اخبار داغ

نیکوکار خبر داد؛

نظارت ویژه پس از آزادی بر محکومانی که سرقت‌های خشن مرتکب شده‌اند

نظارت ویژه پس از آزادی بر محکومانی که سرقت‌های خشن مرتکب شده‌اند
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران، از مراقبت‌های پس از آزادی بر محکومانی که به سرقت‌های خشن ارتکاب داشته اند، با هدف نظارت بر آن‌ها خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ ابوالفضل نیکوکار معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران برای کاهش خشونت در جامعه گفت: ارتقای آگاهی عمومی جامعه و آموزش‌های شهروندی گام بلند معاونت اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران در پیشگیری از خشونت است.

نیکوکار گفت: با هدف پیشگیری از وقوع جرایم و با هماهنگی‌های صورت گرفته، بر محکومانی که مرتکب سرقت‌های خشن شده‌اند، به وسیله مراقبت‌های پس از آزادی، نظارت ویژه صورت می‌گیرد و مورد حمایت‌های اجتماعی و مددکاری قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: طراحی و ساخت محتواهای مختلف رسانه‌ای در قالب نماهنگ و بروشور، ارسال پیامک‌های پیشگیری از خشونت در راستای ارتقای آگاهی عمومی جامعه و آموزش‌های شهروندی، همکاری و هماهنگی و استفاده از ظرفیت و توانایی نهادهای مردمی در راستای پیشگیری از خشونت و بکارگیری ظرفیت نهادهای مردمی از طریق شناسایی اساتید و مدرسان کنترل خشم و برگزاری کارگاه آموزش کنترل خشم از جمله برنامه‌هایی است که در راستای پیشگیری از خشونت در حال انجام است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران تصریح کرد: همچنین مراقبت‌های ویژه از محکومان مرتکب سرقت‌های خشن پس از آزادی با هدف نظارت بر آن‌ها و ارائه حمایت‌های اجتماعی و مددکاری به آنان از اقدامات سال ۱۴۰۲ معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران بوده است.

نیکوکار خاطرنشان کرد: با همکاری اداره کل آموزش و پرورش تهران مهارت‌هایی از جمله ارتباط بدون خشونت برای دانش‌آموزان، توسعه صلح و سازش و روش‌های حل مسئله، به کودکان و نوجوانان آموزش داده شده است.

وی ادامه داد: همچنین جلسات همفکری و هم‌افزایی جهت تعامل و همکاری در اجرای برنامه‌ها با سازمان‌های متولی از جمله اداره کل اقدامات تأمینی و تربیتی زندان‌های استان تهران و آموزش و پرورش برگزار شده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران تاکید کرد: برگزاری کارگاه و جلسات آموزشی با حضور قاضی‌ها و حقوق‌دانان در راستای ترسیم عواقب خشونت و مدیریت خشم از برنامه‌های معاونت است که با همکاری آموزش و پرورش صورت گرفته است.

 

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه