اخبار داغ

کاروان تاریخ را نوشت؛

بازی‌های پاراآسیایی هانگ‌ژو| سیل مدال در روز پایانی؛ برای اولین بار «دوم» شدیم!

بازی‌های پاراآسیایی هانگ‌ژو| سیل مدال در روز پایانی؛ برای اولین بار «دوم» شدیم!
در بازی‌های پاراآسیایی هانگ‌ژو ورزشکاران ایران در رشته های مختلف به میدان رفتند و صاحب مدال‌های رنگارنگ شدند.

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ چهارمین دوره بازی‌های پاراآسیایی طی روزهای 30 مهر تا 6 آبان به میزبانی شهر هانگژو در کشور چین برگزار شد و امروز پایان یافت. کاروان اعزامی ایران به بازی های پاراآسیایی هانگژو با نام "فرزندان ایران" با ۲۱۰ ورزشکار (۱۲۸ ورزشکار مرد و ۸۲ ورزشکار زن) در ۱۶ رشته ورزشی مردان و ۱۱ رشته ورزشی زنان در این رویداد مهم آسیایی شرکت کرده است.

ورزشکاران ایران امروز در روز پایانی بازی‌ها در رشته های مختلف به میدان رفتند و خوش درخشیدند. در پایان بازی‌های پاراآسیایی، کاروان ایران با کسب ۴۴ مدال طلا، ۴۶ نقره و ۴۱ برنز و مجموع ۱۳۱ مدال بعد از چین در مکان دوم قرار گرفت. ژاپن هم با ۴۲ مدال طلا در جایگاه سوم قرار گرفت. ایران در دورۀ قبل با ۵۱ طلا، ۴۲ نقره و ۴۲ برنز و مجموع ۱۳۵ مدال در مکان چهارم ایستاده بود.

پاراوزنه‌برداری؛ روزبهانی برنز گرفت، یاد سیامند زنده ماند

نیکو روزبهانی نماینده ایران با مهار وزنه ۱۲۶ کیلوگرمی موفق شد در جایگاه سوم دسته ۸۶+ کیلوگرم بانوان بایستد. وزنه بردار چین "ژوئمی دنگ" با مهار وزنه ۱۵۳ کیلوگرمی در جایگاه نخست ایستاد. "سیریانتی" از اندونزی با ۱۳۰ کیلوگرم به مدال نقره رسید.

مدال های طلا و نقره دسته فوق سنگین پاراوزنه برداری چهارمین دوره بازی های پاراآسیایی به نمایندگان ایران رسید. احمد امین‌زاده در دسته ۱۰۷+ کیلوگرم با مهار وزنه ۲۶۶ کیلوگرم به عنوان قهرمانی رسید. مهدی صیادی هم با مهار وزنه ۲۴۴ کیلوگرمی، نقره ای شد.

پاراتیراندازی با کمان؛ سومی زندی در W۱

محمدرضا زندی در نیمه‌نهایی مسابقات پارا تیراندازی با کمان و در ماده W۱، مقابل کمانداری از چین با نتیجه ۱۳۷ بر ۱۳۶ شکست خورد و از صعود به فینال بازماند. وی در دیدار رده‌بندی به مصاف نماینده ژاپن می‌رود. وی در دیدار رده بندی به مصاف نماینده ژاپن رفت و با نتیجه ۱۳۶ بر ۱۳۰ به پیروزی رسید و مدال برنز این رقابت‌ها را از آن خود کرد.

پارادوومیدانی؛ این مدال‌ها تمام شدنی نیست!

پرتاب نیزه مردان در کلاس F۵۵ به میزبانی ورزشگاه هوانگ لونگ به عنوان محل برگزاری مسابقات پارادوومیدانی انجام شد. در این رقابت حامد امیری و ظفر ذاکر از ایران حضور داشتند و با ۷ ورزشکار دیگر به رقابت پرداختند. ظفر ذاکر که پیش از این یک مدال نقره در پرتاب وزنه کسب کرده بود، با حدنصاب ۳۳.۵۸ متر به عنوان بهترین رکورد شخصی اش به مقام نایب قهرمانی رسید و یک مدال نقره دیگر برای کاروان ایران کسب کرد. حامد امیری به عنوان دارنده ۲ طلا و نقره در پارالمپیک‌های ۲۰۲۰ توکیو و ۲۰۱۶ ریو، در مسابقه امروز با رکورد ۲۸.۸۳ متر به مقام پنجم بسنده کرد و از کسب مدال باز ماند.

داوودعلی قاسمی از کسب مدال در مسابقه دوی ۴۰۰ متر مردان در کلاس T۴۷ باز ماند. در فینال که صبح امروز در ورزشگاه هوانگ لونگ شهر هانگژو برگزار شد، داوودعلی قاسمی با هفت حریف از کشورهای فیلیپین، اندونزی (۲ نفر)، سریلانکا، هند (۲ نفر)، قزاقستان مسابقه داد. قاسمی در این رقابت زمان ۵۲.۳۳ ثانیه را ثبت کرد و در شرایطی که بهترین عملکرد شخصی اش را بر ما گذاشت، به مقام پنجم رسید.

فینال مسابقه دوی ۴۰۰ متر مردان در کلاس T۱۲ در حالی برگزار شد که مهرداد ملی‌پوش کشورمان در آن حضور داشت. مرادی که در روزهای گذشته یک مدال طلا نیز کسب کرده بود، در مسابقه امروز با زمان ۴۹.۶۰ ثانیه زودتر از سایر دونده‌ها از خط پایان عبور کرد و قهرمان شد و مدال طلا کسب کرد.

فاطمه امیرزادگانی یکی از ملی‌پوشان تیم پارادوومیدانی بود که در روز پایانی بازی‌های پاراآسیایی هانگژو ، با حریفانش در ماده دوی ۴۰۰ متر کلاس T۱۲ رقابت کرد. او در این مسابقه با ثبت زمان ۵۹.۸۸ ثانیه که بهترین عملکرد شخصی‌اش نیز بود، به مقام قهرمانی دست یافت و مدال طلا را به خود اختصاص داد.

پاراشطرنج؛ مدال‌ها برای ماست!

شطرنج بازان کشورمان در روز پایانی ۲ طلا، ۴ نقره و ۲ برنز در بخش سرعت کسب کردند. دور هفتم و پایانی مسابقات شطرنج در بخش سرعت برگزار و جایگاه ورزشکاران و تیم‌ها مشخص شد. در بخش تیمی بانوان و در کلاس VI-B۱، تیم کشورمان صاحب مدال طلا شد. در بخش تیمی مردان و در کلاس VI-B۱، تیم ایران به مدال نقره رسید.

در بخش تیمی مردان کلاس PI، تیم ایران به مدال نقره دست یافت. در انفرادی بانوان و در کلاس VI-B۲/B۳، عاطفه نقوی به مدال برنز بسنده کرد. در انفرادی بانوان کلاس VI-B۱، ملیحه صفایی طلا گرفت و لیلا زارع زاده به مدال برنز رسید. در انفرادی مردان و در کلاس PI، ابوالفضل کاظمیان صاحب مدال نقره شد. در بخش تیمی مردان کلاس VI-B۲/B۳، تیم کشورمان به مدال نقره رسید.

فوتبال نابینایان؛ نایب‌قهرمانی ایران در فینال

تیم فوتبال نابینایان و کم بینایان در فینال بازی‌های پاراآسیایی به مصاف چین رفت. این دیدار در وقت‌ قانونی با تساوی بدون گل خاتمه یافت و در ضربات پنالتی، تیم ایران با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد و به مدال نقره رسید.

 

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه