اخبار داغ

سازمان جهانی بهداشت:

باید روند امدادرسانی به غزه حداقل به سطح زمان آتش‌بس برسد

باید روند امدادرسانی به غزه حداقل به سطح زمان آتش‌بس برسد
مدیرکل سازمان جهانی بهداشت خواستار ازسرگیری ارائه کمک‌های اساسی به غزه شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «باید روند امدادرسانی‌ها و تحویل کمک‌ها به غزه فوراً از سر گرفته شود و حداقل به سطحی که در زمان آتش‌بس اخیر رسیده بود، بازگردانده شود اما بسیار بیشتر از آن مورد نیاز است.»

براساس گزارش سایت خبری روسیا الیوم، وی در ادامه افزود، غیرنظامیان در غزه به حمایت و حفاظت، آب و غذا، دارو و سرپناه نیاز دارند.

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت همچنین هشدار داد که ازدحام جمعیت و شرایط معیشتی ناامن در غزه خطر شیوع بیماری‌ها را افزایش می‌دهد.

وی خواستار توقف خشونت، آزادی باقی اسرا و همچنین خاتمه بخشیدن به محاصره اعمال شده علیه غزه شد.

پس از پایان آتش‌بس موقت در نوار غزه و ازسرگیری جنگ، منابع خبری از توقف ورود کاروان‌های حامل کمک و سوخت به غزه از طریق گذرگاه مرزی رفح خبر دادند.

بامداد جمعه آتش‌بس موقت بین حماس و اشغالگران با میانجیگری قطر و مصر پایان یافت؛ آتش‌بسی که به مدت هفت روز ادامه یافت و طی آن اسرا و بازداشت‌شدگانی مبادله شدند و کمک‌های بشردوستانه وارد نوار غزه شد.

بلافاصله پس از پایان آتش‌بس، اشغالگران جنگ خود را با غزه از صبح جمعه آغاز کردند و از صبح مناطق مختلفی را در شمال، مرکز و جنوب نوار غزه هدف قرار دادند و ده‌ها تن را شهید کرده و صدها زخمی برجای گذاشتند.

رژیم صهیونیستی از هفت اکتبر گذشته جنگی ویرانگر را در نوار غزه به راه انداخته‌ است که به گفته مقامات فلسطینی و منابع سازمان ملل، علاوه بر یک فاجعه انسانی بی‌سابقه، زیرساخت‌های بسیاری را تخریب کرده و هزاران شهید غیرنظامی که بیشتر آنها کودکان و زنان هستند، بر جای گذاشته ‌است.

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه