اخبار داغ

برگزاری نشست خبری تیم اعزامی هاکی روی یخ زنان به کاپ توسعه جهانی؛

صدقی: ٩ تيم ملی داريم و چشم انداز ما المپیک ۲۰۳۰ است/ نظریان: یک چراغ پرنور روشن شد

صدقی: ٩ تيم ملی داريم و چشم انداز ما  المپیک ۲۰۳۰ است/ نظریان: یک چراغ پرنور روشن شد
نشست خبری تیم اعزامی هاکی روی یخ زنان ایران به کاپ توسعه جهانی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نشست خبری تیم اعزامی هاکی روی یخ زنان ایران به کاپ توسعه جهانی ۲۰۲۳ - لهستان، در سالن تماشاخانه مجموعه ایران‌مال با حضور عباس نظریان، کاوه صدقی، اعظم سنایی، الهام مدیردهقان و حامی مالی برنامه (زرین‌رویا) برگزار شد.

نظریان: یک چراغ پرنور برای ورزش‌های زمستانی روشن شده

عباس نظریان رئیس فدراسیون اسکی و ورزش‌های زمستانی در این نشست اظهار داشت: روز خوبی برای ورزش‌های زمستانی به ویژه هاکی روی یخ است. در این یک سال که هاکی روی یخ زیرمجموعه فدراسیون شده، این اتفاق موجب شده اتفاقات خوبی رخ بدهد و پرچم مقدس ایران در میادین بین‌المللی به اهتزاز دربیاید. می خواهم از زحماتی که در مسیر پیشرفت این رشته کشیده می‌شود، تشکر می‌کنم.

وی افزود: دوره‌های مربیگری خوبی در این مدت برگزار شد و می‌توان گفت که امروز یک چراغ پرنور برای ورزش‌های زمستانی روشن شده. ما نمی توانیم بگوییم که در بازی‌های زمستانی عربستان پاسخگو نباشیم. ما دیگر این فرصت را نداریم که بگوییم هنوز به دنبال برف هستیم و ظرفیت سایر رشته‌ها غافل مانده‌ایم. در واقع باید به سایر رشته‌ها نیز توجه کنیم. در این مدتی که این فعالیت هاکی روی یخ استارت خورده، نشان داده شده که نسل جدید به دنبال نشان دادن استعدادهای خود در رشته‌های جدید هستند. شاید در بازی‌های زمستانی هاربین در چین نتوانیم نتیجه لازم را بگیریم، ولی برای بازی‌های زمستانی ریاض می‌توانیم حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشیم.

وی درباره موضوع تبدیل سالن ۱۲ هزار نفری آزادی به سالن یخ و استفاده از آن برای ورزش‌های زمستانی گفت: نگاه من از همان ابتدا به سال 2030 در این رشته بود و از همان روز اول به دنبال یک زیرساخت مناسب بودم تا از ظرفیت‌ ویژه المپیک زمستانی استفاده کنیم. ما همانطور که در برای المپیک تابستانی و بازی‌های آسیایی از 2 سال قبل ستاد مربوطه را تشکیل می دهیم، باید برای ورزش‌های زمستانی هم‌همبن کار را انجام بدهیم. به هر صورت از سال گذشته پیگیر سالن آزادی بودیم، چون ساختار کف آن مناسب رشته‌های زمستانی است و با یک بودجه می‌توان شرایط را فراهم آورد. ما حتی درخواست میزبانی سطح 3 (دیویژن ۳) را دادیم، ولی به دلیل نداشتن زیرساخت‌های استاندارد نتوانستیم میزبان شویم و بوسنی میزبانی را در اختیار گرفت. من درباره استفاده از سالن آزادی با هاشمی صحبت کردم و در حال تلاش هستیم که از این ظرفیت استفاده کنیم.

نظریان عنوان کرد: فدراسیون ها یک نهادی هستند که از دولت کمک می‌گیرند. ما خیلی محل تولید درآمد نداریم، چون زیرساخت خاصی نداریم و یک متر هم در اختیارمان نیست، در حالی که فدراسیون اسکی وابسته به برف و زمستان است. تجهیز و اعزام یک تیم در اینجا به اندازه چند تیم دیگر است. به هر حال حمایت‌ها در یک سال گذشته وجود داشته و 2 میلیارد از منابع دولتی وارد انجمن شده است.

صدقی: ٩ تيم ملی داريم و چشم انداز ما  المپیک ۲۰۳۰ است

كاوه صدقي در نشست خبري پيش از اعزام تيم ملي هاكی روی يخ زنان ايران به كاپ توسعه جهانی لهستان، اظهار داشت: قبل از اينكه وارد فدراسيون اسكی شويم، دوران پرچالش و پرحاشيه ای را پشت سر گذاشتيم اما با ورود به اين فدراسيون به آرامش رسيديم و اميدوارم اين آرامش ادامه داشته باشد.

رئيس انجمن هاكی روی يخ گفت: مسابقات هاكی روی يخ قهرماني زنان آسيا امسال در تايلند برگزار شد و دختران ما توانستند نايب قهرمان قاره كهن شوند. خبر خوش اين است كه سه روز پيش تصميم گيری شد تا تيم ملی هاکی روی يخ زنان به مسابقات هاكی روی يخ قهرمانی آسیا از چهارم تا ١٣ فروردين در قرقيزستان اعزام شوند.

وي یادآور شد: خوشبختانه مسابقات زنان ما پخش زنده خواهد داشت. يكماه است كه ويزاهای هاكی بازان ريجكت شد و خيلي سريع هم به ما گفتند ويزا نمي دهند. به سرعت به وزارت ورزش و جوانان رفتيم و كيومرث هاشمي با وزارت امور خارجه تماس گرفتند و بسيار برای اخذ ويزای هاكی بازان تلاش كردند و بايد از وزير ورزش و جوانان تشكر كنم. همچنين كميته ملی المپیک ايران به كميته المپیک لهستان نامه زد و در نهايت فدراسيون جهانی هاكی روی يخ عنوان كرد اگر به ايران ويزا ندهيد، ميزبانی به شما تعلق نمي گيرد و در نهايت با تلاش وزارت ورزش و جوانان، وزارت امور خارجه ايران و كميته ملی المپیک توانستيم ويزا بگيريم.

صدقي خاطرنشان كرد: حاميان مالی به ما گفتند برای ويزا چه كاري مي توانيم بكنيم و حتي گفتند اگر ويزا درست نشود، باز هم ما در كنار هاکی روی يخ زنان هستيم و هدفشان توانمندسازی زنان است و برد و باخت نيست.

وي گفت: ٩ تيم ملی داريم. ٥ رده مردان و ۴ رده زنان هستند و در کدام تیم ملی اردوی مستمر مانند هاکی روی یخ دارند و دلیل ان هم چشم انداز ما به المپیک ۲۰۳۰ است. تمامی اعضای تیم با اسکیت چرخ دار شروع کردند و الان در هاکی روی یخ بازی می کنند.

رئیس انجمن هاکی روی یخ اظهار داشت: لیگ برتر هاکی روی یخ در حال برگزاری با ۶ تیم زنان و ۷ تیم مردان است. امیدوارم دامن ما آلوده حاشیه علی باشگاه های قوی نشود اما امسال یک تیم روس به نام راشن پپرز در لیگ برتر ایران داریم و لیگ ما خصوصی می چرخد و هاکی بازان ما حقوق کمی دارند اما مطمئنم سرمایه گذاران بیشتری در گام بعدی کمک خواهند کرد.

وی گفت: رشته جدید زمستانی به نام کرلینگ داریم و هفته آینده این رشته را رونمایی می کنیم.

سنایی: نایب‌قهرمانی ما معجزه بود

اعظم سنایی، سرمربی و کاپیتان تیم ملی هاکی روی یخ زنان ایران نیز در این نشست خبری اظهار داشت: بدون حمایت رسانه‌ها، نمی‌توانستیم برای حق‌مان بجنگیم. تیم ما در مسابقات آسیایی که اولین حضور بین‌المللی ما هم بود که نتیجه خوبی هم گرفتیم. به غیر از خودمان با ۷ تیم که سابقه ۱۰ تا ۲۰ ساله در این رشته داشتند، رقابت کردیم. نتیجه این مسابقات چیزی غیر از معجزه نبوده. اتفاقی که در عرض ۳ سال به نایب‌قهرمانی منجر شود، به معجزه شباهت داشت. این افتخار خوب بود ولی بار سنگینی را روی دوش‌مان قرار داده. تلاش می‌کنیم چیزی که لایق تیم است را به حقیقت برسانیم.

وی افزود: بعد از مسابقات آسیایی ما فعالیت‌مان را ادامه دادیم و ۲۰ نفر نهایی هم طی یک ماه گذشته انتخاب شده‌اند. روزی ۳ بار و هر روز تمرین کرده‌ایم، تیمی مشتمل بر همان ترکیب نایب‌قهرمان آسیا هستیم و البته نفرات جدیدی هم داریم. بازیکنان مستعدی داریم که می‌توانند با هم رقابت کنند. بین ۵ تا ۶ بازیکن زیر ۲۰ سال داریم که این یعنی یک نسل قوی پشت تیم ماست. وضعیت‌مان بسیار خوب است و همه توان‌مان را گذاشته‌ایم.

سنایی درباره مسابقات جهانی گفت: همیشه دغدغه‌های زیادی داشتیم. وظیفه‌ام باید بازیکنی می‌بود اما هیچ سفری بدون دغدغه نداشتیم. این اعزام ما واقعاً خوشحال کننده است. قول می‌دهیم تمام توان‌مان را بگذاریم و بهترین نتیجه را برای جبران گوشه‌ای از زحمات کسب کنیم.

وی درباره میانگین سنی تیم ملی بیان داشت: من بزرگ‌ترین عضو این تیم با ۳۴ سال سن هستم و سارینا خسروی با ۱۶ سال سن کوچک‌ترین. میانگین سنی ما ۲۵ سال است و این تیم هم ورودی دارد و هم خروجی. از نسل من، فقط من مانده‌ام. نه می‌توانم بگویم آخرین دورم است و نه می‌توانم بگویم ادامه دارد. بازیکن بهتر می‌تواند جای بازیکن دیگر را بگیرد و جای من را گرفتن راحت است. این موضوع به‌خوبی مدیریت می‌شود. از ابتدای تابستان در تمام رده‌های سنی تیم‌های ملی تشکیل دادیم و تمرین کردیم. بچه‌ها را از هر رده سنی مانیتور می‌کنیم و بازیکنان توان‌مند را حمایت و شناسایی می‌کنیم. استعدادیابی همه‌جانبه است و فراخوان ما ورود آزاد دارد. رشته‌ای هستیم که تمام باشگاه‌ها و مربیان عضو یک خانواده هستند و کمک ما می‌کنند.

میزبان: تمرکز اصلی روی بازی‌های آسیایی زمستانی است

مصطفی میزبان مدیرعامل اسپانسر در نشست خبری اعزام تیم ملی هاکی زنان به کاپ توسعه جهانی، عنوان کرد: امیدوارم همکاری خوبی برای تیم داشته باشیم. برند ما ۲۲سال است در حوزه کالاهای بهداشتی فعالیت دارد. امروز ۳میلیون خانم از محصولات این شرکت استفاده می‌کنند. تلاش می‌کنیم هر روز کالاهای با کیفیت‌تر را در دسترس خانم ها قرار داده و سطح آگاهی جامعه را ارتقا بدهیم تا بهداشت بهتری داشته باشیم.

وی افزود: در این راستا با تیم هاکی زنان آشنا شدیم و دیدیم این تیم می‌تواند خیلی به ما کمک کند. در ۳حوزه ورزش، فرهنگ‌وهنر و کسب‌وکار فعالیت داریم. امیدوارم تیم ملی هاکی در مسابقات پیش رو نتایج خوبی بگیرد.

میزبان در مورد وضعیت ادامه همکاری با تیم ملی هاکی زنان، گفت: بازی‌های آسیایی آینده را هم کنار تیم هستیم. بعد از آن هم امیدواریم همکاری را ادامه بدهیم.

وی در خصوص اینکه اگر ویزای تیم صادر نمی‌شد بازهم به این همکاری ادامه می‌دادند، عنوان کرد: تعهد ما مسابقات بعدی را هم پوشش می‌دهد. فارغ از صدور ویزا هم همکاری ما ادامه پیدا می‌کند‌. تمرکز اصلی روی بازی‌های آسیایی زمستانی است و نگاه‌مان به کاپ توسعه جهانی، به عنوان یک پیش درآمد است.

وارسته: نگاه‌مان برد و باخت نیست

در ادامه نازنین وارسته مدیر برند اسپانسر تیم (مای لیدی)، گفت: فرصت دیده شدن توانمندی‌های زنان خیلی کمتر بوده و ما در ۳ حوزه، در کنار زنان هستیم. با تیم ملی هاکی زنان همراه شدیم چون تلاشی که می‌کنند و نتایجی که گرفتند، با ماموریت ما بسیار همسو بوده است. هدفمان این است که زنان سرزمین‌مان انگیزه بگیرند، در کنار آن به سلامت جامعه کمک کنیم و آگاهی را به تعداد بیشتری از افراد جامعه برسانیم.

وی تصریح کرد: نگاه‌مان برد و باخت نیست. اصولا در هر پروژ‌ه‌ای که شرکت می‌کنیم هدف اصلی‌ ما انگیزه دادن به سایرین است تا در مسیری که متصور هستند، قدم بردارند. تلاش می‌کنیم سطح سلامت جامعه را ارتقا بدهیم. هرکدام از اعضای تیم به ما کمک می‌کنند که آگاهی رسانی بهتری داشته باشیم. از مسابقات لهستان به صورت خاص استفاده نمی‌کنیم ولی در کنار بچه‌ها هستیم و از کمکی که به ما می‌کنند، ممنونیم.

دهقان: برای اعزام هیچکس هزینه شخصی پرداخت نکرده

همچنین الهام مدیردهقان کاپیتان دوم و مسئول بدنسازی تیم ملی، اظهار داشت: اعزامی که پیش رو داریم، بی دغدغه‌ترین اعزام است. در این ۱۲سال ورزش حرفه‌ای که کردم، اینقدر با اطمینان خاطر عازم نشدم. از انجمن هاکی تشکر می‌کنم که با پیگیری‌های مستمر برای ما ویزا گرفتند. همچنین از اسپانسر بابت این اعزام که ما را خیلی خوشحال کرد، تشکر می‌کنم.

وی افزود: همیشه وقتی اسم اعزام می‌آمد، بچه‌ها می‌گفتند برویم ولی هزینه‌هایش چه می‌شود؟ این اولین اعزامی بود که با خیال راحت می‌رویم و هیچ کس هزینه شخصی پرداخت نکرده. یک بازیکن ما (حیدری) در سوئد بازی می‌کند که باعث خوشحالی ما است. بچه‌ها با پشتکار زیاد می‌توانند در لیگ‌های اروپایی بازی کنند. بابت زمینی که در اختیار ما قرار داده‌اند، تشکر می‌کنیم. می‌توانیم هفته‌ای یکبار روی یخ تمرین کنیم. این شرایط که ما را می‌بینند، آینده خیلی بهتری را می‌سازد و باعث پیشرفت می‌شود.

رونمایی از لباس تیم هاکی روی یخ زنان

در پایان این برنامه بین مصطفی میزبان مدیرعامل شرکت زرین رویا (مای‌لیدی) و عباس نظریان رئیس فدراسیون اسکی و ورزش‌های زمستانی، توافق‌نامه هم‌کاری مشترک به امضا رسید و رونمایی از لباس تیم ملی هم صورت پذیرفت.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه