اخبار داغ

تیم از نظر تکنیکی بهتر شده؛

قانع: گروه سختی داریم ولی ملی‌پوشان هندبال زنان جسورتر شده‌اند

قانع: گروه سختی داریم ولی ملی‌پوشان هندبال زنان جسورتر شده‌اند
مربی تیم ملی هندبال زنان گفت: تیم ما نسبت به دوره قبل میانگین قدی کوتاه‌تری دارد اما آنها جسوترتر شده‌اند چون چند تجربه جهانی داشته‌اند.

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ خدیجه قانع مربی تیم ملی هندبال قبل از اعزام به مسابقات قهرمانی زنان جهان اظهار داشت: دومین حضور پیاپی ما در این مسابقات است. برخی تیم‌های اروپایی هم شانس دو بار پیاپی در مسابقات جهانی را نداشته‌اند اما تیم ایران موفق شد دوبار کسب سهمیه کند. 

وی در ادامه گفت: در اولین دوره پوشش تیم و حجاب بازیکنان ما مسئله اصلی بود به طوری که تیتر اول روزنامه‌ها و تبلیغات تیم‌ها به سمت بازی ایران با سایر تیم‌ها رفته بود.

وی در پاسخ به این سوال که سطح فنی تیم نسبت به دوره‌های قبل چقدر تغییر کرده گفت: تیم ما نسبت به دوره قبل میانگین قدی کوتاه‌تری دارد اما آنها جسوترتر شده‌اند چون چند تجربه جهانی داشته‌اند. فضای ورود به سالن و دیدن دیدن بازیکنان مطرح خارجی داشت اما در این دوره مسلما استرس کمتر است. هر چند مسابقات جهانی استرس دارد اما بار اول فرق می‌کند و قطعا در این دوره کمتر خواهد بود.

وی به حضور ترکیب جوان تیم گفت: بازیکنان جوانان و نوجوانان تجربه جهانی دارند و این سومین تجربه جهانی آنها است. این نکته مثبتی است و حتی آنها روش بازی با تیم‌های مهم و مطرح را را می‌دانند. 

او در مورد رقبای ایران در این مسابقات گفت: گروه سختی داریم. دو تیم اروپایی لهستان و آلمان در گروه ما هستند که در آخرین مسابقات آلمان با اختلاف دو گل لهستان را شکست داده و ژاپن هم سال ها است در مسابقات حاضر است اما امسال کره قهرمان جهان را شکست داده است. به نظر می‌رسد ژاپن روند خوبی را در بازی‌ها طی کرده است. امیدواریم بازی خوبی مقابل این تیم‌ها داشته باشیم.  امید ما برای بهترین عملکرد و حضور در دور دوم است و امیدواریم رتبه بهتری از ۳۲ تیم داشته باشیم. دوره قبل ۳۱ شدیم و انتظار داریم این رتبه ارتقا پیدا کند. موفقیت ما زمان می‌برد.

وی در پاسخ به این سوال که بازیکنان در دوره‌های قبلی در نیمه دوم از لحاظ بدنی کم می‌آوردند آیا این‌مشکل حل شده است گفت: مربی بدنساز اضافه شده و این استارت خوبی است. در برنامه تخصصی فدراسیون مسئله در نظر گرفته شده که در بدنه تیم به صورت دائم مربی بدنساز را داشته باشیم. 

وی در ادامه در خصوص مریخ گفت: تیم از نظر تکنیکی بهتر شده و امید داریم در این دوره بهتر باشیم. مریخ در رده جوانان بوده و مسلما می‌تواند درخشش خوبی در مقابل بزرگترهای دنیا داشته باشد. خلیلی هم لژیونر است و نظرها را به خود جلب کرده است.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه