اخبار داغ

قهرمانان بازیهای آسیایی هانگژو چه گفتند؟

حدادی: هنوز به تصمیم نهایی برای حضور در انتخابات دوومیدانی نرسیده‌ام/ داوودی: بدن‌هایمان برای بازیهای آسیایی ریکاوری نشده بود| بروزرسانی

حدادی: هنوز به تصمیم نهایی برای حضور در انتخابات دوومیدانی نرسیده‌ام/ داوودی: بدن‌هایمان برای بازیهای آسیایی ریکاوری نشده بود| بروزرسانی
قهرمانان بازیهای آسیایی هانگژو در حاشیه مراسم تجلیل توسط شهرداری صحبت کردند.

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مراسم تجلیل از مدال‌آوران کاروان اعزامی ورزش ایران به بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگ‌ژو با همکاری کمیته ملی المپیک و شهرداری تهران در محل سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

طبق توافق صورت‌گرفته، قرار است به دارندگان مدال طلای انفرادی ۱۰۰ میلیون و تیمی ۷۰ میلیون، مدال نقره انفرادی ۷۰ میلیون و تیمی ۵۰ میلیون، مدال برنز انفرادی ۵۰ میلیون و تیمی ۳۰ میلیون تومان و همچنین به سرمربیان تیم‌ها و ورزشکاران مدال‌آور یک سکه بهار آزادی اهدا شود.

در حاشیه این مراسم قهرمانان ورزشی صحبت کردند.

رستمیان: نتیجه مطلوبی که انتظار داشتیم، به دست نیامد

هانیه رستمیان تیرانداز تیم ملی ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: موفق شدم در هانگژو رکوردهای خوبی ثبت کنم و در میکس و تفنگ فینالیست شدم و اولین مدال تپانچه میکس را هم در بازیهای آسیایی کسب کردیم که اتفاق خوبی بود.

وی افزود: انتظارات از رشته تیراندازی بالا بود ولی عملکرد بچه ها واقعا خوب بود. هر مسابقه شرایط خودش را دارد ولی به هر شکل نشد که آن نتیجه مطلوبی که دوست داشتیم را کسب کنیم.

تیرانداز المپیکی ایران درباره پیش بینی اش از مسابقات هانگژو گفت: با توجه به مسابقاتی که شرکت کردم و نتایجی که به دست آوردم امیدوارم در المپیک پاریس هم بتوانم نتایج خوبی را رقم بزنم ولی برای تحقق این هدف نیاز داریم در اردوهای خوبی شرکت کنیم. امیدواریم حمایت‌ها بیشتر شود و بتوانیم فشنگ‌های بیشتری تمرین کنیم تا تمرین آسان‌تر شود و حالا هم که سال قبل از المپیک است واقعا این نیاز به حمایت بیشتر از همیشه است.

حدادی: هنوز به تصمیم نهایی برای حضور در انتخابات نرسیده‌ام

احسان حدادی در حاشیه مراسم تجلیل از مدال آوران بازی‌های آسیایی هانگژو در خصوص انتخابات فدراسیون دوومیدانی و حضورش در انتخابات اظهار داشت: همانطور که می‌دانید فدراسیون با سرپرست اداره می‌شود. این فدراسیون المپیکی است و قطعا نتیجه درخشانی در سال‌های سال برای ورزش کشور بدست آورده. فکر می‌کنم باید خیلی زود تکلیف این فدراسیون مشخص شود. در حقیقت من در بازی‌های آسیایی از ورزش خداحافظی کردم و در واقع دوست دارم جور دیگری به دوومیدانی کمک کنم و هر چه در توان دارم برای این رشته به کار می می‌گیرم چه در مدیریت باشم چه نباشم.

وی در ادامه عنوان داشت: احسان حدادی از دوومیدانی به این جایگاه رسیده و قطعا وظیفه سنگینی دارد که هر کاری از دستش بر می آید برای این رشته انجام دهد. خیلی از دوستان و پیشکسوتان و روسای قبلی خواستند که ورود کنم اما هنوز به تصمیم نهایی نرسیده‌ام. باید ببینیم ثبت نام از کاندیداها کی شروع می‌شود و اگر بخواهم کمکی به عنوان یک کارمند به فدراسیون دوومیدانی کنم، دریغ نخواهم کرد. فکر می‌کنم فدراسیونهای ورزشی که دوستان (قهرمانان آن رشته‌ها) بودند موفق بودند و اگر امروز نتیجه نگرفته‌اند، در آینده دور نتایج مطلوب به دست می‌آورند چون قهرمان‌ها درک این کار را دارند چون خودشان زجر رشته را کشیده‌اند. امیدوارم روزی قهرمانان بتوانند مثل همه کشورهای دنیا مدیران موفقی برای ورزش کشور باشند.

احسان حدادی مدال‌آور پرتاب دیسک ایران در بازی‌های آسیایی هانگژو با اعلام خبر پایان دادن به دوره قهرمانی‌اش گفت: دیگر وقتش بود که از این رشته کنار بروم و در عرصه‌های دیگر به دوومیدانی خدمت کنم. سال‌ها در این رشته فعالیت کردم و خسته بودم.
وی ادامه داد: اولین حکم قهرمانی خود را سال 1374 گرفته بودم و در آخرین رویداد نیز توانستم به نقره برسم که خیلی به من چسبید و فکر می‌کنم یکی از زیباترین مدال‌ها برایم باشد.
حدادی گفت: بعد از کرونا اتفاقات ناخوشایندی برایم رخ داد و آسیب کمر هم داشتم، ولی همه چیز خوب تمام شد. خدا را شکر آخرین مسابقه لذت‌بخش بود و این مدال به دل همه چسبید.

داوودی: بدن‌هایمان برای بازیهای آسیایی ریکاوری نشده بود

علی داودی دارنده مدال نقره وزنه برداری بازی‌های آسیایی هانگژو در مراسم تقدیر از مدال‌آوران تهران اظهار داشت: بلافاصله از مسابقات جهانی به بازی های آسیایی رفتیم و کمی بدن‌هایمان ریکاوری نشده بود. مسابقات جهانی هم گزینشی بود و نمی‌توانستیم شرکت نکنیم. خداراشکر که دست خالی برنگشتم.

عضو تیم ملی وزنه برداری در خصوص اینکه چرا عملکرد تیم وزنه برداری در هانگژو راضی‌کننده نبود، گفت: یکی از علت‌ها همین مسابقات جهانی بود. سیستم ریکاوری وزنه‌برداری سخت تر است. مصطفی جوادی در دسته المپیکی در مسابقات جهانی قهرمان شد اما این دسته ها در بازی‌ها نبود. فکر می‌کنم در آینده بهتر نتیجه بگیریم.

شهربانو منصوریان: تا 60 سالگی می‌توانم مدال آوری کنم!

شهربانو منصوریان دارنده نشان برنز ووشو بازی‌های آسیایی هانگژو، در حاشیه این مراسم، اظهار داشت: خیلی خوب است وقتی ورزشکاران از مسابقات باز می‌گردند و خستگی در تن آنها وجود دارد، چنین مراسم‌هایی برگزار می‌شود. همیشه مراسم‌هایی که در شهر ما و تهران برگزار می‌شود، خیلی طول می‌کشد تا جایزه های ما رو بدهند و به همین دلیل خستگی مسابقات از تن ما در نمی آید اما این تجلیل ها باعث می شود خستگی از تن ما در بیایید.

وی در واکنش به این سوال که شما همیشه از جمله افرادی هستید که به این نوع قدردانی‌ها معترض هستید و چند روز گذشته نیز کلیپی را در فضای مجازی منتشر کردید، آیا همچنان به آن عقیده استوار هستید، گفت: بله، وقتی ما به مسابقات جهانی و آسیایی می‌رویم بعد از آن انتظار پاداش داریم. مثلا من رفته‌ام و مدال طلای مسابقات یونیورسیاد را کسب کرده ام، قبلا طلای این مسابقات 70 عدد سکه بود، اما در حال حاضر سکه را برداشته اند و حالا دیگر هیچ جایزه ای به ما تعلق نمی‌گیرد. من هم زندگی و خرج دارم، وقتی 6 ماه برای یک مسابقه در اردو حضور دارم هیچ در آمدی ندارم.

منصوریان در پاسخ به این سوال که قرار است در انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کنید، آیا این موضوع جدی است و یا انصراف خود را اعلام کرده اید، گفت: برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردم، اما بخاطر اینکه برادرم در انتخابات ثبت نام کرده است، انصراف دادم.

وی در پاسخ به این سوال که شما برای کسب مدال طلا به هانگژو رفتید، اما مدال شما برنز شد، آیا از نتایج راضی بودید، گفت: من به همراه خواهرم یک مدال نقره و یک مدال برنز در هانگژو کسب کردیم. من 5 مدال طلای جهان، سه مدال طلای آسیا، چهار طلای جام جهانی، یک مدال طلای یونیورسیاد و... دارم.

دارنده نشان برنز بازی های آسیایی هانگژو در پاسخ به این سوال که چه کار می توان کرد که موفقیت بانوان بیشتر شود و در نتیجه بانوان بیشتری در اعزام ها داشته باشیم، گفت: در خیلی از رشته های که به بازی های آسیایی اعزام می شود، در خیلی از رشته هایی که بانوان حضور دارند، مثل شنا و ... نمی‌توانند بخاطر شرایط پوشش در مسابقات شرکت کنند. اگر این مسائل نبود، مطمئن باشید رنکینگ ما در بازی های آسیایی بالاتر می رفت، اما بازهم با این حال خیلی خوب بودیم و حتی ووشو خیلی خوب نتیجه گرفت. اول کشتی گیران و بعد از آن ووشو نتایج خوبی را کسب کردند. در بازی های آسیایی هانگژو رفتیم و با حریف الهه صحبت کردیم که با حجاب بازی کند، ما لباس های خودمان را تقدیم او کردیم و با حجاب کامل بازی کرد، اما متاسفانه پخش زنده نشد. خیلی از ورزشکاران هستند که مثل شهربانو منصوریان دیده نشدند، چرا دیده نشدند؟ بخاطر اینکه بازی های آنها پخش نشده است. چرا شهربانو منصوریان دیده شد؟ بخاطر اینکه فیلم صفر تا سکو پخش شد و برنامه احسان علیخانی پخش شد و ما دیده شدیم. اگر این برنامه ها نبود من در شهر خودم هم دیده نمی‌شدم. بحث فوتبالیست ها که مطرح شد، ما نگفتیم که چرا فوتبالیست ها بیشتر دریافت می‌کنند. ما می گوییم فوتبالیست ها رفته اند وارد جام جهانی شده اند مجوز ورود خودرو به آنها داده اید! پس چرا به ما نمی‌دهید؟حداقل به ما مجوز خودرو داخلی بدهید و خارجی ندهید.

منصوریان در ادامه صحبت های خود، گفت: من قبلا فوتبال بازی کرده ام، بعد از اینکه از این رشته بروم چون رشته من المپیکی نبوده، مطمئن باشید که به یک رشته المپیکی می‌روم تا در المپیک هم حضور داشته باشم. اگر از لحاظ سنی مشکلی نباشد، من در حالا حاضر 37 ساله هستم و می‌توانم تا 60 سالگی مدال بیاورم. من وقتی وارد اردوی تیم ملی می شوم مسابقه می‌دهم و بعد از آن فیکس می شوم. با ووشوکاران  17 تا 22 ساله مسابقه می‌دهم و بالا می آیم. وقتی در جلسات وزارت ورزش، مربیان ما حضور پیدا می‌کنند، از آنها سوال می شود که آیا شهربانو منصوریان نمی‌خواهد کنار برود تا یک فرد جوان تر به مسابقات برود؟ خوب سوال من این است که یک فرد جوان باید باشد که من را شکست دهد و اعزام شود. برای مسابقات جهانی آمریکا ما سه خواهر فیکس شدیم، الکی که فیکس تیم ملی نشده ایم. مسابقه داده ایم و فیکس شده ایم. من سه تا انتخابی داده ام و فیکس شده ام. هر چقدر جلوتر می‌روم از لحاظ تجربه شرایطم بهتر می شود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه