اخبار داغ

با پایان آتش‌بس در غزه؛

خان‌یونس دوباره زیر بمباران شدید/ بالا گرفتن درگیری‌ها در شمال نوار غزه

خان‌یونس دوباره زیر بمباران شدید/ بالا گرفتن درگیری‌ها در شمال نوار غزه
منابع خبری از پایان آتش بس در غزه و بمباران مجدد این منطقه توسط رژیم صهیونیستی خبر دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه الجزیره قطر، لحظاتی پیش این خبرگزاری از پایان آتش بس در غزه خبر داد، زیرا که مهلت آتش‌بس بین حماس و رژیم صهیونیستی که با میانجی‌گری قطر همراه با تبادل اسرا آغاز شده بود، تمدید نشده است.

براساس اعلام برخی رسانه‌های عربی، تیراندازی و شلیک گلوله‌های سنگین در شمال غرب منطقه النصیرات و درگیری‌های شدید در شرق منطقه البریح در جریان است.

این منابع همچنین از درگیری و انفجار و حملات توپخانه‌ای در همه مناطقی که ارتش رژیم صهیونیستی پیشتر به آنجا یورش برده بودند، خبر دادند.

درگیری‌هایی نیز در نزدیک چهار راه نتساریم شنیده شده و ارتش رژیم صهیونیستی از به صدا درآمدن آژیر خطر در شهرک صهیونیست نشین حولیت در اطراف نوار غزه خبر داده است.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که حماس توافق آتش‌بس موقت را نقض کرده و به سمت سرزمین‌های اشغالی گلوله شیلک کرده است.

شهر خان‌یونس هم اکنون شاهد بمباران سنگین ارتش اسرائیل است.

درگیری‌های شدیدی هم اکنون بین رزمندگان مقاومت و نیروهای اشغالگر در شمال غربی غزه در جریان است.

بالا گرفتن درگیری‌ها در شمال نوار غزه

منابع محلی فلسطینی از درگیری شدید بین مقاومت فلسطین و نیروهای اشغالگر صهیونیستی در شمال نوار غزه خبر دادند.

جنگنده‌های صهیونیستی شمال غرب و دیگر مناطق غزه را بمباران کردند. حملات توپخانه‌ای رژيم صهیونیستی نیز به مناطق مختلف غزه نیز ادامه دارد.

منابع خبری فلسطینی ظهر امروز نیز از افزایش شمار شهدای دور جدید بمباران های ارتش رژیم صهیونیستی در نوار غزه به ۳۲ نفر خبر داد.

ده‌ها نفر دیگر نیز زخمی شده اند که شمار زیادی از شهدا و زخمی ها زن و کودک هستند.

از سوی دیگر اسامه حمدان از رهبران جنبش حماس در اولین واکنش به از سرگیری تجاوزگری ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه گفت: تل آویو و واشنگتن مسوول توقف آتش بس موقت هستند.

وی تاکید کرد: مقاومت قادر به مقابله و شکست دادن حمله دشمن است.ما به طور جدی به دنبال آتش بس بوده و هنوز هم هستیم، حتی با از سرگیری تجاوزگری دشمن.

حمدان خاطرنشان کرد: ما برابر هرگونه تلاشی که برای توقف تجاوزگری انجام شود، مطابق با آنچه که منافع مردم ما را تامین می کند، رویکرد مثبتی داریم. نمی توان به رفتار رژیم صهیونیستی اعتماد کرد. ما باید مقاومت کنیم و با تجاوزهای رژیم صهیونیستی و تجهیزات نظامی آن مقابله کنیم.

این عضو حماس گفت: راه‌حل حقیقی فلسطین یافتن مکانیزم و سازوکار برای پایان دادن به اشغالگری رژیم صهیونیستی است. از هر تلاشی که برای پایان دادن به تجاوزها انجام می شود و در راستای منافع ملت باشد استقبال می کنیم.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه