۰ متر مختلط sh1 هم معصومه خدابخشی مسابقه داد و عنوان چهار هم را به دست آورد.

پاراتنیس روی میز ؛ پایان کار پینگ پنگ بازان با 2 برنز/ تیم دوبل به فینال نرسید

با برگزاری رقابت های روز دوم مسابقات دوبل پاراتنیس روی میز بازی‌های پاراآسیایی هانگژو، نمایندگان کشورمان به مدال برنز دست پیدا کردند.

حسن جانفشان و مهدی رضاپور امروز در نیمه نهایی رقابت‌‌های دوبل و در کلاس MD4 مرحله نیمه نهایی در سه ست متوالی (۱۱بر۹، ۱۱بر۲ و ۱۱بر ۶) نتیجه را به تایلند واگذار کردند.

جانفشان پیش از نیز در بخش انفرادی کلاس ۲ این بازی ها موفق به کسب مدال برنز شده بود.

 

شطرنج نابینایان؛  ۲۸ برد برای شطرنج بازان ایران در 4 دور بخش سرعت

شطرنج بازان ایران در مسابقات امروز بازی‌های پاراآسیایی که در بخش سریع برگزار شد، به ۲۸ برد، ۱۲ مساوی و ۲۷ باخت رسیدند.
ملی پوشان شطرنج ایران در بخش سرعت و در کلاس‌های مختلف پشت میز نشستند و مسابقات خود در دورهای سوم، چهارم، پنجم و ششم را برگزار کردند.
در این چهار دور مسابقه، نمایندگان کشورمان به ۲۸ برد، ۱۲ مساوی و ۲۷ باخت دست یافتند.
دور هفتم و پایانی این مسابقات صبح فردا برگزار می‌شود تا پس از آن، رتبه شطرنج بازان کشورمان در این بازی ها مشخص شود.

 

فوتبال نابینایان؛ پیروزی  مقابل چین

 تیم ملی فوتبال نابینایان ایران در آخرین بازی مرحله گروهی به مصاف چین رفت و این تیم را شکست داد. دو تیم ایران و چین در فاصله یک روز مانده تا فینال با هم روبرو شدند که این بازی با نتیجه یک بر صفر به سود ایران به پایان رسید.
صعود این دو تیم به فینال در پایان رقابت‌های روز پنجشنبه مشخص شده بود و این بازی حکم بازی تدارکاتی را برای هر دو تیم داشت؛ چراکه چین و ایران باید فردا در فینال بازی‌های پاراآسیایی هانگژو به مصاف هم بروند.
تیم ملی ایران با پیروزی در این دیدار برای نایب قهرمان جهان خط و نشان کشید.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه