اخبار داغ

برگزاری آخرین تمرین تیم ملی هندبال زنان پیش از رقابتهای جهانی؛

مریخ: خواستن توانستن است/ خلیلی: می خواهم این دوره هم بهترین باشم/ وطن پرست: گروه سختی داریم

مریخ: خواستن توانستن است/ خلیلی: می خواهم این دوره هم بهترین باشم/ وطن پرست: گروه سختی داریم
بازیکنان تیم ملی هندبال زنان در آخرین تمرین اردوی تیم ملی هندبال زنان پیش از رقابتهای جهانی صحبت کردند.

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آخرین اردوی تیم ملی هندبال زنان امروز برگزار شد و تیم ملی زنان فردا عازم دانمارک محل برگزاری مسابقات قهرمانی زنان جهان خواهند شد.

فاطمه مریخ و فاطمه خلیلی در آخرین اردوی تیم ملی هندبال زنان قبل از اعزام به قهرمانی جهان ابراز امیدواری کردند تا در این مسابقات بهترین عملکرد خود را به نمایش بگذارند.

مریخ: خواستن توانستن است

فاطمه مریخ ملی‌پوش تیم ملی هندبال زنان قبل از اعزام به مسابقات هندبال قهرمانی جهان اظهار کرد: اولین بازی ما با لهستان خواهد بود. بازی‌های سختی در این مسابقات داریم چون دو حریف اروپایی هستند. ژاپن هم تیم خوبی است و ژاپن و کره همیشه مقام‌های اول و دوم را کسب کنند.

وی گفت: من در دوره قبلی در مسابقات قهرمانی زنان جهان نبودم. این اولین دوره‌ای است که شرکت می‌کنم و امیدوارم بتوانم از تجربه های حضورم در مسابقات جهانی و آسیایی نوجوانان و جوانان استفاده کنم.

مریخ در پاسخ به این سوال که نسبت به دوره قبل چقدر پیشرفت داشته گفت: سعی می‌کنم بهتر شوم. دو سال است که در مسابقات آسیایی و جهانی کار می‌کنم و هر دوره چیزهای زیادی یاد می‌گیرم و هر دوره سعی می‌کنم از نظر ذهنی و فیزیکی بهتر شوم.

عضو تیم ملی هندبال در مورد انتخابش در بین بهترین‌های جهان افزود: وقتی شنیدم خیلی خوشحال شدم و سعی می‌کنم که در هر دوره بهتر شوم.

او که آرزوی لژیونر شدن دارد گفت: لژیونرشدن آرزوی من است می‌خواهم در اروپا لژیونر شوم. می‌دانم خواستن توانستن است و به هر چی فکر کنیم خواهد شد.

خلیلی: می خواهم این دوره هم بهترین باشم

فاطمه خلیلی دروازه‌بان تیم ملی هندبال زنان قبل از اعزام به مسابقات هندبال قهرمانی جهان اظهار کرد: اردوی آخر را سپری می‌کنیم. این دومین بار است که به مسابقات جهانی اعزام می‌شویم. در دوره قبل در دو بازی به عنوان بهترین بازیکن انتخاب شدم. سعی می‌کنم این دوره هم بهترین باشم.

وی گفت: دو سال قبل حضور در این مسابقات رویای من بود و فکر نمی‌کردم در دو بازی بهترین بازیکن زمین شوم. امیدوارم امسال هم بتوانم به تیم ملی کمک کنم.

دروازه‌بان تیم ملی در پاسخ به این سوال که هندبالیست‌ها نسبت به قبل بهتر شده اند، افزود: من فقط اردوی اول و آخر با تیم‌ملی بودم و بازیکنان نسبت به اردوی اول بهتر شده‌اند. هندبال نسبت به دو سال قبل و سه سال قبل خیلی پیشرفت داشته است. ما در آسیا مقام اول و دوم داریم و در رشته های توپی تنها ما هستیم که دو دوره پیاپی جهانی شده‌ایم.

وی در خصوص شرایط اردوها گفت: اردوهای همه چیز خوب است و پاکدل رسیدگی می‌کند. مشکلی از این بابت نداریم.

وی در پایان گفت: ما در رومانی بازی می‌کنم که سطح بالایی دارد. امیدوارم با استفاده از این تجارب برای تیمم کمک باشم.

وطن پرست: گروه سختی داریم

مینا وطن پرست کاپیتان تیم ملی که در تمرین آخر به دلیل سرماخوردگی روی نیمکت نشسته بود، اظهار کرد: آخرین اردوی متصل به اعزام را پشت سر گذاشتیم. شرایط ایده‌آل و تمرینات برای بازیکنان خوب بوده. مطمئن هستم همه تلاش خود را می‌کنند تا بهترین بازی خود را در مسابقات ارائه دهند.

ملی‌پوش هندبال زنان در ادامه گفت: این دوره گروه ما سخت تر از دوره قبل است. دوره قبل با تیم قزاقستان همگروه بودیم که در آسیا هم برابر این تیم بازی کرده بودیم اما این دوره گروه ما سخت‌تر از دوره قبل است. با ژاپنی همگروه هستیم که در مسابقات اخیر تیم کره قهرمان دوره های قبل رقابت‌های جهانی را با اختلاف 10 گل شکست داده است.

وطن‌پرست در ادامه افزود: در این دوره به ترکیب تیم بزرگسالان جوانانی اضافه شده‌اند که برای سومین بار است رقابت‌های جهانی را تجربه می‌کنند.

وی ادامه داد: از فدراسیون هندبال بابت زحمات و توجهی که به هندبال زنان دارد، تشکر می‌کنم. از وقتی پاکدل در راس فدراسیون حضور دارد تورنمنت‌های زیادی شرکت کرده‌ایم و به همین واسطه تجربه ما بیشتر شده. مسابقات جهانی دانمارک برای برخی بازیکنان تیم سومین تجربه جهانی محسوب می شود که بسیار با ارزش است.

 وطن پرست در مورد بیماری‌اش گفت: متاسفانه آنفلوآنزا گرفته‌ام اما رو به بهبود هستم و امیدوارم تا روز مسابقات به ترکیب تیم اضافه شوم.

کاپیتان تیم ملی هندبال زنان خاطرنشان کرد: گروه سختی داریم اما تیم ملی برای مسابقات انگیزه دارد. ما برای باخت به زمین نمی‌رویم. امیدواریم در دور دوم مسابقات به میدان برویم.

وی در مورد اینکه سطح توقعات از تیم‌های هندبال زنان بالا رفته، گفت: توقعات از تیم زیاد شده اما فشار زیادی روی تیم برای برد نیست. همه می‌دانند ما بهترین بازی را انجام می‌دهیم. در اولین دوره مسابقات جهانی نگاه‌ها به خاطر حجاب به سمت ما بود اما در این دوره با تجربیاتی که کسب کرده‌ایم، بازی بهتری ارائه خواهیم داد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه