اخبار داغ

حاشیه های جذابتر از متن در فینال؛

لیگ برتر کشتی| صحبتهای برزگر و دبیر با وزیر/ شکست تمام عیار برابر روس ها

لیگ برتر کشتی| صحبتهای برزگر و دبیر با وزیر/ شکست تمام عیار برابر روس ها
در مبارزه فینال لیگ برتر کشتی آزاد شاهد حواشی جذابی بودیم.

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رقابتهای مرحله نهایی لیگ برتر کشتی آزاد امروز در سالن هفتم تیر برگزار شد و تیم بانک شهر توانست قاطعانه قهرمان شود.

مسابقه فینال حواشی جذابی به همراه داشت:

*سالن هفتم تیر از ساعتها پیش از مسابقه فینال لبریز از تماشاگر بود به گونه ای که حتی روی پله ها نیز کیپ تا گیپ تماشاگر نشسته بود و و هیچ یک از حاضران در سالن حتی امکان بلند شدن از جای خود را هم نداشتند. استقبال تماشاگران به اندازه ای زیاد بود که وزیر ورزش نیز در پایان مبارزه فیبنال به آن اشاره کرد و تاکید نمود که فینال لیگ کشتی از فصل آینده در سالن 12 هزار نفری آزادی برگزار شود.

*کیومرث هاشمی وزیر و مهدی علی‌نژاد معاون سابق وزارت ورزش با حضور در سالن از نزدیک به تماشای رقابتهای فینال نشستند. صحبتهای وزیر ورزش با علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی در جایگاه جالب توجه بود. وزیر جام قهرمانی به تیم بانک شهر اهدا کردد

*عده ای از پیشکسوتان کشتی نیز در سالن هفتم تیر حضور یافتند تا مسابقه فینال را ببینند که منصور برزگر سرمربی پیشین تیم ملی سرشانس ترین آنها بود. صحبتهای برزگر با وزیر ورزش در مراسم اهدای جام جالب توجه بود.

*حسن یزدانی قهرمان جهان و المپیک که به دلیل جراحی کتف نتوانست در لیگ شرکت کند با کتف آتل بسته در سالن حضور یافت.

*بهنام بانی خواننده معروف که پیش از این در مسابقه تیم فوتبال استقلال حضور یافته بود، این بار به تماشای کشتی فینال لیگ برتر نشست.

*در هنگام اهدای جوایز و جام قهرمانی توسط وزیر ورزش و جوانان باز هم شاهد حضور افزاد متفرقه و بی نظمی فراوان در سالن هفتم تیر بودیم. روی تشک و اطرف آن به اندازه ای افراد متفرقه حضور داشت که جای خالی نبود!

*از جمع داوران المپیکی کشتی ایران همه نفرات به جز نیما صادقی، در فینال لیگ برتر حضور داشتند. محمد مصلایی‌پور مدرس اتحادیه جهانی، مهدی بشیرزاده، کامران سلطانی‌زاده و سعید عباسی سه داور S1 به همراه جمع دیگری از داوران بین‌المللی قضاوت فینال را بر عهده داشتند.

*تمامی کشتی گیران روسی که برای مسابقات نهایی در ایران حضور یافته بودند، مقابل حریفان خود به پیروزی رسیدند تا شکست تمام عیاری را در برابر روس ها تجربه کنیم. در دیدار فینال لیگ، کشتی‌گیران روس در هر ۵ مبارزه خود مقابل کشتی‌گیران ایران به برتری رسیدند تا این بار نیز نشان دهند یک سر و گردن از کشتی ایران بالاتر هستند.
در جریان ۵ مبارزه برگزار شده میان کشتی‌گیران روس و ایران، در وزن ۵۷ کیلوگرم زائوراوگویف با نتیجه قاطع ۷ بر صفر از سد علیرضا سرلک را برد؛ در وزن ۶۱ کیلوگرم عباس گاژی ماگمدوف ۱۰ بر صفر مقابل محمد بخشی به برتری رسید؛ در وزن ۶۵ کیلوگرم، شامیل ممدوف با ضربه فنی مقابل مرتضی قیاسی پیروز شد؛ در وزن ۷۰ کیلوگرم، اینالبک شریئف با نتیجه ۱۲ بر ۱۰ امیرمحمد یزدانی را برد و در پنجمین مبارزه، رسول گاژی ماگمدوف ۵ بر ۴ یونس امامی را شکست داد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه