اخبار داغ

حماس:

میانجیگران تضمین داده‌اند دوباره اسرای آزادشده فلسطینی بازداشت نشوند

میانجیگران تضمین داده‌اند دوباره اسرای آزادشده فلسطینی بازداشت نشوند
یکی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اعلام کرد که میانجیگران در توافق آتش‌بس غزه متعهد به بازداشت نشدن مجدد اسرای آزادشده فلسطینی شده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ همزمان با بازگشت ۳۹ اسیر فلسطینی به منازلشان در کرانه باختری و شهر قدس و آزادی ۱۳ اسیر صهیونیستی، محمود المرداوی، یکی از رهبران جنبش حماس تصریح کرد، طرف‌های میانجی در توافق آتش‌بس غزه، متعهد شده‌اند که رژیم صهیونیستی اسرای آزاد شده فلسطینی را مجدداً بازداشت نکند. 

براساس گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، محمود المرداوی خاطرنشان کرد: «ما با توافق (آتش‌بس) موافقت کردیم و آنها نیز موافقت کردند؛ ما برای اجرای آن تلاش می‌کنیم. این تعهد برای ما الزام‌آور است و آنها را نیز به آن ملزم می‌کنیم زیرا آنها این توافق را به صورت کتبی امضا کرده‌اند.»

این رهبر جنبش حماس همچنین گفت: «قدرت نیروهای مبارز جنبش حماس و گروه‌های مقاومت بزرگترین ضامن برای وادار کردن اسرائیل به پایبندی به تعهدات خود درخصوص آتش‌بس است.»

بامداد چهارشنبه و پس از چند روز مذاکره غیرمستقیم، رژیم صهیونیستی و مقاومت فلسطین به توافق برای آتش‌بس موقت به مدت چهار روز و تبادل اسرا دست یافتند. آتش‌بس از روز جمعه اجرایی شد.

براساس معامله تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی چهار روز آتش‌بس برقرار شده و سری اول اسرای فلسطینی از زندان عوفر در اراضی اشغالی آزاد شدند. در چارچوب توافق میان رژیم صهیونیستی و مقاومت فلسطین، ۳۹ اسیر زن و کودک فلسطینی از زندان‌های این رژیم آزاد شدند.

طبق توافق تبادل اسرا که جمعه مرحله اول آن اجرایی شد، در مقابل آزادی هر اسیر اسرائیلی، سه اسیر فلسطینی از زندان‌های رژیم صهیونیستی آزاد می‌شوند.

این توافق در حالی انجام شد که رژیم صهیونیستی مجبور به پذیرش شروط مقاومت شد.

امروز(شنبه) در دومین روز از آتش‌بس موقت در نوار غزه، مردم فلسطین در انتظار آزادی دومین گروه از اسیران در بند زندان‌های اشغالگران و آزادی گروه جدیدی از بازداشت شدگان نزد مقاومت فلسطین در غزه هستند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه

نظرات
مهدی -> 1402/09/05
پاسخ

صهیونیستها که کُری میخوندند الان پوزه شان به خاک مالیده شد

محسن -> 1402/09/05
پاسخ

البته اینکه میانجیگران در این بازی نشان دادند بسیار پرقدرت هستند جای خود دارد، اما نکته مهم و حائز اهمیت این است که رژیم صهیونیستی مجبور به پذیرش شروط مقاومت شد.